Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 16:45

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 90 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Gru 2007, 16:00 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Cassandra rašė:
Aš manau, kad tai priklauso nuo amžiaus: kuo jaunesnis pats esi, tuo labiau į "gražuolius" orientuojiesi. Metams bėgant, gražius dantis irgi plaukus nustelbia kitos vertybės.

Nuo išsilavinimo tatai irgi priklauso, beje: pažiūrėkit, per rinkimus kaip kaimai balsuoja už tuos, kurie gražūs (na, čia, škes, Paulauskas, Brazauskas ir t.t.) :wink:

1. Na, man ne visai cia aišku. Pasitaiko, kad jaunas žmogus buna išvis neišrankus, o metams begant pradeda suvokti, ko nori.

2. Na, o Paksas - tai tikrai ne iš gražuoliu. Taigi, nesupaprastinkime žmoniu mastysenos.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Gru 2007, 16:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Globas rašė:
1. Na, man ne visai cia aišku. Pasitaiko, kad jaunas žmogus buna išvis neišrankus, o metams begant pradeda suvokti, ko nori.
Na, nebent tas jaunas žmogus labai pats savimi nepasitiki ir galvoja: Diekui Dievui, kad bent KAS NORS į mane dėmesį atkreipė. Partnerio išorinis grožis galbūt nėra toks svarbus moterims, jei vyras turi kitų pliusų, tačiau, kad jis (partnerės grožis) nėra svarbus vyrams - nesitiki.

Cituoti:
2. Na, o Paksas - tai tikrai ne iš gražuoliu. Taigi, nesupaprastinkime žmoniu mastysenos.
Tai čia tau jis negražus. Ir man. O kiek pagyvenusių moteriškių apverkė tą "jauną gražų prezidentą", man tai teko tokių sopulingų dejonių girdėt :happy: :happy: :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Gru 2007, 20:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Cassandra rašė:
Šiaip jau aš esu linkusi manyti, kad etiniai iš esmės yra manipuliatoriai. Visi.
Ir logikai gali būti puikiais manipuliatoriais. Netgi Žukovai (Cassandra, aš ne apie Tave konkrečiai).

Tiesiog, jei imti mūsų diadą, Žukovas gali numatyti ištisą strategiją, kaip pasiekti norimą rezultatą įvairių manipuliacinių veiksmų pagalba, o jeseninai ar diumos yra daugiau trumpalaikės taktikos specai.

Ir, aišku, skiriasi kaip vykdoma pati manipuliacija. Žukovas tai darys savo puikios logikos, "praskaičiavimų" dėka, šalia to gal net pasitelkdamas išmoktus baltos etikos šablonus, ir galiu pasakyti, kad gali išdurti su savo taktikom net ir etikus (na, nežinau, ar pavyktų jiems išdurti dostikus su dreizeriais, bet kitus tai ko gero nesunkiai). Na čia aš iš patirties. :strange:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Gru 2007, 11:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Solanža rašė:
Ir, aišku, skiriasi kaip vykdoma pati manipuliacija. Žukovas tai darys savo puikios logikos, "praskaičiavimų" dėka, šalia to gal net pasitelkdamas išmoktus baltos etikos šablonus, ir galiu pasakyti, kad gali išdurti su savo taktikom net ir etikus (na, nežinau, ar pavyktų jiems išdurti dostikus su dreizeriais, bet kitus tai ko gero nesunkiai). Na čia aš iš patirties. :strange:
Jei cia ir apie Uspaskicha, tai prisijungiu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Gru 2007, 11:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Cassandra rašė:
Na, nebent tas jaunas žmogus labai pats savimi nepasitiki ir galvoja: Diekui Dievui, kad bent KAS NORS į mane dėmesį atkreipė. Partnerio išorinis grožis galbūt nėra toks svarbus moterims, jei vyras turi kitų pliusų, tačiau, kad jis (partnerės grožis) nėra svarbus vyrams - nesitiki.

O kiek pagyvenusių moteriškių apverkė tą "jauną gražų prezidentą", man tai teko tokių sopulingų dejonių girdėt :happy: :happy: :happy:

1. Na, nebuciau toks kategoriškas. Gal tiesiog jaunas žmogus priima aplinkinius žmones nekritiškai, draugauja su tuo, kas yra šalia, ir tiek. O paskui užsinorima kažko šiek tiek kitokio. Nors buna ir priešinga tendencija.

2. Politika domiuosi, tai turiu šiek tiek kitokia nuomone apie Paksa ir kt.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Gru 2007, 13:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Pratesiant minti: boba pasakys, kad Paksas jaunas ir gražus, o diedas - kad Paksui rupi paprastas žmogus. Šiaip tai tyrimai nenustate, kad moterys aktyviau nei vyrai balsuotu už gražius ar tariamai gražius kandidatus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Gru 2007, 23:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Lie 2007, 23:05
Pranešimai: 186
Globas: kokius tyrimus turi omenyje? būtų įdomu pavartyti. iš anksto ačiū.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Gru 2007, 17:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
vietinis: pasivartyk 1992 m. Seimo rinkimu išeinanciu iš balsavimo apylinkiu apklausos duomenis. Kur tai rasti, neisivaizduoju. 


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Gru 2007, 17:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa rašė:
Dainininkas Andrejus Makarevičius iš garsios roko grupės "Mašina vremeni".
Man jis pasirode panašesnis i hugo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Gru 2007, 11:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Globas rašė:
vietinis: pasivartyk 1992 m. Seimo rinkimu išeinanciu iš balsavimo apylinkiu apklausos duomenis. Kur tai rasti, neisivaizduoju.
1992 m. spalio men. pabaigos "Lietuvos aide" buvo skelbiama.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Gru 2007, 14:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Lie 2007, 23:05
Pranešimai: 186
Globas: aišku. bet šiaip jau vienerių rinkimų (juolab dar pirminėje perėjimo į demokratiją fazėje) neužtenka, kad būtų galima daryti patikimesnes išvadas apie vieną ar kitą stebimą reiškinį.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Gru 2007, 15:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
vietinis rašė:
aišku. bet šiaip jau vienerių rinkimų (juolab dar pirminėje perųjimo į demokratiją fazėje) neužtenka, kad būtų galima daryti patikimesnes išvadas apie vieną ar kitą stebimą reiškinį.
Jeigu neužtenka vienu tyrimu, tai prašom susirasti daugiau analogišku tyrimu rezultatu.

Be to, keistai cia užsiminei apie tai, kad tokie tyrimai, atseit, dar labiau nepatikimi del to, kad rinkimai vyko pirmineje perejimo i demokratija fazeje. Brandžioje demokratijoje kandidatu grožis turetu dar mažiau itakoti rinkeju pasirinkima nei ne tokioje brandžioje (kur tos itakos ir taip nebuvo).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Gru 2007, 18:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Ko gero, nėra skirtumo, kurioje demokratijos fazėje vykdomi rinkimai, kai kalbama apie kandidatų grožio įtaką rinkimų rezultatams. Nors imant kitus pirmųjų demokratinių rinkimų aspektus, skirtumai dar ir kokie pastebimi, bent jau vertybinėse nuostatose. Tiksliau, tų nuostatų deklaracijose kai kurie idealai labai jau hiperbolizuoti. Bet sorry, aš čia jau ne į temą.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Gru 2007, 19:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Lie 2007, 23:05
Pranešimai: 186
Globas rašė:
Jeigu neužtenka vienu tyrimu, tai prašom susirasti daugiau analogišku tyrimu rezultatu.
tiesiog nepakanka vienerių rinkimų tyrimų ir tiek. neatmestina galimybė (ir gana didelė), kad yra tyrimų, kurie dėl kitų rinkimų gali liūdyti ir kitokias tendencijas. kad būtų galima išrsyškinti statistinius dėsningumus, kurie nepriklausytų nuo atsitiktinių faktorių, platesnės tyrimo apimtys tiesiog būtinos. jei to nėra, tai tik tuščios šnekos.

o dėl pirminės demokratizacijos fazės užsiminiau neveltui. tai būtent tas atsitiktinis (arba kontingentinis) faktorius, kuris gali turėti lemiamos įtakos tokiems apklausų rezultatams. galimas dalykas, kad žmonės tąkart balsavo pirmiausia strateginiais sumetimais (pvz., dėl nepriklausomybės). kitaip tariant, paprastai tokiu metu būna labai ryškus ideologinis susipriešinimas, ir jis užgožia kitus, kur kas žemiškesnius kriterijus (kaip antai - kandidatų grožis). Lietuvos atveju (1990-1992), sakyčiau tas itin ryšku, čia aiškiai dominavo (eks)komunistų-antikomunistų takoskyra. Tuo tarpu šiandien, sąlyginai vadintinos brandesnės demokratijos sąlygomis, ideologinė poliarizacija gali vaidinti (ir tikriausiai taip ir yra) kur kas mažesnį vaidmenį, ir rinkėjai pradeda vadovautis jau kitais motyvais (įskaitant ir emocinius-estetinius).

tai tiek hipotetinių pasvarstymų. bet kokiu atveju, kaip ir pradžioje minėjau, reikalingi platesni tyrimai. vertinant dabarties tendencijas, argumentai, besiremiantys 1992 m. situacija, praktiškai yra beverčiai, jei nėra palyginamojo šių laikų  įvertinimo.

p.s. bet kokiu atveju būtų netikslu teigt, kad šiuolaikinėje (brandžioje) demokratijoje įvairūs emociniai-estetiniai motvyai nevaidina didesnio vaidmens. yra prirašytas kalnas knygų apie Vakarų demorkatinės politikos deideologizaciją (iš vienos pusės) ir (iš kitos pusės) apie kuo įmantriausias politinės komunikacijos technologijas siekiant paveikti rinkėjus per emocijas (įskaitant ir apeliaciją į kandidatų grožį). Jei pastarieji dalykai nebūtų reikšmingi, sunku paaiškinti, kodėl apskritai politinių viešųjų ryšių (įvaizdžio) kompanijos ir kampanijos yra tokios svarbios (net ir - o gal - ypač tokiose "brandžiose" demorkatijose kaip JAV ir kt.). neretai galioja būtent tokia maksima - jei kandidatas negražus, ar nemoka įtaigiai kalbėti (yra nuobodyla), jis pasmerktas, nesvarbu, kad ir koks protingas ir kilnus jis būtų.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Gru 2007, 20:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
vietinis: Tai laukiu iš taves kitu tyrimu rezultatu. Mažiau kalbu, daugiau darbu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 90 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 94 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007