Socionikos forumas

Dabar yra 20 Bal 2024, 01:02

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 275 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Lap 2006, 18:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Rgs 2006, 15:58
Pranešimai: 486
Solanža raš?:


Jei G_a visgi yra robikas, tai tikrai su jo psichika viskas tvarkoj;).



Man tvarkoj. O tau?



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Lap 2006, 19:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Glob_atsalimas raš?:
Solanža raš?:


Jei G_a visgi yra robikas, tai tikrai su jo psichika viskas tvarkoj;).



Man tvarkoj. O tau?







nepriekabiauk. man irgi tvarkoj.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Vas 2007, 07:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Vas 2007, 07:01
Pranešimai: 1
malonu prisijungti prie jusu.

dar vienas ROB.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Vas 2007, 19:34 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Sveika,Lialia. Kur ir kaip susipažinai su socionika?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Vas 2007, 14:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
Bandau nutipuoti du žmones - t?v? ir s?n?. Linkstu ? tai, kad jie abu yra Robikai. Noriu pasidalinti pateb?jimais.

Abiems bendros (mane erzinan?ios) s?vyb?s: jie niekada neb?na d?l nieko kalti - jei pvz. nul?žo peilis bandant atidaryti skardin?. Jie niekada nesakys "...oi, reikejo man atsargiau elgtis..." ar kas nors panašaus, o sakys taip "...š?das, ne peilis buvo..." arba "...per kietas skardin?s metalas buvo...". jie nevartoja žodžio "kaltas", bet d?l ko nors nepavykusio visada kalti  nekokybiški ?rankiai, aplinkyb?s, sugedusi visuomen? ir pn, bet tik ne jie patys.

Pas jaunesniji (s?n?) tai gal ne taip smarkiai išlenda - gal b?t jis gal?jo tiesiog išmokti iš t?vo b?tent taip reaguoti... :strange:

Dar jie megsta "prabivat na žalast". Pvz. sako "mane paliko žmona", tada aš klausiu "kod?l ji jus paliko", atsako "...gyvenimo kelio nepasirinksi..." tipo žmonai nepatiko tas kelias kuriuo jis pasuko - žodžiu ir v?l jis niekuo d?tas - kalta žmona (nes jai nepatiko kelias) arba aplinkyb?s (nes neva jis pats to kelio rinkti snegalejo).... ?ia blogosios j? savyb?s.

Ta?iau turi jie ir ger? savybi?: pvz. konstruoja visokius dizelinius variklius, gazgeneratorius, elektrodvora?ius, kuriais jei ir pasinaudos, tai tik tolimoje ateityje - žodžiu dirba iš ?d?jos. Labai taup?s (maitinasi paprastai, nes skanesnis maistas yra brangus), bet nepraktiški (pvz. nori vazin?tis motociklu bet užuot pirk?s vaziuojant?, tvarking? motocikl?,  perka motocikl? su variklio defektu, nors jau turi du tokius.  Paskui taiso, bet kadangi tuo pa?iu daro dar kelis rimtus darbus, tai nei vieno iš t? darb? greit nebaigia...)



Dar mas?iau, kad viresnysis gal?t? b?ti Don Kichotas, bet jis mažai bendraujantis, šiek tiek atsiskyr?lis, tod?l gal vistik ne ekstravertas...:strange:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Vas 2007, 15:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
zanka, iš aprašymo dar gali b?ti Džek? variantas...  Man užkliuvo tas "praktiškas taupumas", kad niekas neprapult? veltui - ir "panaudojimo ateityje" perspektyv? numatymas...

Kad jie "nesijau?ia kalti" - tai gali b?ti Tavo interpretacija suvokiant j? posakius. Turb?t, jie nenaudoja paties žodžio  nekaltas (logikai sako visk? TIESIOGIAI, taigi tiesiogiai "neatsižada kalt?s", galb?t tik nutyli kaip vien? iš variant?) ?ia tik Tu išvedi išvad?, kad j? pasakymas apie kitus AUTOMATIŠKAI gali reikšti savo kalt?s nusimetim?.... Kadangi jiems b?dinga nor?ti padaryti - kaip geriausiai (o išeina "kaip visada") - tai tame juk n?ra ty?in?s kalt?s sugadinti, negrabiai padaryti ir pan. Jie steng?si padaryti kuo geriausiai.  LOGIŠKAI - kalt?s n?ra, nes buvo  kaip tik stengtasi išvengti t? blog?j? pasekmi?. O kadangi intuityvai visada apr?pia labai daug priežas?i? variant? - jiems nesudaro sunkum? pateikti ir kitus "kalt?" aplinkybi? variantus (išvardina tik palankiausius sau).

O pavyzdyje su žmona - ... logikams sunku numatyti etinius SANTYKI? niuansus. Šioje srityje suvokimas tikrai tiesmukiškas. Jeigu nebuvo aptarta, kalb?ta, vadinasi... ne?sp?jo.



P.S. Advokatauju logikams... :tongue: 


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Vas 2007, 16:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
Liepa raš?:
iš aprašymo dar gali b?ti Džek? variantas...  Man užkliuvo tas "praktiškas taupumas", kad niekas neprapult? veltui - ir "panaudojimo ateityje" perspektyv? numatymas...




taip, perspektyv? numatymas jiems išties labai b?dingas - pvz. konstruoja gazgeneratori?, nes numato, kad baigsis arba žiauriai pagrangs nafta. Tada bus galima važiuoti "ant malk?".

Kiek susidariau ?sp?d? apie Džekus, tai yra bendraujantys žmon?s, o tie du - ne. Susidariau ?sp?d?, kad bendrauja jie tik dalykin?mis temomis - net gi kaip t?vas su s?numi - kalbasi vien tik apie reikalus, t.y. kaip geriau koki varikl? konstruoti, ar pe?i? k?renti... Neb?na toki?: "...o, seniai mat?m?s, s?sk, pasikalb?sim...kaip gyveni...". Siaip, tai gana mandag?s žmon?s, bet mandagumas toks sausas.

Abu m?gsta pasigirti kaip jie k? nors gerai padar?:happy:, o jeigu pagiri ir pasakai kaip jis ?ia šauniai ir gerai sugalvojo, tai jau patenkintas b?na iki begalyb?s (bent jau jaunesnysis, nes su juo daug bendrauju. Vyresniojo girti neteko, bet manau, kad jam irgi patikt?).

O vyresnysis tai bendrauja pabr?žtinai "logiškai" - jei k? nors sako, tai dažniasiai k? nors ?vertindamas: pvz. viriau žirni? koš?, o kad grei?iau išvirt? buvau užmerkusi iš vakaro. Tai jis at?j?s man pateišk?, kad aš labai "teisingai" verdu žirnius. Arba pavasar? eidama prie bi?i? buvau be pirštini? - tai jis pareišk? man maždaug taip: "toks bitininkavimas (kai einama prie bi?i? kuo mažiau apsirengus) yra labai teisingas, nes taip bitininkas priverstas atsargiau dirbti, o b?na žmoni?, kurie apsir?do kaip meškos, o tada dirba bele kaip...". Šiais pvz. nor?jau pasakyti, kad tas žmogus m?gsta tiesiog prieiti ir garsiai išsakyti savo vertinim?, nors jo niekas neklausia... Man tai panašu ? Don Kichptišk? savo atradim? papasakojim? kitiems:)



Kad jie "nesijau?ia kalti" - tai gali b?ti Tavo interpretacija suvokiant j? posakius. Turb?t, jie nenaudoja paties žodžio  nekaltas (logikai sako visk? TIESIOGIAI, taigi tiesiogiai "neatsižada kalt?s", galb?t tik nutyli kaip vien? iš variant?) ?ia tik Tu išvedi išvad?, kad j? pasakymas apie kitus AUTOMATIŠKAI gali reikšti savo kalt?s nusimetim?...

 



Sutinku, tai yra mano interpetacija, nes jie niekada nesako, kad yra nekalti. Ta?iau, kai toks savo kalt?s demonstratyvus "pamiršimas" kartojasi kiekviename žingsnyje... tai jau, saky?iau, kvepia neatsakingumu ir kalt?s kratymusi... Beje, ne viena aš tokias interpretacijas darau...



Kadangi jiems b?dinga nor?ti padaryti - kaip geriausiai (o išeina "kaip visada") - tai tame juk n?ra ty?in?s kalt?s sugadinti, negrabiai padaryti ir pan. Jie steng?si padaryti kuo geriausiai.  LOGIŠKAI - kalt?s n?ra, nes buvo  kaip tik stengtasi išvengti t? blog?j? pasekmi?. O kadangi intuityvai visada apr?pia labai daug priežas?i? variant? - jiems nesudaro sunkum? pateikti ir kitus "kalt?" aplinkybi? variantus (išvardina tik palankiausius sau).




Taip, sutinku, kad jie tikrai nenori ty?ia k? nors blog? padaryti, bet tai, kad n?ra ty?in?s kalt?s, tai dar nereiškia, kad n?ra kalt?s:smile:. Pamaniau, kad galb?t toks kalt?s kratymasis labaiu b?dingas kai kuriems tipams:strange:, bet gal tai tik asmenin? savyb?:confused:



o pavyzdyje apie žmon?, suvokimas tikrai tiesmukiškas. Jeigu nebuvo aptarta, kalb?ta, vadinasi... ne?sp?jo.




Aš toki? savo interpretacij? iš piršto nelaužiu:smile:. Šiek tiek žinau j? šeimos istorij? - paž?stu ir j? ir jo buvusi? žmon? jau gana seniai (4 metus). Jis tikrai nebuvo "paliktas" t.y. nebuvo taip, kad žmona susikrov? daiktus ir išvažiavo nieko nepasakiusi:smile:.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Vas 2007, 17:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
zanka raš?:
taip, perspektyv? numatymas jiems išties labai b?dingas - pvz. konstruoja gazgeneratori?, nes numato, kad baigsis arba žiauriai pagrangs nafta. Tada bus galima važiuoti "ant malk?".

Kiek susidariau ?sp?d? apie Džekus, tai yra bendraujantys žmon?s, o tie du - ne. Susidariau ?sp?d?, kad bendrauja jie tik dalykin?mis temomis - net gi kaip t?vas su s?numi - kalbasi vien tik apie reikalus, t.y. kaip geriau koki varikl? konstruoti, ar pe?i? k?renti... Neb?na toki?: "...o, seniai mat?m?s, s?sk, pasikalb?sim...kaip gyveni...". Siaip, tai gana mandag?s žmon?s, bet mandagumas toks sausas.




Mano nuomone Donai n?ra praktiški - j? id?jos dažniausiai vargu ar yra praktiškai pritaikomos - daugiau IDEAL?S pasvajojimai. Id?jos apie kokias nors santvarkas, sur?dymus, d?sningumus, ideali? tvark?, strukt?r?...  Tai baltosios logikos k?rybinis produktas. (Kurios id?jos praktiškai ?gyvendinamos - atrenka dualas Diuma). :happy:

O juodoji logika (mano manymu) - daugiau linkusi prie KONKRE?I? PRAKTINI? veiksm?, ir konkre?i? REALI? perspektyv? naudingumo apskai?iavimo.



Džekai labai nem?gsta, kai bendraujant kompanijoje atsiranda tylos pauz?s - stengiasi tuoj pat jas užpildyti pasakodami k? nors, linksmindami, laidydami juokelius.  Ta?iau kai susikaup? dirba - nieko negirdi aplinkui, netgi piet? neprisikviesi, kol nepabaigs (nes nutr?ks mintis, pames ir nepagaus "už uodegos" šm?stel?jusios unikalios id?jos). Kartais namiškiai net nepatenkinti - kad Džekas artimiesiems nerodo d?mesio, mažai bendrauja, o atgyja tik prie sve?i?, prie svetim? žmoni?...



D?l "sauso" mandagumo... Svarbu esm? - nuoširdus r?pestis (darbais, o ne žodžiais ir ne paguodimu), pagalba, kai jos reikia. O ?mantryb?s (j? nuomone) neb?tinos. Na, jei jau užsimeni, tai... :wink:



Skiriamasis Don Kichot? ir Džek? bruožas - Džekai (vyrai, žinoma) visada praktiškai padeda draugams sutvarkyti sugedusius ar senus prietaisus, k? nors "gauti" (žino, kur kas ir po kiek yra). Kartais užšoka ? sve?ius vien d?l to, kad praeit? kart? mat? neveikiant? prietais?. Apskritai, tai "verslininko" tipas - tikrai gerai orientuojasi NAUDINGUME, kain? skirtumuose ir pan. - priešingai, ko nesugeba svajotojas Donas (jam svarbiau grynos, "teisingos" id?jos).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Vas 2007, 17:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
Liepa: iš to k? parašei - tikrai nei vienas iš j? n?ra Džekas. D?l Dono - ko gero irgi ne - ideal?s pasvajojimai n?ra jiems b?dingi - jiems labiau b?dingi ?deal?s strukt?riniai-praktiniai sprendimai. Bet tas j? praktiškumas ne toks kaip pas sensorikus (praktiškumas ?ia ir dabar), o su tolimomis perspektyvomis ? priek? - naudingumas ateityje, o ne ?ia ir dabar.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Bir 2007, 23:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Sorry, matyt bus aiskiau, jei rasysiu be lt raidziu kuri laika.

Man atrodo, kad Liepa ne visai teisingai traktuoja donkichotu idealizma. Taip, juos domina teorines idejos ir ateities perspektyvos, bet man zinomos dones- geba puikiai planuoti savo gyvenima toli i ateiti, ir tas planavimas liecia ir materialine gyvenimo puse: isigyti busta, pasidaryti remonta, isigyti konkrecius daiktus, susirasti atitinkama pakankamas pajamas uztikrinanti darba, etc. etc. Gal pacios retai kada daro remontus (moterys, kaip ne kaip), bet susiranda zmones, kurie joms juos padaro (juk svarbiausia, kad jos žino, ko nori). O drauge done tai, itariu, daugiau susigaudo automobilio remonte, nei jos vyras.

O gal aš ne taip tave supratau, Liepa?

Tiesiog skaitydama zankos pasisakyma palyginau tai su savo stebejimais, o man pazystami ir donai, ir robespjerai yra pakankamai praktiski zmones, bent jau kas liecia gebejima pasirinkti gerus, kokybiskus daiktus, susitvarkyti savo buiti...o ju svajones- igyvendinamos, o ne atitruke nuo realybes (kaip pvz. jesenino kai kurios svajones galetu buti atitruke).

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Rgs 2007, 13:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 05 Rgs 2007, 13:23
Pranešimai: 15
Sveiki. Pagal visus testavimus- as Robespjere:)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Rgs 2007, 18:38 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Robi: sveika atvykus :wink:

na ir kaip, atitinka tipo aprasymai? :)

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2007, 14:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 05 Rgs 2007, 13:23
Pranešimai: 15
Dauguma savybiu taikliai atitinka.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Spa 2007, 12:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Spa 2007, 11:17
Pranešimai: 191
Mielai susipazinciau su robespjeremis ir robespjerais! O gal cia ne vieta tai skelbti? :-)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Spa 2007, 20:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Sveikas, betkoks. <ia galima susipazinti su visais - esame ivairaus amziaus.  (gal nuo kokiu dvidesimt iki virs penkiasdesimt)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 275 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 198 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007