Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 23:29

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 90 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Gru 2007, 17:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Globas rašė:
Liepa rašė:
Diuma :wsensoric: :bethics: jaučia, kas jo nuomonę supras tiesiogiai, kas gali ją perfrazuoti (iškreipti) savaip, kas jo nuomonę gali "prastumti" viešumoje...  Taip, Diuma tuo "prastūmimu" naudojasi.  Bet tikrai nekaitalioja, nemanipuliuoja pačia informacija.  Juk šis tipas dar vadinamas TARPININKU. Jis iš tiesų jaučia, kas ir ką sugeba.

diadoje DonKichotas-Diuma - labai didele vertybe yra laikomas nuoširdumas. Joks kitas tipas nėra pasiruošęs išklausyti tokios "nuogos" tiesos, kaip Donas (nes ir pats dažnai rėžia tiesiai šviesiai). Be to, su savo :bintuition: Donui nesunku permatyti žmogų kiaurai. Taip, jis patiklus, bet apgauti leidžiasi tik vieną kartą (ir paskutinį). Taigi, jei Diuma būtų manipuliatorius - jis iš principo negalėtų būti Don Kichoto dualu.

1. Taip, diuma yra vadinamas tarpininku, bet ar ne del to, kad gali padeti žmonems vienam su kitu susikalbeti? Moka prieiti prie žmogaus. Bet cia be manipuliaciju neapsieisi.

2. Pati diada donkichotas-diuma, kad tai butu vyras ir moteris, pasitaiko taip retai, kad kas ten vyksta, mokslui mažai žinoma:smile: Primenu, kad tos pacios lyties ir skirtingu lyciu dualu bendravimas labai skiriasi.

3. Donkichotai mato gerai tik žmogaus veiklos potencija (:bintuition:), o žmogaus dvasini lygi mato balzakai. Apgaudinejimu demaskavimas labiau yra iš balzako srities.

4. Mastant teoriškai, don kichotas yra sudetingas ir nelankstus žmogus (bendravime, bet ne veikloje), tai tik diuma su savo lankstumu, kuriame neapsieinama be manipuliaciju, sugeba don kichota adekvaciai priimti.

Sutinku dėl pastebėjimų apie Donus. Bet dėl Balzakų turiu klausimą: Napoleonai irgi yra geri manipuliatoriai. Nori pasakyti, kad Balzakai tą mato ir jiems tai nekliūna? Ar nekliūna tik todėl, kad tai - Napoleonai, t.y. jl manipuliavimas atrodo "teisingesnis" nei tarkim Diumų ? 


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Gru 2007, 10:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa rašė:
O aš taip nemanau...  Nes jeigu "įsimaišys" kaukėtas dalyvis - kiti tai pajus. Pajus SANTYKĮ su tuo tipu.  O santykio sumeluoti neimanoma.
Oi ne... Norint pajusti santyki ir ji teisingai suvokti reikalinga nemaža patirtis socionikoje.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Gru 2007, 11:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Cassandra rašė:
Sutinku dėl pastebėjimų apie Donus. Bet dėl Balzakų turiu klausimą: Napoleonai irgi yra geri manipuliatoriai. Nori pasakyti, kad Balzakai tą mato ir jiems tai nekliūna? Ar nekliūna tik todėl, kad tai - Napoleonai, t.y. jų manipuliavimas atrodo "teisingesnis" nei tarkim Diumų ? 
Napoleonai, matyt, yra geriausi manipuliatoriai iš visu, bet napoleonas kitu dažnai suvokiamas kaip "pasikeles", savanaudis, todel ne taip pritraukia žmones kaip diuma. Napoleonais mažiau pasitikima.

Kad balzakas labai gerai suvokia, kas ka norejo pasakyti ir kodel norejo, isitikinau daug kartu. Don kichotai to nesugeba. Taciau balzaka lengva apgauti dalykiniuose pokalbiuose, prisekti jam ivairiu pasaku - o don kichota apgauti žymiai sunkiau, nes jis del savo :bintuition: dalykinius reikalus išmano gerai.

Galbut napoleonai manipuliuoja taip, kad balzakas to nesuvokia, pavyzdžiui, tam panaudoja ir :bintuition:, kuri pas balzaka labai jau nekokia. Nežinau. 


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Gru 2007, 11:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globai, galbūt Tu turi ką kitka omenyje...

Aš manau, kad santykį visi žmonės jaučia iš prigimties. Tiktai nežinodami apie socioniką suvokia ji iškreiptai. Paaiškinsiu. Pvz., jei žmogus mus nuolat ironizuoja, gelia į skaudžią vietą, bendraujant prie žmonių atskleidžia apie mus tai, apie ką viešai kalbėti išvis nederėtų - tai kaltę sumetame jam: jis blogas, neišauklėtas, suktas, pasikėlęs, kerštingas, netaktiškas ir dar visoks kitoks...  O ir iš kur mums žinoti, jog taip pasireiškia konfliktinis santykis?! Kad beveik lygiai tokią pat "reputaciją" jo akyse turime ir mes...  Ir galvodami, kad jis "bjaurus žmogus" - mes dar labiau aštriname santykį, "apkalbame"...

Sutinku tik su tuo, kad tą santykį įvardinti, suprasti jo priežastis - reikia socioninių žinių.  Pats santykis nuo socioninių žinių nepasikeičia. Pasikeičia tik mūsų supratimas apie jį. Mes nebekaltiname kitų vien "blogu charakteriu". Stengiamės parinkti bendravimo atstumą, apeiti aštrius kampus.

Žodžiu, noriu pasakyti, kad pvz. "konfliktas" visur ir visada yra "konfliktas". Tačiau tas pats žmogus kitam tipui yra DUALAS :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Gru 2007, 12:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa rašė:
Aš manau, kad santykį visi žmonės jaučia iš prigimties. Tiktai nežinodami apie socioniką suvokia ji iškreiptai. Paaiškinsiu. Pvz., jei žmogus mus nuolat ironizuoja, gelia į skaudžią vietą, bendraujant prie žmonių atskleidžia apie mus tai, apie ką viešai kalbėti išvis nederėtų - tai kaltę sumetame jam: jis blogas, neišauklėtas, suktas, pasikėlęs, kerštingas, netaktiškas ir dar visoks kitoks... O ir iš kur mums žinoti, jog taip pasireiškia konfliktinis santykis?!
Žodžiu, noriu pasakyti, kad pvz. "konfliktas" visur ir visada yra "konfliktas". Tačiau tas pats žmogus kitam tipui yra DUALAS :wink:

Velgi ne viskas taip paprasta. Iš prigimties žmones santyki gal kažkiek ir jaucia, bet norint teisingai suvokti, ka jauti, reikalinga patirtis. Kadangi mes su vienais žmonemis bendraujame vienose situacijose, su kitais - kitose, su vienais daugiau, su kitais - mažiau, objektyviai suvokti, koks cia santykis, yra sudetinga. Daug lemia ir asmenines savybes, išsilavinimas, aplinka, kurioje bendraujama, žmoniu tikslai ir siekiai - visa tai dar labiau apsunkina santykio nustatyma.

Tai, ka jus išvardijote kaip bendravimo prie konfliktinio santykio ypatumus, gali buti esant bet kuriam santykiui.

Ir nemistifikuokime to papildymo:smile: Jei papildymas butu toks akivaizdus dalykas, visur butu tik dualines poros. Taciau taip nera. 


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Gru 2007, 12:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Globas rašė:
Cassandra rašė:
Sutinku dėl pastebėjimu apie Donus. Bet dėl Balzakų turiu klausimą: Napoleonai irgi yra geri manipuliatoriai. Nori pasakyti, kad Balzakai tą mato ir jiems tai nekliūna? Ar nekliūna tik todėl, kad tai - Napoleonai, t.y. jų manipuliavimas atrodo "teisingesnis" nei tarkim Diumų ? 
Napoleonai, matyt, yra geriausi manipuliatoriai iš visu, bet napoleonas kitu dažnai suvokiamas kaip "pasikeles", savanaudis, todel ne taip pritraukia žmones kaip diuma. Napoleonais mažiau pasitikima.

Kad balzakas labai gerai suvokia, kas ka norejo pasakyti ir kodel norejo, isitikinau daug kartu. Don kichotai to nesugeba. Taciau balzaka lengva apgauti dalykiniuose pokalbiuose, prisekti jam ivairiu pasaku - o don kichota apgauti žymiai sunkiau, nes jis del savo :bintuition: dalykinius reikalus išmano gerai.

Galbut napoleonai manipuliuoja taip, kad balzakas to nesuvokia, pavyzdžiui, tam panaudoja ir :bintuition:, kuri pas balzaka labai jau nekokia. Nežinau.
Manyčiau, kad Balzakai mato konkrečią naudą, kalbant apie dalykinius reikalus, šitą jie mato labai gerai. O reikalo perspektyvos, plėtotės jie nemato. Nemato ir to "žaidimo" dalyvių pozicijos bei motyvacijos. Jiems reikia šituose dalykuose suflerio. Donas tuo tarpu visa tai mato labai gerai. Dar, kiek esu pastebėjusi, Balzakas nemato santykių, t.y. mato tik plokštuminį vaizdą: geri arba blogi. Donas santykių pobūdį mato, tik nemoka pats tuo žaisti. Apie Diumas nešnekėsiu, per mažai ir per daug paviršutiniskai teko tiesiogiai susidurti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Gru 2007, 12:34 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globas rašė:
Ir nemistifikuokime to papildymo :smile: Jei papildymas butu toks akivaizdus dalykas, visur butu tik dualines poros. Taciau taip nera. 
Tikrai nemistifikuoju... Socioniką kaipo tokią žinau jau virš 20 metų. Žinau, kas yra dualas.  Teko sutikti ir vyriškos giminės "ypač retai pasitaikantį stebuklą".  Tačiau vis dėlto pasirinkau kvazitapatų santykį, o ne dualinį.  Nors ant dualo pykti - niekaip nesigauna.  Draugiškai bendraujame iki šiol. Ypač jaučiasi toks poreikis, kai nesiseka ar yra sunku. Manau, kad šiame santykyje yra pats adekvačiausias supratimas ir leidžiamas sau didžiausias nuoširdumas.

Tai tik įrodo, kad socionika nėra panacėja nuo visų dalykų. Gyvenime svarbūs daugelis dalykų.  Asmenybė, tradicijos, kultūra, auklėjimas - taip pat


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Gru 2007, 12:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Liepa rašė:
Nepastebėjau, kad skirtųusi nuomonės. Tiesiog viešumoje negatyvas nutylimas, o privačiai daugiau atviraujama. Bet irgi ne visiems atviraujama - tik tiems, su kuriais sieja nuoširdumas, kuriais pasitikima. Diuma :wsensoric: :bethics: jaučia, kas jo nuomonę supras tiesiogiai, kas gali ją perfrazuoti (iškreipti) savaip,  kas jo nuomonę gali "prastumti" viešumoje...  Taip, Diuma tuo "prastūmimu" naudojasi.  Bet tikrai nekaitalioja, nemanipuliuoja pačia informacija.  Juk šis tipas dar vadinamas TARPININKU. Jis iš tiesų jaučia kas ir ką sugeba.
Šiaip jau aš esu linkusi manyti, kad etiniai iš esmės yra manipuliatoriai. Visi.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Gru 2007, 12:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa: Papildymas tikrai yra labai geras dalykas, bet sunkiai pasiekiamas del savo neakivaizdumo. Mano atvejis gal kažkiek išskirtinis, nes buvau isimylejes mergina hugo dar nieko nežinodamas apie socionika. Socionikos žinios leido viska sudelioti i savas vietas. Kaip sakoma, pirma poreikis, po to - pasiula:smile: Nera poreikio - nebus ir pasiulos.

Kas yra papildymas, žinau gerai. Taciau stebedamas kitus matau, kad jiems to papildymo nei reikia, nei norisi. Aplinkui vien tapatumai, giminiški, kartais aktyvacijos, dalykiniai ar dar kažkas. Kartais net ima sveikas juokas, kai matau, kaip kokie du robai jau tokia meile vysto tarpusavyje:smile: ir tokie jie vienas kitam idomus, paslaptingi... 



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Gru 2007, 13:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globai, Tavo išvardinti santykiai man neatrodo patys patraukliausi...  Man ir pačiai keista, kad pati nesu įpratusi prie giminiškų ir pusiau papildymo santykių (apskritai "tera incognita" IV kvadra).... 

Šia prasme manau, kad labai didelės įtakos turi žmogaus patirtis šeimoje - ten vyravusi atmosfera, bendravimo "modelis".  Žmogui, tai kas įprasta - yra pažįstama ir tarsi "norma".
Todėl prie kitokių santykių prieinama atsargiai.

Man labai patiko (rodosi) T. Prokofjevos pavyzdys apie dualinius santykius. Jinai juos vaizduoja kaip paeiliui vienas ant kito užsiropščiančius "kubus" (juk vieno dualo mentalinis žiedas sutampa su kito vitaliniu!). Normaliuose, harmoninguose santykiuose žmonės nejaučia konkurencijos, leidžia kitam vadovauti. Žino, kad kitoje situacijoje - jei jausis stipresnis - vadovaus jis.

Tačiau jeigu žmogus augo asimetrinių santykių atmosferoje, tai jam "į kraują įaugę" - nepasiduoti, neleisti "užlipti ant sprando". Taigi ir santykiuose su dualu jis baiminsis perleisti jam iniciatyvą. Arba, iš kitos pusės, gal bus linkęs "nenulipti", nes bijos prarasti pozicijas....

Taigi tokių dualų santykiai bus įtempti, juos gąsdins stipriosios dualo savybės.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Gru 2007, 14:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa rašė:
Šia prasme manau, kad labai didelės įtakos turi žmogaus patirtis šeimoje - ten vyravusi atmosfera, bendravimo "modelis".  Žmogui, tai kas įprasta - yra pažįstama ir tarsi "norma".
Todėl prie kitokių santykių prieinama atsargiai.
O aš galvoju kiek kitaip. Jus iškeliate pati socionini santyki kaip kažkokia universalia konstanta. Aš manau, kad pats santykis labai priklauso nuo situacijos: ar tai gimines, tos pacios lyties asmenys, kitos lyties ir t.t. Praktikoje atpažinti santyki nera paprasta.

Todel manau, kad šeima ir kt. aplinka žmogui suteikia ne santykio suvokima, bet suvokima kaip bendrauti, kas yra patrauklu, ko žmogui reikia iš kito žmogaus ir pan. Pvz man nuo pat seksualinio potraukio atsiradimo patikdavo efektingos, išvaizdžios merginos, nepanašios i mane. Kas kaltas?:wink: Galbut mano mama diuma, kuri visada išsiskirdavo iš kitu moteru savo išvaizda. Tai galbut man ir užsifiksavo, kad moteris turi buti tokia kaip ji. Be abejo, patirtis ir socionikos žinios ineše savo, išsiaiškinau, kad tik su diuma arba hugo gali kažkas buti, bet esme nepasikeite - man ir toliau patinka moterys, nepanašios i mane.

Kaip sakoma, pervym delom devuški, nu a santykis - potom :smile:   


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Gru 2007, 15:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globas rašė:
Kaip sakoma, pervym delom devuški, nu a santykis - potom :smile: 
 
Man pirmoje kvadroje keistokas prioriteto teikimas išorei...  nors negaliu kalbėti už Robespjero/Hugo diadą...
Donui/Diumai svarbiau savijauta su tuo žmogumi, komfortas. Aš pvz. stebindavau drauges "prieštaravimais" - vienodai žaviais laikydavau labai priešingos išvaizdos žmones, arba nevertindavau visuotinai pripažintų "etalonų"...

Žodžiu vertinu turinįi, esmę.  O "įpakavimas" yra visiškai atskiras ir nesusijęs (nesvarbus) dalykas


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Gru 2007, 15:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa rašė:
Man pirmoje kvadroje keistokas prioriteto teikimas išorei...  nors negaliu kalbėti už Robespjero/Hugo diadą...
Nežinau, yra kaip yra. Manau, kad partnerio išvaizda daugiau ar mažiau svarbi visiems, tik ne visi tai suvokia ar apie tai kalba. Gali buti, kad skiriasi prioritetai išvaizdoje. O moteru hugo ar diuma kalbu apie tai, koks joms vyras gražus arba ne, girdejau nemažai :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Gru 2007, 15:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa: Šiaip jau huges megstu su štirlicais draugaut: nu gi protingi (loginiai) ir išvaizdus (sensoriniai).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Gru 2007, 15:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Globas rašė:
Liepa rašė:
Man pirmoje kvadroje keistokas prioriteto teikimas išorei...  nors negaliu kalbėti už Robespjero/Hugo diadą...
Nežinau, yra kaip yra. Manau, kad partnerio išvaizda daugiau ar mažiau svarbi visiems, tik ne visi tai suvokia ar apie tai kalba. Gali buti, kad skiriasi prioritetai išvaizdoje. O moteru hugo ar diuma kalbu apie tai, koks joms vyras gražus arba ne, girdejau nemažai :wink:
Aš manau, kad tai priklauso nuo amžiaus: kuo jaunesnis pats esi, tuo labiau į "gražuolius" orientuojiesi. Metams bėgant, gražius dantis irgi plaukus nustelbia kitos vertybės.

Nuo išsilavinimo tatai irgi priklauso, beje: pažiūrėkit, per rinkimus kaip kaimai balsuoja už tuos, kurie gražūs (na, čia, škes, Paulauskas, Brazauskas ir t.t.) :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 90 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 89 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007