Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 22:29

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 61 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Kvadros mano akimis
StandartinėParašytas: 11 Kov 2011, 12:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Man atrodo, kad čia problemos kyla dėl to, kad davę užduotį, norite kontroliuoti ir jos atlikimo procesą. Čia yra gana grubi KLAIDA.
Iš principo žmogus gali būti atsakingas tiktai už tai, kokius sprendimus PATS priima. Jeigu jūs jam reguliuosite ir kontroliuosite kiekvieną žingsnį - jis pyks ir nesijaus atsakingas už tai, ką PRIVERSTAS daryti ne savo valia. Rezultate jis negalės (jūs neleisite jam) atsiskleisti. Nes metodai, kuriais dirbate yra SKIRTINGI.
Dalykinis (panašiai kaip ir kvazitapatus) santykis geras yra tarp savarankiškų asmenybių, kurios pasitiki viena kita. Tai tarsi dviejų suaugusiųjų santykiai.

Man sunkiau dalintis artimo dalykinio santykio patirtimi, nes tai mano Tėtis (Žukovas). Galbūt šiuo atveju persveria socialinio statuso (tėvo-vaiko) stantykis, negu socioninis. Aš mėgdavau Tėčiui padėti statybose, remonte. Suprantama, jaučiausi tik pagalbininkė ir nekonkuravau, kas atsakingas už atliekamą darbą. Čia sutardavaom. Bet darbus, kuriuos jaučiausi pakankamai išmananti (pvz. dažyti duris) mėgdavau atlikti savarankiškai ir pykdavau kai mane mokydavo KAIP - kartais tiesiog demonstratyviai mesdavau ir išeidavau... Patarimus mielai išklausydavau, bet juos atsirinkti/atmesti, prisitaikyti sau norėdavau pati. Pykdavau tiktai kai man reguliuodavo patį procesą.
Apskritai su Tėčiu sutarėm neblogai. Jis mane pagirdavo, mėgdavo pasididžiuoti "mano mokykla". Ir esu jam labai dėkinga už patarimus, pamokymus. Labiausiai vertinu, kad klausiant, prašant pagalbos jis dažniausiai nepuldavo padėti tiesiogiai - mokė, kad savarankiškai galvočiau ir pati rasčiau sprendimą. Tiesiog tipiškas atsakymas į mano pasakymą "nemoku" ar "negaliu" būdavo klausimas "o ar bandei? Iš kur žinai, kad nemoki?" :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 61 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 118 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007