Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 19:58

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 75 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 26 Lie 2008, 22:52 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
ALRIII rašė:
Jus man taip ir nepasaket... Kodel INTJ negerbia Jeseninu, o jiems "paklusta"?

Negi tik gabeno valdymo "arkliukas" yra pagarba?


nežinau, ką ir beatsakyti. mano giliu įsitikinimu, kiekvieną žmogų reikia gerbti.

p.s. bet kokiu atveju nesu pastebėjęs, kad LII bendrai paėmus kaip nors ko nors "negerbtų" (IEI ar ko kito). čia jau vėl labiau individualus dalykas. nemažai žmonių išties daug ko negerbia. bet čia jau moralės sritis. socioniškai mažai ką galima pasakyti.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 26 Lie 2008, 22:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
ALRIII rašė:
Jus man taip ir nepasaket... Kodel INTJ negerbia Jeseninu, o jiems "paklusta"?Negi tik gabeno valdymo "arkliukas" yra pagarba?
O gal ir robai gerbia jeseninus? As viena toki jauna rasytoja-jesenina, kiek pamenu, gerbiau, bet uzsakymo aiskiu pozymiu neizvelgiau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 26 Lie 2008, 23:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
ALRIII rašė:
Gerbti reikia tik tuos, kurie nusipelno pagarbos.
Morale labai siejasi su etika... Loginiai gali tai ignoruot.
Ne visai. Kaip tik loginiai dazniau gerbia kitus zmones, nes gi etiniai naudoja savo etika etinems manipuliacijoms, nors isoriskai gali imituoti didele pagarba.
Bet kai loginiai pramoksta manipuliuoti etika, tai zmones jie ima gerbti maziau.
:shocked:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 26 Lie 2008, 23:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
ALRIII rašė:
Isoriskai atrodytu kad gerbiu visus zmones, bet realiai as gerbiu tik tuos, kurie mano poziuriu uzsitarnauja (jie tai zino, arba ne; tai nesvarbu) buti gerbiamais. Kiti, deja, yra nurasomi i "neutraliu" kategorija arba kitas (nieko gero) kategorijas.
Taigi... As linkes visada sveikintis... Ir net truputi bunu suirzes mintyse, jei mano sveikinimosi nepastebi kiti ir t.t. bet cia nera nieko bendra su pagarba.
1. As mastau panasiai.
2. Cia pazaidziu su etika: jei matau, kad zmogus be pateisinamu priezasciu su manim nesisveikina, tai su juo irgi pradedu nesisveikinti. Buna, kad zmogus susitvarko ir po kurio laiko vel pradeda sveikintis arba nuolat persijungineja is/i sveikinimosi/nesisveikinimo rezimu. O as, buna, pamirstu, kokioj mes busenoj esame ir ar reikia su juo/ja sveikintis ar ne :happy: :happy:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 28 Lie 2008, 23:59 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
ALRIII rašė:
Tai nori pasakyt, kad skirtingu psichologiniu tipu atveju, tarptipiniu santykiu efektyvumas zenkliai skiriasi?
Globas A rašė:
Kiekvienas santykis yra gana smarkiai individualus realioje situacijoje ir priklauso nuo santykiaujanciu ivairiu savybiu (taip pat ir nesocioniniu).
actekas rašė:
būtent. jei kuris jeseninas, alriii, tavęs "neveža", tai nereiškia, kad teorija praktiškai nepritaikoma.
šiaip jau turėtų "vežti", kaip ir kitų tipų "imtuvų" atveju daro "siųstuvai".

Tokie patys tarptipiniai santykiai nėra vienodi ar tapačiai suvokiami visiems (kiekvienam) tipui. Turiu tikslą (idėją) surinkti santykių aprašymus su jų niuansais (skirtumais arba asimetrija požymių atžvilgiu). Pvz. Aktyvacija: intravertinė ir ektravertinė (nes VISADA: vienas bus iracionalas - kitas racionalas, vienas logikas - kitas etikas, vienas intuitas, kitas sensorikas. Skirtumas eina per intra/ekstra-vertiškumą). Ir taip per visus santykius...
Tokia mintis kilo nagrinėjant dualumą. Buvo užsiminta, kad pvz. tarp "infantilų ir "rūpestingųjų" jis komfortiškiausias. O "agresoriai" ir "viktimai" - iš prigimties labiau linkę konkuruoti, todėl netgi dualumas turi savotiškos kovos atspalvį (rusiškai "borba" gali būt verčiama kaip "varžytuvės"). Ir iš to išplaukia, kad posakis "milyje braniatsia - tolko tešatsia" (mylimieji pykstasi - tiktai mėgaujasi) - teisingas daugiau :bsensoric: ir :wintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 29 Lie 2008, 11:00 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
ALRIII rašė:
Jus man taip ir nepasaket... Kodel INTJ negerbia Jeseninu, o jiems "paklusta"?

Negi tik gabeno valdymo "arkliukas" yra pagarba?


Pasidalinsiu savo gyvenimiška patirtim. Gyvenu su Jesenine jau gal 8 metus. Ir pagarbos yra, bet ne situacinės, o kaip sakoma "iš ilgesnės laiko perspektyvos". Sutampa mūsų požiūris į vaikus, jų esybę ir teises. Nors priemonės toli gražu ne panašios.
Situacijose tai gana sunku pasakysiu. Tas jeseninių darbas per :bethics: pagauna tave tais momentais, kai sunku, silpnumo akimirką. Šiaip tai maloniai užliūliuoja, bet kai reikia ką nors daryti, būna trukdo. Arba kai dėmesys kitur, kai galvoji ką daryt, kai mobilizuojiesi kam nors. O čia tau taip maloniai siūlo savo :bethics: , pasigauni. Patiki žmogaus tiesumu, nuoširdumu. Po to gailiesi, kad pasielgei pagal tai.

Paprastų paprasčiausiai, tai vyksta kai būni atsipalaidavęs, susimąstęs, o tau - "padaryk tą ir tą". Ir rankos pačios ima ir daro. Dėl to tai lavina savimonę labai :), nesinori daugiau užsimiršt.

Iš esmės šitam santykyje, tai pačio Jesenino tas vadinamas manipuliavimas iš esmės labai ir nedžiugina. Jam reikia ko kito. Jis nori stipraus žmogaus, suprantama su :bsensoric: , nors jam tai vadinasi kaip nors kitaip. O aš apskritai jaučiuosi negirdimas ir nesuprantamas. Ir dar "uždaras". Nors apie ką labiausiai norisi kalbėti, paprasčiausiai tam žmogui neįdomu. O šiaip pezėjimas, aš jam daug vertės neteikiu.

Pvz. su kitu jeseninu susirinkom į firmos vakarėlį, su užsieniečiais. JEseninas, kur jau, dėl visų stengiasi, kad šnekina užsieniečius, visokius tuščius niekus tauškia. Ir jaučiasi, kad už visus veža situaciją. O mano galva, jis tik atima dėmesį, neleidžia žmonėms kalbėti apie tai kas įdomu, apie ką norisi. Žodžiu, tokia čia ir situacinė pagarba.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 29 Lie 2008, 11:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
ALRIII rašė:
Aciu, kad pasidalinai savo patirtim. Tu robas, beje? Jei, taip tada kokio potipio: Ti (loginis) ar Ne (intuityvus)?


Nera už ką. I potipius aš pakolkas žiūriu su jumoru. Man užtenka tipų.
Sutinki žmogų: koks tavo tipas :)?. O koks potipis? :).

P.S. Čia aš tik draugiškai pajuokavau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 29 Lie 2008, 12:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
ALRIII rašė:
Cituoti:
Nera už ką. I potipius aš pakolkas žiūriu su jumoru. Man užtenka tipų.


:confused:

Ir vis gi, koks potipis ir tipas :) ? Robas, taip? Gali pats potipiu nevertinti, bet man idomu kokio potipio robu daugiau yra... Tai, jei gali atsakyk :neutral:

Tai tipas Robas, o potipio tai nežinau. Kokie ten yra?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 29 Lie 2008, 12:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
ALRIII rašė:
Cituoti:
Nera už ką. I potipius aš pakolkas žiūriu su jumoru. Man užtenka tipų.


:confused:

Ir vis gi, koks potipis ir tipas :) ? Robas, taip? Gali pats potipiu nevertinti, bet man idomu kokio potipio robu daugiau yra... Tai, jei gali atsakyk :neutral:

Paskaičiau, tai labiau intuityvus. Gal aš dar labiau norėčiau tokiu būti, nei esu. Bet manau 50% tikrai perkopia...

Tarp kitko, manau, kad teoriškai galima iš vieno padaryti kitą. Jei tam sausąjam priminti jo kitus, nepatenkintus poreikius, padirginti tam tikrus centrus, manau išeitų neblogas intuityvas... :)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 29 Lie 2008, 13:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
ALRIII rašė:
Cituoti:
Jei tam sausąjam priminti jo kitus, nepatenkintus poreikius, padirginti tam tikrus centrus, manau išeitų neblogas intuityvas... :)


:confused: pakomentuok...
Cituoti:
Paskaičiau, tai labiau intuityvus


Ir vel... Globo teiginys, kad yra po lygiai Ti ir Ne akivaizdziai neteisingas... Kol kas tik as Ti potipio cia...

tu mane įtraukei į diskusiją apie potipius, dabar tempi toliau. Man tokios laboratorinės diskusijos šiuo metu neįdomios.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 29 Lie 2008, 13:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Vaidas101 rašė:
ALRIII rašė:
Cituoti:
Jei tam sausąjam priminti jo kitus, nepatenkintus poreikius, padirginti tam tikrus centrus, manau išeitų neblogas intuityvas... :)

Manau, kad jei socioninis tipas yra įgimtas arba susiformuoja negrįžtamai, tai tas potipis gali būti paslankus, priklausyti nuo socialinės žmogaus raidos ir t.t. Jeigu ir jis būtų įgimtas, man tie potipiai visvien neįdomu.

:confused: pakomentuok...
Cituoti:
Paskaičiau, tai labiau intuityvus


Ir vel... Globo teiginys, kad yra po lygiai Ti ir Ne akivaizdziai neteisingas... Kol kas tik as Ti potipio cia...

tu mane įtraukei į diskusiją apie potipius, dabar tempi toliau. Man tokios laboratorinės diskusijos šiuo metu neįdomios.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 30 Lie 2008, 12:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
ALRIII rašė:
Ir vel... Globo teiginys, kad yra po lygiai Ti ir Ne akivaizdziai neteisingas... Kol kas tik as Ti potipio cia...
Neskubek kritikuoti neisigilines. As gi sakiau, kad forume kol kas mes tik dviese nusistate potipius: vienas - Ti, kitas - Ne, taigi, po 50%. Ir dar pridejau sypsenele, reiskia, pats suprantu, kad si statistika kol kas menkaverte.
Kiek pastebiu, tau labai rupi greitai gauti rezultata.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 30 Lie 2008, 23:48 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
"Kodel jeseninai valdo robus, siuo klausimu? Robai juk ignoruoja jausmus (dazniausiai), o Jeseninai kaip tik yra labai jausmingi... Ar kas nors man gali paaiskint, kodel robai duodasi valdomi jeseninu ? "

Man tai keista kai šitaip keliamas klausimas. Mano galva, niekas čia nieko nevaldo. Ir dar daug kas priklauso nuo konkretaus robo ir konkretaus jesenino- koks santykis tarp jų susiklostys: paremtas pagarba, ar itin nesmagus, ar gal išvis vienas kito nepastebės. Esu mačius robų, kurių jumoro jausmas "veža", o yra tokių, kur aš išvis jų nesuprantu, o jie manęs.

O apie jausmus, apie :bethics: poveikį neblogai Vaidas paaiškino- Jeseninui tikrai reikia "kažko kito" ( :bsensoric: ), jo neveža nuo to, kad partnerį užsako kažką atlikti. Apie dalyvavimą diskusijose- ne visai tiesa, kad skirtingi dalykai domina: neretai būna taip, kad paprasčiausiai Jeseniną vargina toks, :wlogic: :bintuition: diskusijos pateikimo kampas. Mums labiau patinka sukramtyta :wlogic: , kurią išmeta, pvz. donai. Šiaip man dažnai įdomu diskutuoti su robais, tik būtent, neretai neužilgo pasijuntu pavargusi.

Et, labai nenoriu apie šitą santykį kalbėti.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (siūstuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 12 Gru 2008, 14:00 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 16 Bir 2008, 11:51
Pranešimai: 29
S. Česnavičienė yra Tutanchamonė, taigi Robams ji yra siųstuvas. Per paskutinę paskaitą buvo nedaug klausytojų. Beveik pusė jų buvo Robai. Mat S. Česnavičienė Kalėdų proga kiekvienam Robui po užsakymą padovanojo, tai ir susirinko daug imtuvų atsiimti dovanos. :smile: Pirma kartą teko būti emocingai skaitomose paskaitose. Robams malonu... Taigi jei norite pamatyti, kaip atrodo jūsų imtuvai, imkite skaityti paskaitas imtuvams rūpimomis temomis. Pamatysite : po kelių paskaitų didelę dalį klausytojų sudarys jūsų imtuvai. Tačiau nesitikėkite paskaitose aptikti jūsų siųstuvų.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (siūstuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 13 Vas 2009, 02:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 08 Rgs 2008, 15:41
Pranešimai: 191
Man tai apgailetini sitie santykiai. Kiek Stirlicu pasitaike mano gyvenime visi jie skundesi, kad ju negirdziu,nors girdziu, tiesiog, tai ka jie sako - as to nesureiksminu, o is mano puses visi pasisakymai buna priimti itin asmeniskai. Kol vienam Stirlicui nepaaiskinau, kad mano kalbose nera jokiu pasleptu minciu, kad viska reik suprasti taip kaip sakau, tol jis manes nesuprato. Ir skundziasi, kad ji erzinu, bet visvien toliau bendrauja. O mama Stirlice - dar didesnis anekdotas. Augino mane kaip eiline mama, taciau itakos man jokios nepadare, mociute Napoleone uzeme jos pozicija. O mama, nieko neismanydama apie socionika, daznai supykus megdavo juokaut "tu turbut gimei tam, kad po mociutes liktu kas man primintu visas jos puses, bet dazniausiai blogasias" :happy:

_________________
Take all your problems
And rip 'em apart
Carry them off
In a shopping cart


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 75 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 109 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007