Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 19:47

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 83 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 09 Rgs 2009, 15:38 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Tirpi rašė:
Dar viena dilema mano gyvenime... As pati draugauju jau ilga laika su Napu.. santykis is tiesu grazus, pykciu dideliu nebuta...Kas karta atrandu save ieskant trukumu jame...nerandu...bet visvien kazko labai truksta... O dabar mano gyvenime atsirado dar ir Gabenas... nepazistu as jo. Praleidom keturias dienas dviese. Viskas ka is jo isgirdau buvo taip nauja, neiprasta. Jo idejos ir mintys kartu ir gasdina mane, bet kartu ir zavi. Niekada gyvenime nebuvau sutikus zmogaus kuris mane taip sudomintu, tad visa laika praleidau tarsi tyrinedama ji ir jo mintis... As nezinau ar cia dualas ar tik iliuzija... bet tiek daug stimulo vien tik besisnekant gyvenime nebuvau patyrus...


pabandyk suvokt, ko būtent trūksta santykyje su napu. gal tiesiog praėjo pirmoji euforija, jau per gerai pažįsti, atsibodo? :)
o dėl antrojo vaikino, gal dar pirmieji įspūdžiai tokie, susižavėjimas, gal greitai tai pasikeist gali. bet šiaip, ir napai su gabenais gali gražiai gyvent ir žavėtis turėt kuo vienas kitame. :wink:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 09 Rgs 2009, 15:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Solanža rašė:
1 nepasakyčiau, kad heksliai gyvena savame pasaulyje. arba vėl skirtingas prasmes mums žodžiai turi. heksliai ekstravertai, jiems reikia nuolat ir daug įspūdžių. nors napoleonams irgi. bet visgi skiriasi pokalbių temos hekslių ir napoleonų.
2 Napoleoną sunkiau palaikyti heksliu, o hekslį napoleonu lengviau.
3 Kaip pati galvoji, kas tavo draugas? jei išties jis napas o tu hekslė, gal tai paaiškintų, kodėl jūs vis dar kartu. Nes tapatūs santykiai man sunkiai įsivaizduojami kaip ilgalaikiai...
1. Hekslių veikla ir pokalbių temos labai skiriasi nuo napoleonų, iš čia ir kilo mintis apie skirtingą pasaulį.
2. Tikslus pastebėjimas. Tai galbūt dėl to, kad gyvenimas intuityvius tipus verčia kartas nuo karto imtis sensorinių vaidmenų. Sensoriniams to nereikia, jie gali kur kas dažniau būti savimi.
3. Nežinau, kodėl tapatūs santykiai tau neatrodo ilgalaikiai. Pažįstu daug tapačių porų ir šeimų, ypač dreizerių, hekslių, o taip pat ir napoleonų. Tik loginiams intuityviems tapatukams kartu yra nuobodu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 09 Rgs 2009, 15:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 08 Rgs 2008, 15:41
Pranešimai: 191
Nepasakyciau, kad as permatau Napa gerai. Karts nuo karto jis sugeba mane nustebinti, tad tikrai nera taip, kad neidomu.

Del valgymo as tikrai daznai pamirstu apie toki dalyka kaip maistas. Arba persivalgau, arba is vis nieko nevalgau.

Paprasta situacija, kai Gabenas 4 valanda vakaro pareiske "man rodos mums reik nulekt ko nors pavalgyti, mes siandien nieko nevalgeme" mano reakcija "tikrai?" ir tik po situ zodziu pradejau justi, kad visgi as alkana.
O napas pats valgo daug ir man dar maista kisa... vos ne kas 2 valandas... Kas nera gerai, nes as tikrai nejauciu ar man per daug maisto ar ne ir kg tik auga auga... :happy:

Nesusizavejau as Gabenu. As negaliu susizaveti zmogumi greitai, kurio negaliu perprasti, kas man budavo paprasta su kitais...Man jis tiesiog labai idomus.

_________________
Take all your problems
And rip 'em apart
Carry them off
In a shopping cart


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 09 Rgs 2009, 15:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Tirpi, kuo tu domiesi ir ką veiki laisvalaikiu?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 09 Rgs 2009, 16:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 08 Rgs 2008, 15:41
Pranešimai: 191
As domiuosi labai daug kuo, bet trumpam laikui. Pradejau nuo Horoskopu dabar pastrigau ties psichologija. Jeigu pasiknistumete tarp mano knygu, tai pagrindine tema - zmogaus pazinimas.
O siaip laisvalaikiu rasau, paisau, bendrauju su zmonemis... ir turiu tokia svajone - apkeliauti visa pasauli...

_________________
Take all your problems
And rip 'em apart
Carry them off
In a shopping cart


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 09 Rgs 2009, 16:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Tirpi rašė:
As domiuosi labai daug kuo, bet trumpam laikui. Pradejau nuo Horoskopu dabar pastrigau ties psichologija. Jeigu pasiknistumete tarp mano knygu, tai pagrindine tema - zmogaus pazinimas.
O siaip laisvalaikiu rasau, paisau, bendrauju su zmonemis... ir turiu tokia svajone - apkeliauti visa pasauli...
Žiūrint į tavo pomėgius kaip į visumą, tai jie būdingi intuityviam tipui.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 01 Spa 2009, 12:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Žmogaus pažinimas - labai heksliškas užsiėmimas :smile:
Be to, hekslis yra ir psichologas, jei kitaip.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 02 Spa 2009, 15:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 08 Rgs 2008, 15:41
Pranešimai: 191
Globas A rašė:
Žmogaus pažinimas - labai heksliškas užsiėmimas :smile:
Be to, hekslis yra ir psichologas, jei kitaip.


Supranti, mano gyvenime yra didziausia problema, kad man absoliuciai VISKAS idomu...ir as delto labai metausi.

_________________
Take all your problems
And rip 'em apart
Carry them off
In a shopping cart


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 03 Spa 2009, 15:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
tai stipri užuomina į :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 20 Geg 2010, 17:20 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 08 Rgs 2008, 15:41
Pranešimai: 191
O dabar man iskilo toks klausimas... kas pasizymi didesne tolerancija Hekslis ar Hamletas?
Kas yra linkes labiau veltis i diskusijas?
As pati nemegstu diskutuoti apskritai, jeigu jau diskusijos pradzioje jauciu, kad oponento nuomones nepavyks paveikti. O heksliui(man atrodo, kad Heksliui) nusispjaut. Diskutuot tik del diskusijos.
Dar mane erzina tokia jo savybe, kad jis isvadas apie tokius dalykus, kaip pavyzdziui socionika padaro kiek per greitai. Pasirankioja faktu wikipedijoje ir viskas man cia netinka. Pacios socionikos, kaip teorijos net nemegino suprast ir daugiau tokiu pavyzdziu. Tuo tarpu kai kalba eina apie zmogu, tai zmogus jau jam didziausias unikumas! Nei jo paties, nei zmoniu is jo aplinkos i remus neistatysi. Mano pazistamas Gorkis atvirksciai megsta zmoniu charakterius palyginti, taip ir iskyla situacija galvoje:
Gorkis Heksliui: Tu labai panasus i mano pazistma X, man rodos jus sutartumet.
Hekslis isputes akis: Panasus? Kuom? Nesamone!
Gorkis primityviai pradetu vardinti savybes, o Hekslis tada gintusi "netiesa! as ne toks, cia viskas priklauso nuo situacijos!"


Mane nervina jo pastovus permainu ieskojimas ir tu permainu palaikymas. Jis negalvoja apie tai ar tos permainos atnes gera ar bloga. As neturiu nieko pries permainas jeigu jos ateina naturaliai, is leto, o ne taip staigiai nuo balto prie juodo. Isskyrus tais atvejais, kai turiu logini pagrinda manyti, jog nors ir staigios permainos, bet jos atnes tik gera.


Dar vienas skirtumas. As galiu kalbeti 2 valandas apie daug objektu ir tie visi objektai tures rysi ir bendra minti tarpusavyje. Hekslis kalbedamas apie tuos pacius objektus, tarsi atskiria juos. Ir po dvieju valandu paklausus kaip tavo paskutinis sakinys susijes su tuo nuo sakinio, kuriuo mes pradejome pokalbi, jis sugebes atsakyt tik ilgai pamastes, jei is vis apskritai nebus pamirses nuo ko visas pokalbis prasidejo(o taip buna dazniausiai). Tuo tarpu, mano atmintis gera ir tokie dalykai mane erzina.

_________________
Take all your problems
And rip 'em apart
Carry them off
In a shopping cart


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 21 Geg 2010, 02:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Manau, kad diskutuoti mėgsta abudu - ir Hamletas, ir Hekslis. Ir vienas, ir kitas savo kvadrose turbūt yra idėjų generatoriai. Tik jie prie reikalo eina iš visiškai priešingų pusių - ir tai natūralu "gęsintuvams".

Tai, ką rašei apie Hekslį, mano nuomone, yra tipiškas programinės iracionalios :bintuition: pasireiškimas.... (nevaržoma laisvė ir unikalumas, daugiavariantiškumo laikymasis). Erzina todėl, kad Tu orientuota į konkretumą, apibrėžtumą.
Hamleto kūrybinės :wintuition: veikimas patenka Tau į sugestyvinę funkciją - todėl Tau "siųstuvas" atrodo labai sektinas, protingas ir pan. O su "dalykiniu" Heksliu norisi konkuruoti, varžytis...

P.S. Tolerancija - ne socioninė savybė. Tai asmenybės kultūra, išsiauklėjimas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 21 Geg 2010, 11:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 08 Rgs 2008, 15:41
Pranešimai: 191
Liepa rašė:
Manau, kad diskutuoti mėgsta abudu - ir Hamletas, ir Hekslis. Ir vienas, ir kitas savo kvadrose turbūt yra idėjų generatoriai. Tik jie prie reikalo eina iš visiškai priešingų pusių - ir tai natūralu "gęsintuvams".

Tai, ką rašei apie Hekslį, mano nuomone, yra tipiškas programinės iracionalios :bintuition: pasireiškimas.... (nevaržoma laisvė ir unikalumas, daugiavariantiškumo laikymasis). Erzina todėl, kad Tu orientuota į konkretumą, apibrėžtumą.
Hamleto kūrybinės :wintuition: veikimas patenka Tau į sugestyvinę funkciją - todėl Tau "siųstuvas" atrodo labai sektinas, protingas ir pan. O su "dalykiniu" Heksliu norisi konkuruoti, varžytis...

P.S. Tolerancija - ne socioninė savybė. Tai asmenybės kultūra, išsiauklėjimas.


As nenoriu su juo varzytis! As noriu normalaus bendravimo, t.y. apsikeitimo emocijomis. Sita veikla jis neuzsiimineja.
Apskritai, mes pradzioje labai patikome vienas kitam. Man patiko jo elegantiskumas ir santurumas, bet veliau jo visas santurumas dingo. Jam patiko mano provokatyvus ir karstas bendravimo budas, taciau su juo bendraudama as pavirtau i viena dideli ledo gabala. Jam su etika viskas tvarkoje, bet ta jo etika tokia santuri, o emocijos tokios lengvos, kad manes jos visiskai neveikia. Nera to vidinio kontakto nors tu ka. Dar taip nebuvo.

Musu diskusijos baigiasi tuo, jog Hekslis pradeda skustis, jog jis neissimiegojo ir ji labai lengva suerzinti. O man patinka erzinti, ypac kai jis pats nesustojo sneketi laiku.

Jis man sako "tu esi ideju zmogus ir turetum bendrauti su tokiais paciais" man atrodo, kad jis cia ideju zmogus.
Dar karta palinkejo, kad ismokciau pakeisti savo nuomone. O as skundziuosi, kad jis nesugeba buti pastovios ir tvirtos nuomones.

Cia dalykiniai santykiai?

_________________
Take all your problems
And rip 'em apart
Carry them off
In a shopping cart


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 21 Geg 2010, 16:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
aš tai kaip tai matau čia daug nesocioninių dalykų... :strange:
tolerancija tikrai nėra socioninė savybė. diskutuot mėgsta tiek hamletai, tiek heksliai. o trukmė, įsijautimas matomai priklauso nuo to, kokia tema. hekslio kalboje gal tas daugiavariantiškumas turėtų prasimušt, pas hamletą gal labiau mėginimas šnekėti logiškai nuosekliai (man asmeniškai labai matosi kad logika tik rolinė, tarpais nesueina galai)

dalykinis santykis turėtų gal būti savitas kiekvienai dalykinių porai? man su diumom kaip tai visai neblogai bendraujasi, patinka kad jų kalba tarsi "ryškesnė" (na, sensorika visur prasimuša). bet ilgiau pabendravus pavargstu, ir turbūt pavargstu nuo tos pačios emocijų etikos, kurią abu turim... Dar visiškai nesekasi kartu vykdyti kokių tai planų ( :blogic: problemos).

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 22 Geg 2010, 00:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Solanža rašė:
Dar visiškai nesekasi kartu vykdyti kokių tai planų ( :blogic: problemos).
Pritariu. Geriausia, kai yra nors šiokia tokia distancija - geriau sekasi dirbti kiekvienam savarankiškai.
Kūrybinės funkcijos sutampa. Tačiau bazinės funkcijos numato visiškai kitokius veiklos metodus - todėl ir geriau kiekvienam laikytis savo "stiliaus" ir kitam nereguliuoti "kaip" ir "kada" daryti. Geriausiai susitarti "už ką" kiekvienas atsakingas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus etinis ekstravertas - Hekslis
StandartinėParašytas: 22 Geg 2010, 12:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Jau čia totalus nukrypimas nuo hekslių temos, apie dalykinius... Bet va vis pagalvoju, kaip skirtingai šis santykis pasireiškia. Tarkim kaip sėkmingai kartu gyvena socion su aristokrate :strange: :smile: Jie ir verslus, ir viską kartu daryti sugeba. O jeseninui su diuma būtų totalus pravalas :happy:
Man net atostogos su drauge diuma buvo tragedija. atrodo, smagiai laiką leidom, bet jau taaaaaip pervargom viena nuo kitos, kad sugebėjom 200 km kelią namo ištylėt :shocked: :smile: Bet... praėjo kelios savaitės, ir vėl buvo smagu susimatyt trumpam. Beje, tokius pat atsiliepimus girdėjau iš kitos draugės jeseninės, kuri atostogavo su vaikinu diuma. Po to jie net bendraut daugiau nebenorėjo :)

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 83 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 103 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007