Socionikos forumas

Dabar yra 19 Kov 2024, 05:29

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 56 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Spa 2006, 12:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 20 Spa 2006, 10:13
Pranešimai: 7
Nadia rašė:
Oj, Hamletai....:strange:
Kaip laukiau. O tai aš jau Hamletuose užsibuvau... Stagnacija.
Tik nedink, ką? :wink:
Nadia, nelabai supratau ką reiškia šis tavo pasisakymas, gal dėlto, kad nelabai jūsų visų pažįstu, bet dingti niekur nesiruošiu, ir jei leis darbai, visada užsuksiu ir bendrausiu su jumis visais :smile:

Jau senokai su niekuo nešnekėjau socionikos temomis nors anksčiau "Pasaulio dualizacijos idėja" man buvo pagrindinis tikslas šiame gyvenime (čia apie Hamletų globalumą, Liutaurai :smile: ), kol nesutikau savo žmonos, kuri yra Žukovas :smile:

Noriu šiek tiek atgaivinti tai, ką kažkada žinojau, išgirsti naujų žinių iš jūsų, savaime suprantama, ir padiskutuoti.

O šiaip ačiū visiem už šilta priėmimą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Spa 2006, 13:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Sheakspire, o žmona socionika irgi domisi? Jei taip - prašom irgi pakviesti į forumą :smile: Būtų labai smagu pabendrauti su tapatuke :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Spa 2006, 13:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 20 Spa 2006, 10:13
Pranešimai: 7
Cassandra: Perdaviau jai tavo kvietimą, ji susidomėjo. Gal ir ateis vėliau, kai turės laiko :)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2006, 02:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Sheakspire rašė:
Noriu šiek tiek atgaivinti tai, ką kažkada žinojau, išgirsti naujų žinių iš jūsų, savaime suprantama, ir padiskutuoti.

O šiaip ačiū visiem už šiltą priėmimą.
Sveikas atvykęs, Sheakspire :). Smagu matyti antrą kvadrą gausėjant :happy:

O dar jeigu Žukovę atsivesi, tai bus dar smagiau (dualų niekada nebus perdaug! :wink:).

Būtų įdomu padiskutuoti. Pradžiai kad ir apie tai, kaip atrodo aktyvacijos santykiai jūsų diadoje (turbūt reikėtų persikraustyti į atitinkamą temą tada). Štai aš kadaise skaičiau, kad antroje kvadroje aktyvacijos santykiai labai retai kada lengvai ir komfortabiliai kuriasi, jie rečiau kuria poras. Tačiau kiek stebėjau vienam rusų forume, daug Hamlečių labai daug pagyrimų išsako Žukovų adresu, dažnai ir įsimyli juos, tad iš viso to sprendžiant, manyčiau, kad bent jau toks derinys - pilnai įmanomas ir ne toks jau blogas... O kaip tu manai? :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Spa 2006, 15:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 20 Spa 2006, 10:13
Pranešimai: 7
Solanža:
Solanža, tai kur man vis gi geriau tada pradėt rašyt apie Žukovo ir Hamleto porą? Aktyvacijos santykių temoj, o gal sukurti atskirą temą "Hamletas-Žukovas šeimoje" :) ? Aišku jei tai bus įdomu ne tik tau ir man, o ir kitiem forumo dalyviams.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Spa 2006, 16:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Sheakspire rašė:
Solanža:
Solanža, tai kur man vis gi geriau tada pradėt rašyt apie Žukovo ir Hamleto porą? Aktyvacijos santykių temoj, o gal sukurti atskirą temą "Hamletas-Žukovas šeimoje" :) ? Aišku jei tai bus įdomu ne tik tau ir man, o ir kitiem forumo dalyviams.

Labai įdomi tema. Rašyk geriau santykių temoje, tiesiog sukurk naują temą :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Gru 2006, 22:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
sveiki, na turėdamas mažumėlę laisvo laiko :smile: grįžtu prie trumpųjų vertimų iš http://www.socionics.us šįkart ten kabantis vienintelis iš visų tipų aprašymų (:sad:) - hamletovičius :wink:

nors ir trumpas tai aprašymas, bet įdomus ir - sakyčiau - originalus. teikiu jūsų vertinimui ir susipažinimui.

Etinis Intuityvus Ekstravertas (EIE) arba "Aktorius"

EIE esmė - tai, ką būtų galima pavadinti "išorine saviraiška". Tai yra siekimas išoriškai išreikšti potraukius, aistras ir troškimus, kurie patiriami viduje. EIE mėgsta pastoviai atkreipti į save kitų dėmesį darydami nelauktus, staigius pareiškimus, vartodami neįprastus žodžius ar intonacijas, susikurdami stulbinančią išorinę išvaizdą arba kitais būdais išsiskirdami iš "nuobodžios minios".

EIE profesinė veikla teikia papildomą areną jų saviraiškai. EIE yra tiek pat susidomėję savo darbo produktyvumu kaip ir savo įvaizdžiu ar aplinkos emociniu atsaku į juos. Bet ką bedarydami jie siekia būti stimuliuojantys, sužavintys, prikaustantys kitų žvilgsnius ir dėmesį. Jie jaučia didelį poreikį sukelti emocinį atsaką kituose žmonėse.

EIE mėgsta būti kontraversiškomis, paslaptingomis asmenybėmis. Tai suteikia jiems didesnę saviraiškos laisvę, kuri neįtelpa į tas ribas, kurios kitu atveju būtų jiems aplinkinių nubrėžtos. Jiems patinka "keisti kaukes" tam, kad prikaustytų kitų dėmesį ir sukliudytų tiems, kurie norėtų "uždaryti juos į dėžę". Daugelis EIE turi tiek daug skirtingų "personažų", kad net jie susimąsto, kas jie yra "iš tikrųjų".

Daugelis EIE viešai skelbia, kad jie "nekenčia ribų ir apribojimų", kas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti jų atmetimu. Iš tikrųjų jie atmeta ne struktūrą (jie išties mielai priimtų struktūrą, ir jos jiems reikia tam, kad jaustųsi saugiais), bet labiau jų saviraiškos apribojimus - tai, apie jie gali kalbėti ir kaip jie gali save išreikšti bet kurią akimirką. EIE atmeta idėją, kad jų gyvenimas būtų paremtas "produktyviu, racionaliu ir naudingu" elgesiu, ir vietoj to pasirenka tokį veikimą, kuriame elgesiui diktuotų aistros. Jų saviraiškos akcentas stimuliuoja aplinkinius būti taip pat labiau išraiškingais ir kreipiančiais daugiau dėmesio į tai, ką jie iš tikrųjų jaučia. Šiuo atveju EIE paprastai imasi iniciatyvos turėdami turtingiausią jausmų ir priemonių jiems išreikšti arsenalą.

EIE paprastai turi "iššaukiantį" komunikavimo būdą. Tai yra, jie mėgsta sakyti dalykus, kurie galbūt nėra malonūs girdėti tam, kad iššauktų spontanišką emocinę reakciją ir tirtų save ir kitus asmenis šiame vyksme. Jie taip pat mėgsta, kai kiti meta jiems iššūkį taip pat padarydami aštrius pareiškimus. EIE taiko prasminga?s pauzes, kurios prikausto žmonių dėmesį komunikacijos akto metu ir sustiprina intensyvumo jausmą. EIE dažnai mėgsta "pakelti į viršų" ir suintensyvinti komunikaciją nei viską nuleisti tylomis ar "sulyginti". Tai priverčia žmones atidengti save ir "parodyti tai, ko jie iš tikrųjų verti" ir neslėpti savo tikrųjų aistrų ir siekių po veidmainystės sluoksniu.

Daugelis EIE "gravituoja" link asmenybės, save visiškai atsidavusios "reikalui", socialinio vaidmens. Daugelis žymių EIE tiesiogine prasme tapo savo "reikalu", turėdami neįprastai galingą save tapatinimęsi su tikslais, kuriems jie pasirinko tarnauti. Tokie EIE tampa pasiaukojamo atsidavimo menams, jų akademinei sričiai, verslo krypčiai ar kitai sričiai, kurioje jie dirba, įsikūnijimu. Jie puoselėja savo statusą kaip visiško atsidavimo simbolį ir mėgaujasi savo "mokinių" (studentų, fanų ir pan.) pagarbia baime ir dievinimu, kurie žvelgia į juos kaip į vadovus, herojus ar netgi dieviškas asmenybes. Jiems patinka likti psichologiškai atitolusiu nuo ("virš") masės, tik netikėtai apipilant savo gerbėjus pagyrimais ir emocijomis. EIE stiprus emocinis ryšys su jų audiencija yra labai svarbus. Jeigu jei nesugeba sukelti meilės ir ištikimybės, jie greičiau suerzins ar sukels pyktį nei pakęs abejingumą jų atžvilgiu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Gru 2006, 00:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
liutaurai: šiaip nieko toks aprašymas, gerą darbą atlikai:).  Nors kai kur pasirodė abstraktoka ir nelabai aišku (apie struktūras ir apribojimus). Bet gal čia tik man.

Mano vienai hamletei (brolienei) ir pažįstamam hamletui X labai tinka aprašymas, tačiau kitam hamletui Y ir Smilgai, sakyčiau, nelabai. Bet galiu ir klysti. Būtų gerai, kad pati Smilga pasakytų.

Kita vertus, gal Smilga ir tas hamletas Y - intuityvaus potipio, o anie - etinio?

:strange:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Gru 2006, 00:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Solanža: visko gali būti. esu girdėjęs tokį pasakymą, kad paprastai tipų aprašymai būna pritaikyti vienam iš potipių, tad gali pasirodyti kai kam netinkantys...?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Gru 2006, 00:56 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Bet kokie įdomūs svyravimai tarp šio tipo žmonių Su vienais išvis negali nieko konkretaus susitarti. Jei tariesi 22 h, sulauksi svečių 2 h su labai emocionaliais paaiškinimais, po kurių nebebūna kaip pykti. O kiti - punktualūs ir mane biesina, kišdami į rėmus.

Pvz. klausia:
- tai kelintą valandą rytoj susitinkam?

mane momentaliai sunervina :) . nors puikiausiai žinau, kad žmonėms reikia planuoti savo laiką. Bet klausimas neteisingai formuluojamas. reikia klausti "maždaug kada galėtum susitikti?", kitokia reakcija būtų...

Atsakau:
- man ryt į darbą. Nežinau, kada baigsiu :confused: (mintyse galvoju: "oficialiai darbas iki 14 h, betgi nepaisom mes to grafiko taip tiksliai. Gal po darbo eisiu su drauge kavos, o gal sumanysiu į parduotuvę užsukti? reikia dovaną nupirkti. o juk paskutinė diena prieš kalėdas! tai greičiausiai bus darbinis vakarėlis su vynu. Tai kadangi darbo metu kaip ir nedera, vadinasi 14h ir prasidės. o tiksliai - juk negi nešvęsim visai??? Turbūt švęsim. Vadinas, apie 16h atsilaisvinsiu. Kita vertus, jeigu nešvęsim ir jeigu darbus anksti padarysim, galim ir 13 h išeiti.... O juk ir galėčiau - pasakiusi,kad turiu skubių reikalų kokią nors :strange:.... Ach, o juk po to dar reikės namo parvažiuot. O dar grįžus norėsiu palįsti po dušu. O gal būsiu alkana ir užeisiu maisto, tai nežinia, ar bus didelės eilės ryt ar ne? Ach, na KODĖL jis negalėtų pasitenkinti žinojimu, kad susitiksim VAKARE????"). Priduriu: paskambinsiu išvažiuodama iš darbo. Gal galėsiu pasakyti ką nors konkretesnio. :neutral:

kitas analogiškas klausimas, užduodamas 18,19,20 h..... "kelintą valandą eisi miegoti?". Po to "kelintą rytoj kelsies?". Keisti klausimai, o tikslas jų net nežinau koks. Gal šiaip? noras prognozuoti mano elgesį?

Aš išvis negaliu to prognozuoti, ar bent niekada nemąstau - visa tai - autopilotu vyksta. Ir jei kur reikia, tai ir spėju. Tačiau gavus tokį klausimą, tarsi ir turiu sugalvoti, kada visgi gulti. Na ir gaunasi, kad ir prisilaikau kažkiek to plano. Taigi kažkiek į gera tokia veidrodinė "revizija" išeina.

Ech, bet jau užsivedžiau, reikėtų tai kelti prie veidrodinių santykių, ko gero.

O norėjau tik apie hamletų skirtingumus. :)

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Bir 2007, 10:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Gru 2006, 15:50
Pranešimai: 64
Solanža:  Hamleto aprašymas man labiausiai krito į širdį vos tik pirmą katrą pamačiau teorijos užuominas.  O tai buvo "Jaunimo gretose" paskutiniame puslapyje. Ir rašyta tai buvo gal net kokiais 1986-aisiais.  Visas tipo aprašymas tilpo ir dešimt žurnalo puslapio eilučių, bet man atrodė labai aišku suprantama ir teisinga. Skirtingai nei dabar žiūrint į tuos juodai baltus ornamentus. Taigi anais laikais mokiausi ne tik vaikščiot nesusikūprinusi, bet ir elgsenos, būdingos man patraukliam tipui.  Tačiau taip pagalvojus, greičiausiai ir pasirinkau teisingą sau tipą, nes buvau mėgėja pavaidinti.

O jeigu tipas nėra prigimtinis dalykas? Galbūt nekintamumas tėra patogi konstanta teorijos taikymo patogumui. Nors greičiausiai mano neatitikimas aprašytam tipui yra dėl ilgalaikės nepalankios aplinkos, kai norom nenorom turėjau užsidaryti savo viduje. Tai tiek hamletiško komentro. :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus ekstravertas - Hamletas
StandartinėParašytas: 17 Lie 2010, 02:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Esu naujas dalyvis Hamletas. Man aprasymas tiko, ypac, kas liecia NEIPRASTUMA. Megstu megdziot, su draugais ir draugem tai galiu daryt nesustodamas. Ypac megstu pabreztinai kalbet ar vartot neiprastus zodzius. Manau, kad labai mazai zmoniu supranta mano bajerius, is kuriu su draugais galim kvatotis iki nugriuvimo. Pvz. zodziu vartojimas. Daug vartoju garsiniu ir raiskiu zodziu. sudrekes, sunkiasi, stangrus, pulsuojantis, persteti, knapsoti, snopsoti, atslumseti ir t.t. Savo kalboj tuos zodzius visada PABREZIU, kas duoda kalbai daug spalvos ir dramatiskumo. Baigiau 10 klasiu, musu klasej yra 26 mokiniai, is ju 7 Hamletai. :D intrigu netruksta. :D Labai tinka aprasymo dalis apie uzsidegima, buna, kad kazkas visiems aplinkiniams jau atsibosta ir net IKYRI, o man tebepatinka. pvz, ismokau vokieciu kalba per 2 metus. dabar mano kalbos lygis C2, vien is susizavejimo. ka jus manot apie hamletus? kokios savybes labiausiai vertinamos atitinkamu tipu? Kokios - piresingai, erzinancios?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus ekstravertas - Hamletas
StandartinėParašytas: 13 Rgp 2010, 21:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Martynas0708 rašė:
ka jus manot apie hamletus? kokios savybes labiausiai vertinamos atitinkamu tipu? Kokios - piresingai, erzinancios?


priklauso nuo to, kokio tipo yra tas vertinantysis :smile:
na ir + nuo asmeninių simpatijų/antipatijų, etc...

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus ekstravertas - Hamletas
StandartinėParašytas: 15 Rgp 2010, 20:53 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Tikiuosi is kitu socionikos forumo dalyviu per savo prizme pasakyt erzinancias ir zavincias savybes, tarkim, esu tutanchamonas ir juos erzina tas ir tas... Butu daug lengviau suvokt per funkcijas, pvz, :bethics: erzina, kad buna per GARSUS ir daro per dideli emocini spaudima


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus ekstravertas - Hamletas
StandartinėParašytas: 17 Rgp 2010, 23:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Gera mintis, Martynai

Dar žvilgterk į temą Socioninių pašnekesių bloke, "Tipai mano akimis" (nors, atrodo, apie hamletus ten kalbėta nebuvo, nesu tikra). Gal ir pats sugalvosi ką nors parašyti apie kitus tipus, kas patinka ar nepatinka.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 56 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007