Socionikos forumas

Dabar yra 09 Lie 2020, 19:58

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 50 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Miražiniai santykiai
StandartinėParašytas: 10 Lap 2004, 22:20 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Miražiniai santykiai susiklosto tarp tipų:

Don Kichotas - Jeseninas,

Diuma- Žukovas,

Hugo- Dostojevskis,

Robespjeras- Štirlicas,

Hamletas- Dreizeris,

Gorkis- Dž.Londonas,

Napoleonas- Gabenas,

Balzakas- Hekslis,

Tai silpninantys santykiai. Nei vieni santykiai taip nesusilpnina ir neapvilia partnerių, kaip miražiniai. Su „miražiniu“ partneriu malonu ilsėtis arba svarstyti pašalines temas. Žmogus tarsi išsiblaško, dekoncentruojasi, virsta miražu. Būnant su tokiu partneriu, nesinori imtis darbo. Dalykinis bendradarbiavimas tarp partnerių sudėtingas. Jie nesupranta vienas kito poelgių motyvų. Tai, ko siekia partneris, atrodo nesvarbu, neverta dėmesio. Vienas iš kito tikisi visiškai kitokio aktyvumo. Todėl vienam išsakius dalykinius užmojus, antrasis bando jį atšaldyti. Partneriai atrodo, tarsi žaistų sugedusį telefoną. Toks bendravimas, žiūrint iš šalies, kartais atrodo gana juokingai. Intravertas bando atsikratyti ekstraverto bandymų primesti savo nuomonę, nori išsikariauti apibrėžtą autonomiją. Ekstravertas tuo tarpu nori iš intraverto padaryti „normalų“ žmogų. Jie nusiteikę kritiškai vienas kito sugebėjimų atžvilgiu. Partneriai, jei susipyksta, tai trunka dažniausiai neilgai. Juos traukia vieną prie kito. Kartais santykiai tampa labai geri ir šilti. Taip nutinka tada, kai jie mažai kalbasi konkrečiomis temomis, o daugiau užsiima bendrais darbais. Rezultatų aptarimas po sėkmingai užbaigto darbo juos įkvepia, tačiau bandant imtis bendros veiklos vėl, susiduriama su tais pačiais sunkumais. Kartu vargu ar galima daug ką pasiekti, kadangi neįmanoma susikoncentruoti ir dirbti iš visų jėgų. Miražiniams partneriams žymiai maloniau bendrauti dviese nei didelėje grupėje žmonių. Diskusijos, kurios kyla, įsikišus pašaliniams, gali privesti prie rimtų nesutarimų. Tokia pora mažai domisi išoriniu pasauliu, koncentruojasi į savo vidines asmenybines problemas. Miražiniai santykiai apibūdinami savitarpio supratimo periodiškais pagerėjimais ir pablogėjimais. Jie visų pirma reikalauja mokėjimo prognozuoti partnerio elgesį, priklausomai nuo jo nuotaikos. Diskusijos, aiškinantis esmę, ieškant bendro požiūrio taško ir pan., yra neefektyvios. Miražiniai santykiai reikalauja mokėti nusileisti. Miražiniams santykiams būdingas subtilus lyriškas emocionalumas, savotiškas jumoro jausmas. Miražinis partneris labiau tinka šventiniam poilsiui leisti nei produktyviam darbui atlikti. Miražinėje poroje nestinga stiprių vidinių emocijų. Kad santykiai būtų pastovūs, partneriai turi jausti vienas kito asmenybei simpatijas. Loginiai savo tiesos įrodymai šiuose santykiuose – beprasmiški.
Šie santykiai taip pat kupini smalsumo bei nerimastingų nuojautų. Tačiau bendri partnerių planai- tik iliuzijos. Šiuose santykiuose, net ir patyrus vilčių žlugimo kartėlį, neprarandama viltis, kad jie galėtų pagerėti. Partnerių intuityvių sugebėjimų sustiprėjimas padeda jiems susilaikyti nuo neapgalvotų poelgių, prisitaikyti vienam prie kito. Miražiniuose santykiuose pasireiškia vidinių būsenų kaita – nuo kerinčio harmonijos pojūčio iki pykčio partneriui. Šiuose santykiuose reikia tiksliai reaguoti į partnerio paskatas. Besikeičiančios lyriškos ir nostalgiškos būsenos, kurios periodiškai atsiranda šiuose santykiuose, sustiprina partnerių pasitikėjimą vienas kitu, tačiau tuo pačiu ir sukelia liūdesį, kad žmogaus laimė trunka neilgai. Miražinių santykių taip pat neaplenkia neišvengiami išsiskyrimai. Miražinėje poroje partneriai siekia autonomijos, teisės į savus, skirtingus nei kito partnerio, interesus. Partneriams nepatinka vienas kito pomėgiai, jų aktyvumas dažnai yra nukreiptas priešingomis kryptimis. Ginče kiekvienas atkakliai gina savo nuomonę, net nemėgindamas kantriai paaiškinti kitam savo požiūrio tašką. Nutolus tam tikru atstumu arba suteikus kitam elgesio laisvę, partneriai kuriam laikui aprimsta.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Lap 2004, 22:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Kai verčiau šį tekstą, svarsčiau: ar Gulenko taip blogai jaučiasi su savo miražiniu tipu, ar čia apskritai labai skirtingas santykis klostosi tarp skirtingų miražų? Man miražiniai yra Don Kichotai, turiu dvi drauges, ir su abiem jaučiuosi puikiai. Yra tas atsipalaidavimo pojūtis, yra ir pomėgių skirtingumas, tačiau nepaisant to, yra daugybė panašių pomėgių ir įdomių temų pokalbiams. Ir jokių įtampų ar pykčių, išskyrus stebuklingai retus atvejus (kai koks pms sutampa  :wink: :happy:)

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2004, 11:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Svaigi, kokia tu šaunuolė, toki didziulį darbą apsiėmei. Labai miela matyti, kai žmonės rūpinasi kitų žiniomis.

Na, o aš esu tas tipas su stipriąja  :wethics: , tikrai aš čia turėčiau ką pastbėti, pasigilinti ir t.t. Bet..... tiek daug, kad net nežinau nuo ko pradėti.

O Tau, Svaigi, dėl miražinių santykių norėčiau tokį pastebėjimą parašyti.

Tu rašei, kad su draugėmis bendrauji tokiame santykyje ir dar turite daug bendrų pomėgių ir bendrų pokalbių temoms. Bet tu su jomis negyveni ištisai. O tai, labai daug ką keičia santykyje. Dar, jei miražnis būtų tavo sutuoktinis, kur labai glaudžiai žmones sieja buitis......Tada :(

Taigi, tarp draugių tikrai šis santykis šaunus. Ir ypatingai tada, kada norima issikalbėti, išsipasakoti, pasidalinti savo rūpesčiais. 


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2004, 11:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Pritariu. Miražinis - labai romantiškas santykis, bet miražinių šeima gali neiširti tik jei atsiranda trečias - vienam papildinukas, kitam - dalykinis. Ir, aišku, jei namai ne per ankšti...  :wink: :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Bir 2005, 14:06 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
Skarlet: Mano dukra mano papildinukė, šeima iširo po 7 metų (nu plius 2 metai draugystės, ir dar metai po skyrybų savaitgaliais susitikinėjom) visų pirma, šlykštu tuo, kad pagal kai kurias teorijas santykius labai taiso alkoholis (tampi papildiniu ar puspapildiniu). Kita, santykiai geri jei kažkas būna ištisinėse komandiruotėse. Romantikos neperdaugiausia, paprasčiausia miražas iš pirmo žvilgsnio labai panašus į dualą, dėl to žmogus intuityviai ieškodamas dualo ir nenusimanydamas socionikoj gali lengvai apsirikti, juolab draugystė iki gyvenimo kartu būna ideali, kol nepradedi kartu gyventi.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Bir 2005, 20:18 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
tai gal ne tokia jau ir bloga išeitis - pradžioj kurį laiką pagyventi kartu, o po to jau tuoktis, jeigu viskas gerai?....
Aišku, jeigu tai neprieštarauja jūsų moralės normoms.

Kaip suprantu, svyt apsivedė kiek seniau, kai pakankamai konservatyvi visuomenė buvo, dabar ji gerokai laisvėja šiuo aspektu.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Bir 2005, 20:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Vas 2005, 16:00
Pranešimai: 119
Na, šeimoje tas santykis tikrai didelės laimės nesuteikia. Žinau, kad jei būčiau Lietuvoje, tai senai būčiau trenkus durimis... Bet dabar, jau žinodama savo miražzinio "trajektorija", būtent užsiimu prognoze. Ir žinau, nors ir kaip veržiasi mano atsakomoji reakcija, turiu susivaldyti, tiesiog "nusiimti" iš žaidimo, atsitraukti. Čia visiškai negalioja mano taisyklės, kad išskilus bet kokioms problemoms du protingi žmonės visad gali susėsti, pasikalbėti ir pasistengti vienas kitą suprasti. Beviltiška. Bet kokie aiskinimaisi vargiai įmanomi ir neįnesa jokio aiškumo ar palengvėjimo. Reikia tiesiog nusileisti. Šie santykai kaip banga ir atoslūgis. Džziaukis kuomet yra pakilimas ir medituok kuomet yra nuopolis. Nes po jo seks vėl pakilimas. Be galo gera būti kartu kuomet esi pakilime, tačiau šis nesiliaujantis svyravimas vargina ir nuvilia. Reikia daug kantrybės ir atlaidumo, kad išsaugoti jausmus, kurie sieja. Neturiu supratimo, ar vis geriau vienas kitą pažįstant, su laiku nors kiek palengvėja, gal... Kaip ilgai gali išsaugoti jausmus? Kartais apimdavo tokia neviltis, kad atrodė jau nieko nebelikę, bet išaušta kita diena ir vėl prasideda viskas iš naujo. Ramybes čia tikrai nerasi, turi kažkaip atrasti ją savyje ir išlikti ramus ir audrai siaučiant...

Draugė šiame santykyje (ji - Diuma, jis - Žukovas) gyvena jau daugelį metų, abu atrodo labai nuostabūs žmonės, bet laikas nuo laiko savo nustebimui iš jos išgirsdavau, kad yra labai nusivylusi ir galvoja apie skyrybas...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Bir 2005, 15:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Ugne, Tu labai gerai aprašei šį santykį.

Ir labai įdomūs Gintaro pastebėjimai:

"Kažkas pavadino juos meilužiniais santykiais, lentelėje ta pati M raidė. Labai teisngai. Tai beveik idealūs meilužiniai santykiai. Svarbiausi geri bruožai nekonfliktiškumas, žmonės kai išsiskiria nesiilgi vienas kito, susitikę net po ilgo laiko bendrauja tarsi neatvėsę. Šių santykių spąstai: žmogus gali norėti juos kažkaip išvystyti, sukurti kokią tai bendrą veiklą, bendradarbiavimo formą, ir paprastai pradžioje sekasi, bet vėliau kiaulystė. Miražinis partneris padaręs kiaulystę, tai miglotai supranta, kad tai padarė :)

Vis dėlto, žinant socioniką galima numatyti, kokio pobūdžio kiaulystės gali būti, ir netgi išvengti šio to.Tačiau kiekvienoje miražinėje poroje tos kiaulystės skirtingos. Pagrindinėe priežastis panaši: reikia žinoti, kad partneris vis tiek nesupras tavo tikslų taip, kokie jie yra iš tiesų.

Bet jo dualas, su kuriuo tu esi dalykiniuose santykiuose (jie turi ir kitų vardų), jam gali daug ką išaiškinti. Taigi praktika tokia, galima panaudoti meilužio dualą ar dualę kaip informacijos perdavimo tarpininką, kaip aktyvatorių tavo tikslams, jeigu ketinate ką nors daugiau veikti, ne tik mylėtis.

Čia pastebejimai ne iš knygų."


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Bir 2005, 16:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Aha, labai teisingai pastebėta. Miražiniuose santykiuose nereikia stengtis iš paskutiniųjų suprasti partnerio visus tikslus, nes "o kam?". Ir nereikia veltis į bendrus projektus. O paprasčiau ir lengviau žiūrint,  toks santykis bekonfliktinis ir laaaabai atpalaiduojantis...

Švyt, ar tikrai dukrytė buvo dostikas ir nepatobulino jūsų tarpusavio ryšių?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Bir 2005, 14:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
Skarlet: Dukrytė Štirliciukas (kaip aš) ko gero, labai jau konkrečiai ir logiškai mąsto, teisingai žiūri į pasauį, nors su mama nesutaria, ypač jei pastoviai būna kartu, man ideali dukra, visais klausimais kreipiasi į mane, nors gal daug ką nutyli, jai visad viskas ok, nu beveik, aš jai galiu šnekėti ir šnekėti, o ji viską supranta, mane vienareikšmiškai palaiko ir šiaip joje save mažiuką matau, ta pati beribė energija, noras visada kažką daryti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Bir 2005, 10:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
svyt rašė:
Mano dukra mano papildinukė, šeima iširo po 7 metų

taip rašei ankstesnėje žinutėje. Todėl keista buvo, kad papildinukė neišgelbėjo jūsų ryšio. Dabar viskas aišku.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Bir 2005, 19:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
Skarlet: Sory, ne papildinukė o tapatukė, sumaišiau :-)))

Beje, tik išsiskyręs kurį laiką rimčiau draugavau vėl su miražine, palaikau šiokius tokius gana šiltus draugiškus santykius iki šiol, ir su ekse, po metų-dviejų nesimatymo, paskambina kokiu klausimu, pasitariam be jokių emocijų, tiesiai apie reikalą (prieš savaitę paskambino pasitarti, kokį printerį pirkti, priešs tai buvom nešnekėję nuo kalėdų) lyg būtume tik dieną nesimatę. Ir vienas iš geriausių draugų matomai irgi miražinis, nes irgi nesimatau po metus, paskui daugiau pabendraujam, niekad nesijaučiam labai išsiilgę, bet ir niekad viens kito nepamirštam pakviesti į viens kito organizuojamus renginius.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Bir 2005, 13:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Svyt pasisakyme užkliuvau už laiko pojūčio vertinimo bendravime...

O ar jums nesusidaro įspūdis, kad miražiniuose santykiuose egzistuoja tik tas laikas, kurį bendravote. Nebendrautas laikas nesiskaito. Na pavyzdžiui, po ilgesnio nesimatymo bendraujate tarsi išsiskyrę būtumėte tik vakar. Tai galioja ir labai ilgam (kelių metų) nesimatymui.
Man labai įdomu būtų išgirsti ne tik logikų, bet ir etikų nuomonę - ar jiems toks pat įspūdis?

P.S. Dualiniuose santykiuose tas pat. Tik gal nebendraujant labiau jaučiama, kad kažko trūksta.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Bir 2005, 16:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa: taip, pojūtis lygiai toks pats. Atskirai būtas laikas neturi reikšmės. Bet taip yra su draugais, o jei tai būtų santuoka ar rimta draugystė su miražiniu, tai neįsivaizduoju, ar irgi šitaip vertinč?iau atskirai praleistą laiką.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Bir 2005, 22:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
Solanža: Kitaip, po ilgos pauzės pamirštama kas bloga, jei ir išsiskyrė su konfliktu. Idealūs santykiai buvo kol buvau ištisinėse išvykose verslo reilkalais. Čia furistam idealūs šeimyniniai santykiai būtų. Šiaip nemanyčiau, kad tai blogi santykiai, dar ir dabar atrodo gryžčiau. bet...

vėl bus kas buvo, o tai ne kas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 50 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 9 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007