Socionikos forumas
http://www.lt.socionika.org/

Giminiški santykiai
http://www.lt.socionika.org/viewtopic.php?f=36&t=34
Puslapis 11

Autorius:  Solanža [ 12 Lap 2004, 01:24 ]
Pranešimo tema:  Giminiški santykiai

Tai santykiai tarp šių tipų:

Don Kichotas- Hekslis, Diuma- Gabenas,
Hugo- Hamletas, Robespjeras- Gorkis,
Žukovas- Napoleonas, Jeseninas- Balzakas,
Dž.Londonas- Štirlicas, Dreizeris- Dostojevskis.


Tai santykiai tarp tolimų giminaičių, kurie kalba apie daiktus, kurie yra formaliai reikalingi esamomis sąlygomis, laikydamiesi mandagumo ir svetingumo taisyklių, tačiau nenorėdami itin įsigilinti į tarpusavio santykių detales. Bėgant laikui tokie pokalbiai nusibosta, kadangi susidaro įspūdis, jog žmogus imasi spręsti problemą ne iš to galo, arba ne tuo eiliškumu ir nenori pažvelgti į situaciją iš tavo pozicijų. Todėl partneriai stengiasi rasti tam tikrą aukso vidurį, kompromisą.
Kompanijoje šie santykiai žymiai pagerėja, kadangi partnerio elgesys, kontaktuojant su kitais žmonėmis paprastai labai jums patinka. Šiuose santykiuose „giminaičiams“ yra ko vienam iš kito pasimokyti. Šansai pasimokyti, neabejotinai, taipogi egzistuoja, kadangi kalba eina šiuo atveju kaip tik apie kiekvieno iš jų treniruojamą žodžių-elgsenos funkciją. Vienas gali išmokti susilaikyti, kitas- atvirkščiai- didesnio aktyvumo.
„Giminiški“ partneriai gali kreiptis vienas į kitą patarimo. Tačiau po to gaunasi taip, kad patarėjas pats pradeda naudotis gauna informacija saviems tikslams. To pasekoje tas, kuris kreipėsi, lieka tuščiomis, nuošalėje. Tą patį atvejį abu partneriai analizuoja per skirtingo požiūrio prizmes- taip, lyg tai duotų naudos kitam ir atneštų žalos tau pačiam. Todėl partneriai dažnai vienas kitam atrodo egoistais, nors tiesiai tokių pretenzijų vienas kitam neišsako. Šeimoje šie santykiai sunkesni nei kontrolės, kadangi gimdo savitarpio nepasitikėjimą ir nesuteikia asmeninio reikšmingumo pojūčio.
Vieno ir to paties darbo įvykdymo metoduose taipogi nėra tarpusavio supratimo. Jų labiau išvystytos elgesio funkcijos yra priešingos. Kol abu eina lygiosiomis, jie vienas kito tuo neužgauna, ypač jei abu yra intravertai, bet jeigu vienas iš jų tampa kito viršininku arba susiklosto kokia kitokia nelygybė pozicijose, tai gali sukelti nesutarimus ir konfliktus, ypatingai jeigu nesutampa potipiai.
Giminiški santykiai vargina temperamentų vienodumu, reikalauja didesnio atstumo bendravime ir naujų pažinčių. Nėra nieko blogiau jiems, kaip užsidaryti tarp keturių sienų, neįsileidžiant naujos informacijos. Plačiai atvertos durys į pasaulį, susidomėjimas naujovėmis ir sensacijomis palaiko šių santykių ekstravertišką pobūdį.
Vienas kito pasakojimai laikomi nelabai įdomiai, poros dėmesys koncentruojasi į aplinkinius žmones bei jų gebėjimus. Kuo įvairesnė, įdomesnė juos supanti aplinka, tuo geresnis tarpusavio supratimas vyrauja šioje poroje. Partneriai įsitempia, kai reikia priiminėti bendrus sprendimus. Taip pat pasitaiko mažai motyvuotų agresyvumo priepuolių, po kurių sena santykių aiškinimasis ir konflikto priežasčių paieškos.
Giminiški santykiai apibūdinami tuo, kad partneriai siekia sutampančių tikslų, tačiau juos pasiekia priešingais metodais. „Giminaičiai“ gerai jaučia tarpusavio nesutarimus, tačiau toli gražu ne iš karto imasi spręsti, ką su jais daryti. Šių santykių abipusiškumas laikosi tik dėl vienodų jausmų, jaučiamų kažkam trečiam.
Giminiški santykiai nesukelia intereso aptarinėti konkrečius įvykius, kurie nutiko tik kažkuriam vienam partneriui. „Giminaičiams“ patinka aptarinėti visas įdomias naujoves, patrauklius atradimus arba sensacijas. Tokioje poroje negalima primesti konkrečių sprendimų ar poelgių, palankiai priimami tik bendri patarimai analizuojama tema.
Partneriai, susieti giminiškų santykių, stengiasi išsaugoti išsikovotas pozicijas. Nepaisant susidomėjimo kito užsiėmimais, abu lieka prie savo nuomonių. Būdami kažkuo išoriškai panašūs, „giminaičiai“ vidujai – labai skirtingi. Nepaisant potraukio išoriniams įspūdžiams, kiekvienas iš antrojo tikisi sugrįžimo į įprastą padėtį, perėjimas prie naujų žaidimo taisyklių priimamas skausmingai.
Giminiški santykiai apibūdinami siekiamų tikslų sutapimu, tačiau jų siekimo metodų absoliučiu priešingumu. Bėgant laikui giminiški tipai vis labiau tolsta, užima kraštutines pozicijas. Nusimetus įtampą būdingo įtraukiantiems santykiams susidūrimo metu, partneriai pradeda naują bendravimo raundą, prisivertę pamiršti ankstesnius nesutarimus.

www.socionics.org (Gulenko)

Autorius:  wiktorija [ 30 Spa 2009, 14:51 ]
Pranešimo tema:  Re: Giminiški santykiai

NORECIAU SU DZEKU LONDONU SUSIPAZINTI

Autorius:  viktorija [ 03 Lap 2009, 10:13 ]
Pranešimo tema:  Re: Giminiški santykiai

labai malonu,bet tai ne giminiski santykiai.

Autorius:  viktorija [ 09 Lap 2009, 10:22 ]
Pranešimo tema:  Re: Giminiški santykiai

manes nepalieka jausmas,kad manes nevertina,ir ka bedarytum,vis neuztenka.radom iseiti,dirbam skirtingose pamainose.as ryte,o stirlicas -vakare.

Autorius:  Martynas0708 [ 26 Spa 2010, 14:27 ]
Pranešimo tema:  Re: Giminiški santykiai

Nemalonus santykiai tik su KAI KURIAIS. Is Hamleto puses Hugo, labai vertinamas Demonstratyvines f-cijos veikimas, svarbi ir gerbtina isvystyta roline f-cija. Kurybine vertinama, tik labai nemalonus akcentavimas, pagyruniskas elgesys. Idomu, kiek lemia Giminskiems santykiams subtipu suderinamumas..

Autorius:  Solanža [ 27 Spa 2010, 00:21 ]
Pranešimo tema:  Re: Giminiški santykiai

Nežinau, kiek lemia subtipai, bet kaip ne su visais dualais gerai susiklosto, taip ir su giminiškais, ir turbūt su visais kitais tipais. matyt, ne mažiau nei sociotipas lemia asmeninės savybės.

Autorius:  sigurdas [ 29 Spa 2010, 23:28 ]
Pranešimo tema:  Re: Giminiški santykiai

Erzinantis santykis toks, nera nei ramybes,nei pokalbio temu abiems idomiu..
Pavyzdukas
Darbe, girdint daugeliui zmoniu, Hugo pasake na hm pastebejima apie mane.Smilkiniai pradejo tvinkciot,pajutau kad raustu (ir kaip jis sitaip drysta!! Visiems girdint!) Daviau grazos tiek kad maza neturejo pasirodyt ir tik is apstulbusio Hugo veido supratau kad kazkas labai netaip..Gryzes vakare namo ramiai pergalvojau visa situacija..ir tik tada supratau, kad tai ka jis pasake buvo komplimentas..
Taip, tik gal netaip astriai, atsitinka daznokai su giminaiciais bendraujant..Dar galiu pastebet ,kad nors nei Hugo nei Hamletas nera itin tylus tipai,gana daznokai isiplieskia nejauki tyla..Is geresniu dalyku siame santykije gal tik galeciau pasakyt,kad gera ispudi palieka giminaicio bendravimo stilius ir veiklos metodai,kai stebi is sono..

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/