Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 11:50

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 117 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re:
StandartinėParašytas: 03 Geg 2010, 22:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 03 Geg 2010, 18:34
Pranešimai: 16
Robi rašė:
Man tai Dostojevskis atrodo kazkokia davatka:) Tas gilus susirupinimas visuotinemis etikos problemomis ir kitu moralizavimas butent  su tokiu ivaizdziu asocijuojasi.



Žvelgiant iš savo asmeninės pusės, tai yra visiška priešingybė man. Įdomu, kokie aspektai privertė tave susidaryti tokį įspūdį, ir kokie buvo tavo santykiai su tuo žmogumi kuris įtakojo tavo tokią nuomonę?

_________________
But they all do sort of the same thing, and that is rearrange what you thought was real, and they remind you of the beauty of pretty simple things. You forget, because you're so busy going from A to Z, that there's 24 letters in between.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 11 Gru 2010, 11:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Jis priskiriamas delta (realistų) kvadrai, kai jo :bsensoric: yra apgailėtina? Nesuprantu. Galit kas paaiškinti?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 11 Gru 2010, 21:46 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Volkeris rašė:
Jis priskiriamas delta (realistų) kvadrai, kai jo :bsensoric: yra apgailėtina? Nesuprantu. Galit kas paaiškinti?


Labas,na i kvadras tai skirstoma pagal vertybes, siuo atveju tai butu :wsensoric: :blogic: :wethics: :bintuition: delta kvadros vertybes.O kas del pacio dostiko tai skaudzioji :bsensoric: netgi neipatingai krenta i akis( pas mane paty skaudi sensorika) todel gal man "blogai matosi".Aisku pasyvus konfliktuose,kartais nedrasus,kaip ir visi tipai turi silpnybiu:).Ir visgi patinka man jie,pilni geros nuotaikos ir samojo.Pareigingi ir gana gerai gyvenime prasimusa,na bent tie kuriuos as pazystu..Delta kvadroj ko gero uzima ideju generavimo,ir santykiu reguliavimo pareigas:)

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 12 Gru 2010, 17:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Na aišku. Kas dėl tos kvadros, visad maniau jog jis nėra toks žemiškas kaip pvz Gabenas. Labiau idealistą primena. O Gabenas gyvena šia diena ir mėgaujasi tuo. Bet reiškia jog klydau. Dostojevskį įsivaizdavau kaip jeseniną.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 13 Gru 2010, 14:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2006, 14:41
Pranešimai: 422
Miestas: Kaunasosas
actekas rašė:
kadangi n-tąjį kartą kartojasi ta pati klaida traktuojant ir skiriant realių žmonių bei abstrakčių tipų gebėjimus, tai pasisakysiu:
jei gebėjimą mąstyti logiškai ir mąstant atsižvelgti į visiems žinomus faktus laikysime loginio tipo bruožu, tai bene visus žmones (išskyrus tuos, kuriems šiek tiek pasimaišė) reikėtų traktuoti kaip loginius tipus.

Taip pat pridėčiau, jog dažnai tai ką žmonės vadina logišku mąstymu socionioje siejame su :wintuition:
Kodėl? Todėl, kad :wintuition: susieja... Ir tas panašu į logiką. Sakykime iš manęs :bsensoric: + :wlogic: -- nulinis, tuo tarpu logiškai - mąstau!


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Re:
StandartinėParašytas: 15 Gru 2010, 08:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Lap 2008, 13:35
Pranešimai: 54
Miestas: Vilnius
Brač, perskaičiau jog Gorkį laikote davatkišku. Gal iš šono taip atrodo, bet savęs tokiu nelaikau. Aišku aš mėgstu dalintis informacija, bet tikra, logiška, nemėgtu pletkų lygio informacijos. Tai jei Gorgio norą dalintis informacija laikoma davatkiškumu, tai gal ir sutinku, nes kartais būna, jog logiška informacija nebūna tikra. Kartais nespėju patikrinti.

O dėl Dostojevskio tipo, tai man dar gana mistinis tipas, nes labai mažai pažystų jų ir tai daugiau iš tolo. O kuriuos pažystu, tai aš jų kartais nesuprantu, nors man jie atrodo priimtini ir patrauklūs. Gal čia santykis toks tarp Gorkio ir Dostojevskio? Kaip jis ten vadinasi, pamiršau?

Pagarbiai,

Kazys (Gorkis)

Globas A rašė:
Robi rašė:
Man tai Dostojevskis atrodo kazkokia davatka:) Tas gilus susirupinimas visuotinemis etikos problemomis ir kitu moralizavimas butent  su tokiu ivaizdziu asocijuojasi.
Kaip ne keista, bet davatkišku greičiau jau atrodys gorkis, kai kada dreizeris :smile:
Dostikas bus labiau įsidėmėtinas kaip netikslių faktų ir keistokų idėjų skleidėjas. Neturėdamas stiprios :wlogic:, jis nesugeba suformuoti logiškai nepriekaištingų minčių, nelabai skiria faktus nuo interpretacijų, o kūrybinė :bintuition: tas mintis dar savotiškai perdėlioja.
Jokio moralizavimo dostikuose nepastebėjau. Užtat gorkiai moralizuoja labai dažnai.
Šiandien dostikas bendradarbis man sako: "Pedagoginį universitetą uždarė!", "Tikrai neuždarė",- atsakau. "Gal neuždarė, bet girdėjau per TV, kad pedagoginį atiduos verslininkams". Pasiūlau jam atidžiau sekti faktus, nes sunkoka susikalbėti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 15 Gru 2010, 16:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Gorkis yra pats patikimiausias žmogus kurį pažįstu. Esu pakantus jam, bet pripažįstu kartais tas praktiškumas erzina ir kalba su juo nesivysto, gesina mintis (nors ir logiškas) viską lygina su savimi. Kas jam nepriimtina = nereikšminga. Neįžvalgus nestandartinėse situacijose, sunkiai pagauna atrodytų savaime aiškius dalykus ir t.t.
Pagrindinė bėda, jog neįvertina ir neleidžia išreikšti gilesnių minčių. Nors lyg ir supranta, kad mano patarimai jam padeda lengviau suvokti teorinius dalykus.
Galbūt čia ne minusai, bet pastebiu tokius pagal mane neigiamus dalykus. Ant žemės yra drąsus ir ryžtingas. Nevengia kalbėti apie žmonių santykius. Pats prašosi "pamokomas" etinėse situacijose.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 15 Gru 2010, 18:52 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Dostojevsio santykiai su Gorkiu yra SUPEREGO. (Ne patys silciausi :wink: )


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 21 Gru 2010, 21:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Kalafijoras rašė:
Gorkis yra pats patikimiausias žmogus kurį pažįstu. Esu pakantus jam, bet pripažįstu kartais tas praktiškumas erzina ir kalba su juo nesivysto, gesina mintis (nors ir logiškas) viską lygina su savimi. Kas jam nepriimtina = nereikšminga. Neįžvalgus nestandartinėse situacijose, sunkiai pagauna atrodytų savaime aiškius dalykus ir t.t.
Pagrindinė bėda, jog neįvertina ir neleidžia išreikšti gilesnių minčių. Nors lyg ir supranta, kad mano patarimai jam padeda lengviau suvokti teorinius dalykus.
Galbūt čia ne minusai, bet pastebiu tokius pagal mane neigiamus dalykus. Ant žemės yra drąsus ir ryžtingas. Nevengia kalbėti apie žmonių santykius. Pats prašosi "pamokomas" etinėse situacijose.


Na man kazkaip cia atrodo,kad uzvaziuoji tu jam per skaudziaja nemazai :happy: kur jau ta kalba ten besivystis :happy: .Kiek pats patyriau super ego santyky,gal labiau naudinga siaip dalintis izvalgomis,nes tie patarimai vienas kitam,net jei ir parodo poziury visai kitu kampu,bet praktiskai juos igyvendinti nekyla jokio noro..

[quote="Kazys"]Brač, perskaičiau jog Gorkį laikote davatkišku. Gal iš šono taip atrodo, bet savęs tokiu nelaikau. Aišku aš mėgstu dalintis informacija, bet tikra, logiška, nemėgtu pletkų lygio informacijos. Tai jei Gorgio norą dalintis informacija laikoma davatkiškumu, tai gal ir sutinku, nes kartais būna, jog logiška informacija nebūna tikra. Kartais nespėju patikrinti.

O dėl Dostojevskio tipo, tai man dar gana mistinis tipas, nes labai mažai pažystų jų ir tai daugiau iš tolo. O kuriuos pažystu, tai aš jų kartais nesuprantu, nors man jie atrodo priimtini ir patrauklūs. Gal čia santykis toks tarp Gorkio ir Dostojevskio? Kaip jis ten vadinasi, pamiršau?

Pagarbiai,

Kazys (Gorkis)

Nu zinok brac ten tik vienas zmogus buvo parases :smile: tai ta daugiskaita kaip ir nereikalinga :happy: , aplamai loginiai intravertai kazin ar tokie buna..

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 22 Gru 2010, 01:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Cituoti:
Na man kazkaip cia atrodo,kad uzvaziuoji tu jam per skaudziaja nemazai :happy: kur jau ta kalba ten besivystis :happy: .Kiek pats patyriau super ego santyky,gal labiau naudinga siaip dalintis izvalgomis,nes tie patarimai vienas kitam,net jei ir parodo poziury visai kitu kampu,bet praktiskai juos igyvendinti nekyla jokio noro..


Kartais jis pats ant savęs pyksta dėl trumparegiškumo. Be to, niekam neparodo nei kalba, nei žvilgsniu dėl to, nes nėra liguistai jautrus skaudžiai funkcijai ir puikiai supranta, kad tai jo bėda. Realiai juk visiems nerėksi, kad socionikoj mano silpna ar skaudi ta funkcija ir prašom jos neliesti...
Dėl savo :bsensoric: irgi pastebėjau, nesu čia veiklus, bet vis rečiau juntamas suvaržymas ir mažėja tokio ciniško tiesmukumo ir nesivaldymo, kai metamas iššūkis ar pan. Kalbant apie Gorkį, tai jokio spaudimo per :bsensoric: nejaučiu, o gal "nepagaunu" viso to? Kad ir kaip yra, santykiai geri ir tvirti. Patarimų prašo daugiausia tik darbo veikloj. Praktikoj nebent dėl santykių su kitais konsultuojasi, kuriuose dažnai nesiryžtu patarinėti.

P.S. Norėjo mane pertipuoti į Robą. Tačiau nuginčiju visa tai. Etiką išmanau gerai. Ir kitus ja apšviečiu, jei tik prašo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 22 Gru 2010, 12:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Kalafijoras rašė:
Cituoti:
Na man kazkaip cia atrodo,kad uzvaziuoji tu jam per skaudziaja nemazai :happy: kur jau ta kalba ten besivystis :happy: .Kiek pats patyriau super ego santyky,gal labiau naudinga siaip dalintis izvalgomis,nes tie patarimai vienas kitam,net jei ir parodo poziury visai kitu kampu,bet praktiskai juos igyvendinti nekyla jokio noro..


Kartais jis pats ant savęs pyksta dėl trumparegiškumo. Be to, niekam neparodo nei kalba, nei žvilgsniu dėl to, nes nėra liguistai jautrus skaudžiai funkcijai ir puikiai supranta, kad tai jo bėda. Realiai juk visiems nerėksi, kad socionikoj mano silpna ar skaudi ta funkcija ir prašom jos neliesti...
Dėl savo tokio ciniško tiesmukumo ir nesivaldymo, kai metamas iššūkis ar pan. Kalbant apie Gorkį, tai jok:bsensoric:suvaržy irgi pastebėjau, nesu čia veiklus, bet vis rečiau juntamas mas ir mažėja io spaudimo per :bsensoric: nejaučiu, o gal "nepagaunu" viso to? Kad ir kaip yra, santykiai geri ir tvirti. Patarimų prašo daugiausia tik darbo veikloj. Praktikoj nebent dėl santykių su kitais konsultuojasi, kuriuose dažnai nesiryžtu patarinėti.

P.S. Norėjo mane pertipuoti į Robą. Tačiau nuginčiju visa tai. Etiką išmanau gerai. Ir kitus ja apšviečiu, jei tik prašo.


Cia kiek supratau abu zinote socionika,turbut tai gan nemazai keicia,palengvina bendravima.Spaudima tai "pagautu" bet kuris tipas :smile:.Pakolkas tu man panasiausias i Dostika

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 28 Gru 2010, 13:06 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Jis nežino, tik užsiminęs buvau. Nedomina jo tokie dalykai. Nors daug kur sakoma, kad iš Gorkio nereikia tikėtis lankstumo, o ypač santykiuose ir bendravime. Ne visiškai tai tiesa sakyčiau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 04 Sau 2011, 02:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Gorkiai labai vadovaujasi simpatijomis ir antipatijomis, skirstymu į savus ir svetimus.
Jei žmogus patinka, daug į ką pažiūrės nuolaidžiai. Jei nepatinka, žudys savo logika. :)

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 05 Sau 2011, 01:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
O kaip dėl Gorkio mandagumo, kai pokalbis vyksta keliese? Kurį pažįstu tai kartais nemandagiai elgiasi. Net kur nereikia, pamini save, pertraukia kalbą savo naudai ir dažnai jaučiasi "aš svarbiausias" kalboje. Nedrįsau įspėti jog pastoviai taip elgiasi, bet kartą pats gavo velnių nuo Robo ir labai įsižeidė, kad pasakė tiesą dėl jo bendravimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 05 Sau 2011, 17:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nelabai norėčiau tikėti, kad "pamini save" (nebent sako "aš manau" taip informuodamas, kad išsako savo atrastas mintis, o ne perskaitytas kieno nors kito). Loginiams tipams būdinga petraukti - nes būtent toje minčių vietoje nori įsiterpti. Tai nėra kokio nors asmens naudai ar nenaudai, jokių užuominų apie kokio nors asmens svarbumą - tiesiog pagal logiką toje pokalbio vietoje. Logikui visi žmonės lygūs, vienodi - jis kreipia dėmesį tik į jų mintis, jų argumentus (ir reitinguoja argumentus, o ne žmones).
Sukritikuotas įsižeisti gali dėl to, kad suniekinamas TEMOS svarbumas, ir nukrypstama į asmeniškumus. Nukrypimas į asmeniškumus, dėmesio atkreipimas į pokalbio dalyvių personalijas loginiam tipui atrodo kaip blogas tonas, kenkimas, priekabių ieškojimas (pritrūkus argumentų).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 117 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 78 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007