Socionikos forumas

Dabar yra 17 Bal 2024, 06:05

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 83 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Etinis sensorinis ekstravertas - Hugo
StandartinėParašytas: 27 Geg 2004, 09:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Hugo
"Entuziastas"

Racionalus etinis sensorinis ekstravertas
Deklatimas, pozityvistas, konstruktyvus, demokratas

Apibendrinančios sąvybės

Jo tikslas - apsaugoti visuomenę nuo neigiamų emocijų, suteikti gyvenimui harmonijos ir grožio. Didelė nuotaikų kaita - nuo didžiausio optimizmo iki giliausio pesimizmo. Nepaprastai aktyvus ir dinamiškas, išsiskiria didele emocine įtampa, tad dar jis vadinamas Entuziastu. Skaudžiausias įžeidimas - jei kas nors apkaltina, kad dėl karjeros nori užimti kieno nors vietą. Asmeninis gyvenimas svarbesnis nei karjera. Vaikai, toliau šeima, draugai, ir pagaliau darbas. Estetas. Stengiasi, kad viskas aplink būtų gražu. Instinktyviai ir žaibiškai orientuojasi etiketo subtilybėse: kaip elgtis, ką pasakyti, kad sudarytų reikiamą įspūdį. Gyvenimiškai praktiškas. Praktiškumo ir draug dėka sugeba gerai verstis. Tai labai energingas, labai emocionaliai suvokiantis tikrovę, gyvenantis emocijomis, kurios aplinkiniams atrodo per daug intensyvios. Jei ko siekia, tai turi padaryti, kol neišblėso entuziazmas. Jei tuoj pat nepavyksta įgyvendinti sumanymo - gali jo atsisakyti. Vienu metu sprendžia daug problemų. Aktyvumas sumažėja, jei tenka aiškintis kas naudinga, o kas ne. Gąsdina radikalūs gyvenimo pasikeitimai, nauji santykių raidos etapai, veiklos pokyčiai. Hugo sunku logiškai analizuoti.

Mėgsta naujas perspektyvias idėjas. Kartais svetimas gali pateikti kaip savas. Valdingas, reiklus, net žiaurokas, kai sprendžia kasdienes problemas. Būtina įvertinti tobulą Hugo skonį, švarą, tvarką, žavėtis jo apranga, maloniu bendravimu. Ypač pagyrimai jam reikalingi, kai kas nors nesiseka. Tai lyg vaistai, teikiantys jėgų tolesnei veiklai.

Santykiai su žmonėmis

Puikiai jaučia kitų žmonių nuotaikas ir jausmus, ypač neigiamas emocijas, jas gerina. Lengvai susipažįsta. Moka pagirti arba parodyti savo nepasitenkinimą. Šeima jam - svarbiausia. Bendrauti su žmonėmis negaili laiko, turi daug pažįstamų, bet labai artimų žmonių mažai, nes ne visi pakenčia tokia nuotaikų kaitą. Su malonumu pasakoja apie save, savo pažįstamus. Nors ir komunikalus, jis kai kuo individualistas. Rūpestingas ir svetingas. Žmonėms, kurių nemėgsta, priekabus. Geras pobūvių organizatorius. Mėgsta teikti dovanas, pakelti nuotaiką. Atkaklus ir ryžtingas ekstremalioje situacijoje, kai prieš jį reiškiama agresija.

Greit įsimyli ir veda gana skubotai. Hugo patinka moterims, nes visada skoningai apsirengę, dėmesingi, žino, kaip elgtis ir kaip jas paveikti. Žmones skirsto į tam tikras grupes ir nemėgsta, jei jie elgiasi netinkamai savo užimamai padėčiai. Nors yra svetingas, renkasi ką kviesti į svečius, ko ne. Atidus klausytojas, malonus pašnekovas. Mėgsta linksmintis, eina visur, kur kviečiamas. Atkreipia dėmesį garsia kalba, energingumu. Žmonės juo pasitiki, ir jis visiems randa kaip padėti. Namuose visada daug draugų, nemėgsta bū?ti vienas.

Darbas

Neskirsto darbo į įdomų ar ne. Visada baigia. Dirba ne tik kokybiškai, bet ir gražiai. Savo kvalifikaciją pervertina. Širdyje abejoja dėl savo sugebėjimo susidoroti su darbu, nors išoriškai atrodo pasitikintis savimi. Svarbus nuoširdus jo darbo pagyrimas. Nuotaikos, emocijos, veikia savijautą, sąlygoja harmonijos pojūtį, visa tai susiję su darbo veiklos efektyvumu. Jam reikia išaiškinti, kaip panaudoti savo gabumus. Griebia daryti viską iš karto, nori atlikti kuo daugiau ir greičiau, bet visko nespėja, nemoka laukti. Nesugeba atskirti antraeilio darbo nuo pagrindinio, nuolat perkrautas nebūtinų darbų. Laukia tik teigiamo rezultato, tad dažnai patiria neišsipildžiusių vilčių stresų. Geriausiai sekasi dirbti aptarnavimo sferoje, prekyboje, organizacinė veikla, reklama, medicina, sociologinės apklausos.

Apranga, tvarka

Labai tvarkingas, visada pasitempęs, skoningai, įdomiai, madingai apsirengęs.

Laikas

Nemoka planuoti ir apskaičiuoti savo veiksmų laiko, dažnai nespėja, vėluoja. Dėl vėlavimo išgyvena - bijo, kad gali kritikuoti. Tuščio laiko leidimo priešininkas.

Negalima reikalauti

Objektyvaus požiūrio į žmogų, be emocijų; elgesio lankstumo, neatlyginamo altruizmo, nekompromisinių santykių su žmonėmis, greitos reakcijos į situaciją, gerų strateginių ir technologinių sugeb?jimų.

http://www2.omnitel.net/sauliusb/tipai.htm#don


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Lap 2004, 17:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
POTIPIAI pagal Gulenko iš http://www.socionics.org

Hugo (ESFJ)

Entuziastas užbaigiantysis (etinis)
(Sveikinantis- angl.acclaimer)


Labai ekspresyvus, būna sunku atlaikyti jo emocinį spaudimą. Yra labai darbštus, tačiau jausmų proveržiai trukdo jam būti konstruktyviu. Neretai būna išsiblaškęs, šokinėja nuo vieno darbo prie kito. Bendravime yra tiesmukiškas, betarpiškas, išsiskiria impulsyviu choleriko temperamentu. Išoriškai atrodo, kad siekia atkreipti priešingos lyties atstovų dėmesį ryškiais drabužiais, kuriems gali būti būdingi demonstratyvumo elementai.

Entuziastas inicijuojantysis (sensorinis)
(Organizatorius - angl. entertainer)


Estetas, mėgsta ir sau, ir aplinkiniams suteikti malonumo, dovanoti dovanas. Geras šeimininkas namuose - moka gerai įsikurti net ir esant minimaliems patogumams. Dalykiškas žmogus, gali sėkmingai dirbti paslaugų ir pramogų sferoje vadybininku. Šio tipo moterys gerai mezga, siuva, moka bendrauti, turi gerą skonį, parenkant drabužių spalvas. Elgesys - nedemonstratyvus. Labai sunkiai ištveria skausmą ir blogą savijautą.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 10:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 20 Geg 2005, 16:10
Pranešimai: 241
pagal mano patirti, Beata is ,,Arti- toli'' priklauso HugamsĮ viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 10:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Mano mama pagal viska, Huge. Musu santykis - gesinimas. Specialistai, ar tai budingas santykis sheimoje? Gerai sutariame tuomet, kai kartu buname trumpa laika. Veliau - karshti ginchai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 10:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
m2: hm...karšti ginčai gal visigi nelabai būdingi gęsinimui. Mano tėtis - mano "gęsintuvas". Bendravimas atrodo taip: gerai kalbamės tarpusavyje apie ūkį, bites ir kitus einamuosius reikalus, t.p. politiką, bet neliečiam niekad jokių egzistencinių temų, nes supratimas ir suvokimas viso to atrodo kažkoks "ne toks", kalboje suvoki, kad požiūris lyg ir būtų artimas tavajam, bet nuvinguriuoja kažkur kitur. Nepaisant to, apie konkrečius dalykus sekasi kalbėtis gerai. Bet tik tol kol neatsiranda tretieji asmenys. Tik jiems atsiradus, "gęsintuvas" staiga keičia temą į įdomią tretiesiems asmenims, o aš lieku apšalus iš nuostabos: "kur daba jie eina? taigi, dar nebaigėm kalbėtis??? O tai kaip aš?...viskas?  nebereikalinga??? tai kalbėjom tik "ant durniaus"???" Todėl ir nebelendi į gilius pokalbius "po dušam", nes manai, kad visvien neįsiklausys, kai tuo tarpu su kt. šeimos nariais šneka apie tą patį, bet , rodos, su didesniu užsidegimu. Žodžiu, mes kalbamės, bet nekonfliktuojam, būdami dviese, o atsiradus tretiesiems, kiekvienas ieškom kitų pašnekovų. bet pirmas pradeda jis :happy: dažnai būna taip, kad tarsi susitrėm, kad darysim taip, o ne kitaip, po to sužinau (irgi per trečiuosius asmenis), kad jis padarė savaip. Tai nesuerzina, bet mažumėlę atšaldo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 11:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nors...pagalvojau, kad mes ginčijamės. Bet tai vyksta žiūrovų akyse. Ir ginčijamės stiliuje "kuris kietesnis", kuris daugiau pateiks loginių argumentų savo nuomonei pgrįsti. Tai daugiau tarsi intelektualinė dvikova nei ginčas, nes abu nelaikom to konfliktu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 13:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Etiniai kitaip bendrauja gesinimo santykyje. Na bent kiek man teko tos patirties, tai tikrai nebuvo jokios konkurencinės kovos "kuris kietesnis". Darau išvadą, kad labai svarbu, tarp kokių tipų yra gęsinimo santykis.

Jeseninai ir Heksliai apskritai nėra linkę konkuruoti, yra lengvo stiliaus kalbų mėgėjai, relaksistai tokie, sakyčiau. Iš Casandros aprašymo gal sutaptų tai, kad bendravimas geresnis kai dviese, nes kai įsijungia treti asmenys, dėmesys nukreipiamas į juos. Taip išeitų kad ekstravertas šitoj poroj kažkiek nukenčia. Kita vertus, iš mano pozicijos žiūrint atrodo taip: Hekslis yra per aktyvus, per ekstravertiškas, pernelyg išvarginantis savo plepėjimu. Jis kalba tada, kai aš noriu tylėti, jis pagarsina televizorių tada, kai aš noriu pasikalbėti. Galima tai atleisti, nes daroma  nepiktybiškai. Realiai, manęs Hekslis suerzinti labai negali kaip ir aš jo, tas bendravimas labai lengvas, ir sudaro iliuziją, kad labai vienodas požiūris į viską, tai tarsi būtų tobulas sutarimas. Realiai, požiūriai į gyvenimą gal tikrai labai panašūs, tačiau kažkokia skirtinga saviraiška, elgesys būtent.

Na, ekstraversija tik skiria šiame santykyje.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 14:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 20 Geg 2005, 16:10
Pranešimai: 241
Solanža: oi tikrai teko susidurti su viena Heksle, taip sunervint ir isvargint per viena keliones valanda spejo..taip ikyriai aiskino: jai patinka anas , nepatinka,, tas, ir taip be galo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 14:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Cassandra:

Na...musu su mama ginchai prasideda tada, kai jinai ima man aishkinti ka ir kaip reikia daryti. Labai siuntu, kai man aishkina dalykus kuriuos ir taip zhinau, kai uzh mane megina nuspresti, kas man geriau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 14:33 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 20 Geg 2005, 16:10
Pranešimai: 241
m2: kazin ar ji Huge..Cia labai panasu i Stirlica, kaip mano mama kuri visada nusprendzia kad geriau zino ko as noriu. ir niekada neklausia, nurodineja...Hugu silpna 3 funkcija :blogic:kaip galetu nurodineti..


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 14:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
lyrike: Ne, kad ne Shtirle, tai tikrai, nes, kad etine ir sensorine tai net neabejoju. Panashu, kad racionali ir ekstraverte.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 15:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
m2, lyrike :happy: tai - ne socionika, tai mamos ir dukros santykių ypatumai. Mano mama - Napoleonė. Kai ilgai nesimatę susitinkam - turim apie daug ką pasikalbėti. Tačiau praėjus dviems - trims dienoms, išgirstu tą frazę: "vaikeli, tu esi labai protinga, bet aš tavo vietoje..." Kažkada ginčydavausi "iki kraujų", dabar ramiai išklausau, ramiai pati sau pasakau "Na, Cassandra - laikas namo grįžti", dar pasibendraujam ne tokiomis aštriomis temomis ir taikiai išsiskirstom. Nes jos reikalas - pamokyti, mano - "klausyti ir savaip daryti". Ji pati sako, kad "tau nors kuolą ant galvos tašyk - tu visvien savaip elgsies". Žodžiu, ji nėra apie mane, kaip apie dukrą, pačios geriausios nuomonės, bet susitaikė su tuo, kad kitaip nebus :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 15:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Cassandra: :smile: reishkias pas jumis taip pat kaip pas mumis  :smile: Ir apie kuola pasakymas labai tinka.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2005, 15:32 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
pritariu Casandrai. Mano mama, ko gero, Don Kichotė. Bet irgi lygiai taip pat sėkmingai vadovauja, reguliuoja, aiškina, kaip ką turėčiau daryt. Ko gero, visos mamos tokios: jos gi nori, kaip geriau.... Nori pasirūpint ta savo mergaite, ką dabar...  :wink:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Geg 2005, 09:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 20 Geg 2005, 16:10
Pranešimai: 241
Beje apie Hugus:viena buvo tokia kad kad imdavo staiga rekti, is dziaugsmo ar siaip sau, tai visiskai pasimesdavau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 83 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 45 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007