Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 18:07

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 18 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Priešingybių (gesinimo) santykiai
StandartinėParašytas: 09 Vas 2009, 13:59 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Aš irgi manau, kad socioninis tarptipinis santykis yra tiktai "vienas iš...", bet nėra vienintelis viską lemiantis.
Artimuose santykiuose labai svarbu ir tų dviejų žmonių nuostatos viens kito atžvilgiu (nusiteikimas ilgalaikiams santykiams, kompromisams, perėjimas į mąstyseną "mes"), sakyčiau, savotiškas "subrendimas" įsipareigoti. O tai gali priklausyti nuo daugelio dalykų (tarkim, netgi nuo karjeros planų).
Labai svarbu vertybių sistemos suderinamumas ir fizinis potraukis (pastarasis man visiškai pasąmoninis ir nepaaiškinamas).

Jokie realūs santykiai nebūna idealūs. Tuo labiau - artimi. Vadinasi, pergyvenant įvairias "krizes", lems labai įvairūs "rišantieji" saitai ir "skiriantieji" prieštaravimai. Kurių bus daugiau, kurie stipresni. Ir sunku visa tai nuspėti/pamatyti/apskaičiuoti iš anksto.
Tiesiog su patirtimi, "stažu" didės pasitikėjimas vienu ar kitu dalyku. Ir dar iš savo patirties (žinoma, nesu stipri :wethics: srityje) galiu pasakyti, kad labai teisinga patarlė - niekada nesakyk "niekada". :happy: Turiu omenyje, kad žmonės, vystosi, keičiasi, bręsta ir šlifuojasi kaip asmenybės. Palyginus su paauglyste aš buvau žymiai labiau nekompromisiška. Keičiuosi... Ir tas keitimasis nėra priverstinis - aš pati to noriu, derinuosi kaip geriau (man taipogi!)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Priešingybių (gesinimo) santykiai
StandartinėParašytas: 09 Vas 2009, 18:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
ai nu ir dar pridėsiu trigrašį. Mano galva, visgi šitie santykiai bent iš mano (kaip jeseninės) patirties, yra geresni negu užsakymo ir gal negu dar kai kurie variantai (kvazitapatybės, revizijos). Bent jau santykis simetriškas + abu iracionalai, kas labai palengvina tarpusavio supratimą. O dar pliusas, kad IEI ir IEE yra ganėtinai tolerantiški, tam tarpe ir kito silpnybėms, trūkumams. IMO. :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Priešingybių (gesinimo) santykiai
StandartinėParašytas: 09 Kov 2009, 14:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Solanža rašė:
Mano galva, visgi šitie santykiai bent iš mano (kaip jeseninės) patirties, yra geresni negu užsakymo ir gal negu dar kai kurie variantai (kvazitapatybės, revizijos).
Kiek pastebiu, tai yra skirtumas, kai gesinasi loginiai ir kai gesinasi etiniai. Etinių atvejų šis santykis yra švelnesnis. Pvz ne kartą mačiau, kaip neblogai tarpusavyje sutaria ir draugauja hugo ir dreizeriai.
O nieko panašaus nepasakyčiau apie robus ir džekus ar gorkius ir štirlius.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 18 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 128 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007