Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 15:16

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 86 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Aktyvacijos santykiai
StandartinėParašytas: 10 Lap 2004, 21:59 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Santykiai tarp tipų:



Don Kichotas- Hugo, Diuma- Robespjeras,

Hamletas-Žukovas, Gorkis-Jeseninas,

Napoleonas- Džekas Londonas, Balzakas- Dreizeris,

Štirlicas- Hekslis, Dostojevskis - Gabenas.

-----------------------------


Šie santykiai yra patys lengviausi, bendravimas užsimezga beveik iš karto. Jokių sunkumų bendraujant nekyla, kas pradžioje maloniai nustebina. Partneriai tarsi „įkaitina“ vienas kitą, - padidina vienas kito aktyvumą. Toks bendravimas, ypatingai tarp vienas kitą palankiai vertinančių tipų, labai traukia. Kontaktas čia užmezgamas greičiau nei su dualu. Tačiau bėgant laikui ateina „perdegimo“ periodas, pavargstama nuo vis jus aktyvuojančio partnerio. Tokiu atveju reikia atsitraukti. Praėjus tam tikram laikui, vėl norisi pajusti aktyvacijos poveikį. Santykiai gali tapti pulsuojantys. Tačiau tą malonumą ir bendravimo lengvumą, kurį labai vertiname ilsėdamiesi, keičia problemos, kai partneriai imasi bendrų kasdienių reikalų.
Nemaloniai paveikia tai, kad partneriai pradeda vienas kitam dalinti patarimus, susijusius su jų silpnosiomis funkcijomis užuot patys ėmęsi spręsti tas problemas. Tačiau tokių žodinių nurodymų naudos irgi negalima paneigti. Blogai tik tai tas, kad kaip mes betreniruotume savo silpnąsias savybes, jų ištobulinti iki tokių, kokių mums norėtųsi, vis tiek nepavyks. Kita problema slypi tame, kad vienas kitam aktyvatoriai informaciją perduoda ne tokia forma, kokia ją norėtųsi išgirsti. Vienam ji atrodo pernelyg „išplaukusi“, nekonkreti, o kitam, atvirkščiai, pernelyg grubi, tiesmuka, negili. Tai paaiškinama tuo, kad aktyvuotoje poroje vienas žmogus visada yra racionalus, o antras- iracionalus. Tačiau pats informacijos turinys, esmė vienas kitą patenkina.
Aktyvacijos santykiai prastai tinka kasdieniam gyvenimui, kadangi neužtikrina optimalios veiklos. Jų paskirtis- bendravimas per šventes ar apskritai laisvalaikiu, kada reikia ilsėtis, o ne dirbti. Susitikę dvi dualų diados, aktyvacijos santykių dėka pajunta malonų susijaudinimą ir pakylėjimą, įsivyrauja „šventinė“ atmosfera. Pernelyg glaudus ir ilgai trunkantis kontaktas aktyvatorius išsekina. Kiekvienas elgiasi taip, kaip jam norisi, visiškai nesiskaitydamas su partneriu. Praktiškai neįmanoma vienas kitu pilnai pasikliauti. „Aktyvacijos“ sąvoka jos tikrąja reikšme tinka dviems intravertams, kurie iš tiesų tampa aktyvesni, atviresni, būdami kartu. Du ekstravertus aktyvacija veikia tarsi priešingai: nuramina, atšaldo, šią porą intravertuoja.

Aktyvacija
Aktyvacijos santykiuose sunku racionaliai vykdyti bendrą veiklą, tačiau nesant racionalumo, aktyvacijos santykyje esanti pora patenka į begales nesusipratimų dėl nesuderinto elgesio. Šie santykiai reikalauja didelio verbalinio aktyvumo, atviro jausmų reiškimo, kas gana stipriai išsunkia partnerius. Aktyvacijos santykiai pasižymi audringomis emocijomis. Pora elgiasi išsiblaškiusiai, švaisto energiją. Šie santykiai labiau tinkami neformaliems kontaktams nei dalykiniams. Emocinis aktyvatorių susijaudinimas stabdo logines funkcijas. Aktyvacija priskirtina prie sensoriškai- rūpestingų santykių. Tačiau rūpindamasis savo partneriu, aktyvatorius tikisi sulaukti adekvačių paslaugų ar kad paklustų jo aistroms ir norams. Harmoninga aktyvacijos santykyje esanti pora sugeba puikiai įsitaisyti savo teritorijoje. Aktyvacijos santykių dinamika charakterizuojama nuolat augančia įtampa, kas priveda prie audringų emocinių proveržių. Aktyvuota pora visomis jėgomis siekia to, kas svarbu abiems partneriams, nesiskaitydami su aplinkinių laiko išlaidomis. Aktyvuotoje poroje partneriai paprastai pabrėžia savo savarankiškumą, individualų gyvenimo būdą, gebėjimą viską pasiekti pačiam. Aktyvatoriai su laiku išvargina vienas kitą ir jeigu nesistengtų tos įtampos šalinti, santykiai pasibaigtų sprogimu. Partneriai reguliariai pasijunta nublokšti atgal, tačiau po to su dviguba energija atstatinėja padėtį.
šaltinis: www.socionics.org (Gulenko)

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2006, 13:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
gal kas turi toki? santyki? patirties? Ar tikrai taip viskas ir vyksta, kaip aprašyme?

Esu gird?jusi, kad aktyvacijos santykiai laikomi vienais iš palankesni?. Bet gal tai priklauso nuo konkre?i? tip?? :strange:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2006, 17:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Gali b?ti, kad aktyvacijos santykiai labiau tinka etiniams. Loginius ir dar ekstravertus išties grei?iau išvargina - va nuo paskutin?s pastraipos man tinka apib?dinimas...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2006, 18:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
nežinau, ?vairi? tip? ir ?vairi? žmoni? b?na.



šiaip su štirliais mano santykiai vieni palankiausi?. gal ir d?l to, kad aš bišk? toks kartais racionalizuotas, tai nešu truput? ? dostik?. nors yra ir taip, kad palank?s santykiai nesusiklosto, bet ?ia d?l visoki? asmenini? dalyk?. labai patinka, pavyzdžiui, gin?ytis su štirliais d?stytojais. kuo daugiau jie bando užgniaužti kritik?, apiberti faktais ir užbaigti gražia r?ksminga emocine gaida, tuo labiau norisi kur nors kažk? paprieštarauti arba kontraoponuoti. ir svarbiausia, jie pagauna šit? žaidim?, ir gaunas labai ?domus dialogas.



bet tikrai negal??iau sakyti, kad ekstravertai aktyvatoriai intravertizuojasi, o intravertai - ekstravertizuojasi :strange: aš tai tik dar labiau susiaktyvinu, ir labai ?dom? pokalb? apturiu.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2006, 18:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
liutaurai, aš irgi aktyvinuosi.... Bet tai juk neteikia atsipalaidavimo.  Ilgiau trunkantys aktyvacijos santykiai tarsi pridusina - ristele ? kaln?.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Geg 2006, 21:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa: aš galvoju, kad ko gero teisingas aprašymas. Jeigu darai pertraukas, tur?t? b?ti visai palank?s santykiai. Sp?ju, kad netgi gyvent kartu neb?t? labai blogai: juk toki? didel? dienos dal? žmon?s praleidžia atskirai darbuose. O dar jeigu šeima, vaikai, bendravimo ratas dar išsiple?ia...vienžo, galvoju, kad geri tai santykiai. Bent jau man atrodo, kad tokiuose santykiuose tur?t? nesunkiai rastis tarpusavio pasitik?jimas. O gal ir pagalba....

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Bir 2006, 10:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Solanža: manau aktyvatorius- sunkiai sugyvenamas, jis- idealus kaimynas, bendradarbis, draugas laisvalaikiui, bet sunkus atvejis, jei tai šeimos narys, nebent šalia dar yra kas nors iš tos pa?ios kvadros, kuriam nors dualas.

Mano giliu isitikinimu iš daugiame?i? stebejim?, svarbiausi faktoriai sugyvenamumui yra du:

1. racionalumo atitikimas (abu racional?s arba abu iracional?s)

2. vertiškumo papildymas (ekstravertui b?tinas intravertas ir atv.)

Visa kita- antraeiliai dalykai, su kuriais galima be dideli? auk? susitaikyti, prisitaikyti, susitarti...

Taigi, patys palankiausi santykiai gaut?si dualo, pusdualio, miražinio ir gesinimo.



Ir tikrai netiesa, kad ekstravertai aktyvatoriai intravertizuojasi, atvirkš?iai- jie taip aktyvuojasi, kad net viskas aplinkui kibirkš?iuoja. :happy:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Rgp 2006, 22:41 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Skarlet raš?:
Mano giliu isitikinimu iš daugiame?i? stebejim?, svarbiausi faktoriai sugyvenamumui yra du:

1. racionalumo atitikimas (abu racional?s arba abu iracional?s)

2. vertiškumo papildymas (ekstravertui b?tinas intravertas ir atv.)

Visa kita- antraeiliai dalykai, su kuriais galima be dideli? auk? susitaikyti, prisitaikyti, susitarti...

Taigi, patys palankiausi santykiai gaut?si dualo, pusdualio, miražinio ir gesinimo.


Pusdualini? santyki? neteko patirti.... Bet štai vietoj gesinimo, gal rink?iausi kvazitapatyb?. Ko gero santyki? komfortiškumas dar turi priklausomyb? ir nuo paties tipo. Pvz. Donas pats intravertiškiausias iš ekstravert? - taigi galima laikyti kad "balbatuojasi" apie skal?s viduriuk?.  Tod?l dr?stu teigti, kad konkre?iai Dono atveju n?ra blogai sugyventi ir su kitu smarkiau išreikštu ekstravertu. Pvz. aš visada iniciatyvos laukiu iš Džeko. Mano bazin? :bintuition: nustato, kur "pirmu smuiku" galiu griežti pati. 

Literat?roje kvazitapatyb?s santykiai aprašomi kaip nuobodoki. Ta?iau man atrodo, kad tokie Dono atveju gal?t? b?ti gesinimo santykiai, nes pora gaunasi pernelyg intravertiška.



P.S. Šiaip gi Balzakas su Džeku - veidrodukai. Abu juodalogikiai ir baltaintuitai.  Priklauso tai pa?iai mažajai grupei - klubui. Tod?l ir gesinimas su kvazitapatybe iš dalies panaš?s santykiai. 



Skarlet raš?:
Ir tikrai netiesa, kad ekstravertai aktyvatoriai intravertizuojasi, atvirkš?iai- jie taip aktyvuojasi, kad net viskas aplinkui kibirkš?iuoja. :happy:


D?l to kibirkš?iavimo nat?raliai gaunasi atost?mis - periodiški "????????". Gal d?l t? savotišk? apsiraminim?, kiekvieno "pasis?d?jim?" savam kampe, gaunasi tarsi intravertiniai atosl?giai.  Ekstravertin? aktyvacija vargina labiau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Gru 2006, 22:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
Skarlet raš?:
Solanža: manau aktyvatorius- sunkiai sugyvenamas, jis- idealus kaimynas, bendradarbis, draugas laisvalaikiui, bet sunkus atvejis, jei tai šeimos narys, nebent šalia dar yra kas nors iš tos pa?ios kvadros, kuriam nors dualas.

Mano giliu isitikinimu iš daugiame?i? stebejim?, svarbiausi faktoriai sugyvenamumui yra du:

1. racionalumo atitikimas (abu racional?s arba abu iracional?s)

2. vertiškumo papildymas (ekstravertui b?tinas intravertas ir atv.)

Visa kita- antraeiliai dalykai, su kuriais galima be dideli? auk? susitaikyti, prisitaikyti, susitarti...

Taigi, patys palankiausi santykiai gaut?si dualo, pusdualio, miražinio ir gesinimo.



Ir tikrai netiesa, kad ekstravertai aktyvatoriai intravertizuojasi, atvirkš?iai- jie taip aktyvuojasi, kad net viskas aplinkui kibirkš?iuoja. :happy:



Mirazinis nieko gero, gesinimass isvis tragedija, ka cia rasineji?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Gru 2006, 13:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Del gesinimo visikai sutinku, sis santykis vienas is prastesniu gyvenant kartu, bet abipusemis pastangomis galima balansuoti, ypac, kai islaikoma distancija ir tarsi su truputi perdetu mandagumu ar demesiu. Kritika siame santykyje - tragedija.



Santykiu gerumo eiliskuma gana sunku sustatyti, nes vieni labiau vertina supratinguma, tonuso pakelima, ar priesingai - atsipalaidavima, o neapsislifave papildymo, puspapyldymo santykiai gali pradzioje visai ne kokie pasirodyti, arba nepastebimi.

Dauguma gerus santykius supranta kazkaip labai savotiskai, cia butu net idomi tema:"kaip as isivaizduoju gerus santykius", nekalbu apie konkrecius kiekvieno zmogaus norus buti kazkur papildytam (nors ir tai idomu), bet apskritai, pacius santykius.



Aktyvacija labai idomus santykis. Niekada gyvenime begaleciau apibudinti, kad jie geri, ar blogi. Vienur sis santykis fantstiskas, kitoje pozicijoje gali pasireiksti labai nekokie pojuciai.

Mano nuomone sis santkis labai, netgi labai geras darbe, bendroje veikloje, sia labai vertinga pagalba, papildanti.

Bet ilgai bunant kartu per laika islenda sio santykio trukumai.

Bet man atrodo, kad jau cia as kartojuosi, kazkada kazkur lyg rasiau.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Gru 2006, 17:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Pelene: man rodos, visi santykiai skirtingai geri pagal tai, kas b?tent su kuo "santykiauja":). Ta prasme, gesinimo santykiai gali b?ti visai geri jeseninui su heksliu, jeigu jeseninas praugd?s savo rolin?, o hekslis, atvirkš?iai, rolin? prilaiko:) ir jeigu jeseninas iš t? mandagesni? pasitaik?;), o hekslis neaukl?tas dostik? su dreizeriais :wink: ir pernelyg "nevažiuoja" iš :wethics: :smile:.

Aktyvacija jeseninui su gorkiu gali b?ti gana bloga, jeigu gorkis nepraugd?s rolin?s ir m?tysis epitetais a la "k? ?ia nusišneki, idiote":). Bet gal aš jau irgi kartojuos:).



Šiaip aktyvacijos santykiai, kiek tek? diskutuot su kitais socionikais, tai prieita išvados, kad beta kvadroj jie bene sud?tingiausiai klostosi. Nors man taip gal kiek subjektyviai atrodo, kad žukov? vyr? su hamlet?mis moterimis s?kming? por? yra daugiau, nei gorki? su jesenin?mis. :strange:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Gru 2006, 17:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
nu, nžn., man irgi atrodo, kad normal?s tie gesinimo santykiai ir viskas :smile: ir iš principo, k? reiškia "prastas santykis"? nežinau, jei žmogus ?domus, lai jis b?na gorkis, žukovas ar koks hamletas, man vis vien normaliai bendrausis, ir viskas :smile:



vat štai ži?riu ? mo?iut? hugo su seneliu dreizeriu, ir iš principo nematau jokio šeš?lio. žmon?s laimingai kartu nugyveno keliasdešimt met?, ir tikrai nesirieja, o dar ir vienas kit? papildo. kartais pasibado, pasigin?ija, bet labai nežymiai, d?l vaizdo, kad ?domiau truput? b?t? :smile:. pa?iam irgi berods neklya didesni? problem? su jeseninais (tiksliau - jesenin?mis), ir net artimesniame santykyje. bendras tarpusavio supratimas yra, ir to užtenka :wink:



nu bet mes ?ia apie aktyvacij?. man tai atrodo labai graž?s santykiai. ne kart? esu steb?j?s, kaip aktyvatoriai akimirksniu susibendrauja :smile: tiesiog akiai malonu ži?r?t :smile: galima juos palikti vienus du - ras pokalbio tem? bet kokiu atveju :smile: šiaip tai labai ?dom?s santykiai. žmon?s iš esm?s labai skirtingi, o vienas kito taip ir neužgauna. pvz., skiriuosi nuo štirlio kaip naktis nuo dienos, jo stipriosios pus?s - mano silpnosios, ir atvirkš?iai, bet kažkaip visad labai sekasi produktyv? ir k?rybing? santyk? atrasti, jei interesai ir gyvenimo b?das sutampa, ir tai nemažas komfortas, kurio buvimu pats sau nuoširdžiai stebiesi.



nu va taip.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Gru 2006, 19:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Visuose santykiuose gyventi galima, tik klausimas, kaip jautiesi, kiek tam skiri energijos ir t.t. Turiu tris Hamletus (labai skirtingu temperamentu), su kuriais pabendrauju, santykiai puikus, bet tikrai nezinau, ar tokiame santykyje noreciau gyventi ypac su tiesmukisku, temperamintinguoju Hamletu, o va su ramiausiuoju, papildytu visai galima. Gesintojo rupestis - malonus.



Tarp aktyvatoriu labai svarbu elementu papildymas, jei nepapildyti, o jei dar ir ribotumas prasimusa - sunku. Blogiausia, siame santykyje kai nera noro pazinti, suprasti, kad kito zmogaus mastysena radikaliai kitokia. Sis santykis naudingas, idomus, papildantis, kai abi puses neribotu paziuru, isitikinimu zmones. Bet jei nors vienas "diktuoja salygas" nebus nieko gero.



Visuose santykiuose islenda zmogiskumo faktorius.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Gru 2006, 17:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Pelene raš?:
Dauguma gerus santykius supranta kazkaip labai savotiskai, cia butu net idomi tema:"kaip as isivaizduoju gerus santykius", nekalbu apie konkrecius kiekvieno zmogaus norus buti kazkur papildytam (nors ir tai idomu), bet apskritai, pacius santykius.


Taip, visiškai pritariu, kad tas santykio "gerumas/negerumas"- labai gili tema, ir ?tar?iau, kad tai ne tik nuo tipo priklauso, o nuo asmenin?s brandos. Yra žmoni?, kurie patys su savimi nesugyvena, kaip ir b?t? galima sakyti, su savo tipu nesusigyven?, tad atitinkamai sumaž?ja ir j? sugyvenamumo galimyb? su bet kuriuo tipu, net ir pa?iu tinkamiausiu.



Ir dar, man atrodo analizuojant santykius b?tina juos dar papildomai suskirstyti pagal bendravimo artimum?: intymus, asmeninis, darbinis, viešas visuomeninis. Taip gaut?si tikslesnis vaizdas, nes kiekviename iš t? skirstym? svarbesni vis kiti faktoriai, pvz intymiame- sugyvenamumas, asmeniniame- atpalaidavimas, darbiniame- paskatinimas ir t.t.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Gru 2006, 19:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Labas, Skarlet, tu kaip zaisliukas, ant kaledines eglutes suzibai, gal nebus tai labai trumpalaikiska? :wink:



Skarlet raš?:
Ir dar, man atrodo analizuojant santykius b?tina juos dar papildomai suskirstyti pagal bendravimo artimum?: intymus, asmeninis, darbinis, viešas visuomeninis.


Tu absoliuciai teisi. 



, nes kiekviename iš t? skirstym? svarbesni vis kiti faktoriai, pvz intymiame- sugyvenamumas, asmeniniame- atpalaidavimas, darbiniame- paskatinimas ir t.t.



O va jau cia galima ir diskutuoti, kas kur kam svarbiau. Turbut tik kitoje temoje...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 86 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 114 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007