Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 11:41

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 117 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Rgp 2006, 11:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia rašė:
Tiesą sakant, neįsivaizduoju juodasensoriko, taip darant.
Buvo kalbama apie nuoskaudų išsakymą.  Jas jaučia ir gali išsakyti visi tipai. Aišku, išsakys skirtingai.
:happy: :happy: pvz. baltalogikis argumentuos, kad buvo pasielgta NETEISINGAI.
Kiti gali kaip pagrindinį argumentą nurodyti neetiškumą, nesavalaikiškumą, o gal netinkamą formą, o gal kad "nereikėjo su tokiu susidėti"...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Rgp 2006, 11:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Nadia rašė:
Tiesą sakant, neįsivaizduoju juodasensoriko, taip darant.
Man čia tas pats, kaip įsivaizduoti Vartotojas 2, kuris išsakinėja nuoskaudas dėl mano nelogiškumo tarkim...

O gal čia apie artimą žmogų kalba eina? Nežinau, artimai su jais nesu bendravus.
Nieko čia nereikia vaizduotis, teko ir ne viena Gorkį girdėti išsakanti savo rūpesčius ir problemas, netgi nuoskaudas, nes juos labiausiai jaudina (gali jaudinti) dabartinė kažkokia situacija, kuri yra tiek neaiški, kad rytojus toks neužtikrintas ir nesaugus. 

Žinoma, tiek Dreizeris, tuo labiau Gorkis labai jau nebetkam išsilieja savo problemas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Rgp 2006, 11:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Pelene, būtent. Gorkis, kaip sensorikas, dažniausiai reiškia nepasitenkinimą esama situacija. Jis gali jaustis blogai arba tada, kai jo "rankos surištos", t.y. negali pilnai panaudoti savo kūrybinės :bsensoric: dėl objektyvių aplinkybių, kai to nepakanka esamoms problemoms išspręsti ir jos nukeliamos į ateitį; arba kai jam atrodo, kad aplinkiniai dorai neįvertina jo gabumų ir galimybių, t.y. "muša" per :bintuition:, kas vienaip ar kitaip būna siejama su ateitimi. Taip pat Gorkiai blogai jaučiasi, kai reikia nustatyti laiko apimtis. Jie jų nejaučia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Rgp 2006, 11:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Pelene rašė:
Nieko čia nereikia vaizduotis, teko ir ne viena Gorkį girdėti išsakanti savo rūpesčius ir problemas, netgi nuoskaudas, nes juos labiausiai jaudina (gali jaudinti) dabartinė kažkokia situacija, kuri yra tiek neaiški, kad rytojus toks neužtikrintas ir nesaugus.
Va čia tai tiesa, dėl neužtikrinto rytojaus judasensorikis gali išsakyti nuoskaudas, esu girdėjus iš Vartotojas 2. Bet nemanau, kad nelogiškumas jam keltų nuoskaudas. Jei žmogus nelogiškas - reik jam paaiškint.

Tas pats su Dreizeriu - jei žmogus neetiškas - jis jam tą pademonstruos ir paaiškins kaip reikia, prie ko čia nuoskaudos?

Argi ne taip? Mano nuomone nuoskaudos - 4-6 funkcijų srity.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Rgp 2006, 12:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia rašė:
Mano nuomone nuoskaudos - 4-6 funkcijų srity.
Mano nuomone - tai labai sudėtingas dalykas.... Galbūt žmogus jaučia nuoskaudas toje srityje, kurios pats negali įtakoti.  Bet tai priklauso nuo viso komplekso. Imkim Don Kichoto pavyzdį, kuris dirba mėgstamą darbą, dirba fanatiškai, su užsidegimu. Tačiau tarkim jam tinkamai neatlyginama, kažkoks apsukrus verslininkas pasisavina idėjas, jas įgyvendina ir susisemia pelną (Tu gi tik kabinete kėdę trini, o aš gamybą organizavau, rinką suradau). Donas jaus nuoskaudas tarsi būtų apvogtas, neįvertinta jo autorystė, jo originalus problemos sprendimas.

Ar gali tiksliai nusakyti - kokios čia Dono funkcijos užgautos?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Rgp 2006, 13:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Taip, Liepa visiškai teisi. Nuoskaudas galima jausti visuose elementuose. Kaip ir Dostiokas gali jausti nuoskaudą, kad jis reikalingas tik tam, kad "ašarom nušluostyti" - :wethics: , arba vidinį nepasitenkinimą, kad nėra galimybių realizuoti kažkokių idėjų, kurios vis galvoje jam gimsta -:bintuition:, savęs nuvertinimą, jai kažką sunku suvokti -:wlogic: , nevisavertiškumą, jei neužtenka jėgų, energijos, kovingumo pasiekti kažkokį savo tikslą, ar norą - :bsensoric:.

Bet viskas gali vykti ir teigiama linkme, jaustis reikalingu, dėl :wethics: , kažkas džiaugiasi jo idėjomis :bintuition:, jis suvokia ir dar išsaiškina kitiems :wlogic:, jis pasiekia savo tikslą :bintuition:.

Esmė ir yra, atknisti iš kurio elemento žmogus gerai, ar blogai jaučiasi.

Būtų dar atskira kalba, kokie ir kaip tie skauduliai kiekvienam tipui pasireiškia ir kokį pėdsaką po to palieka. 


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2006, 23:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
Nadia raš?:
Dostojevskis - kaip man teko susidurti - daugiau vertina nei moko. Be to, jo :wethics: geriau už?iuopti elgesyje nei tiesiogin?se kalbose apie tai. gal ?ia ir yra bazin?s funkcijos esm? sankirtoje su su skaudži?ja - "daugiau darb?, mažiau kalb?".


Su pirmuoju sakiniu sutinku, daugiau vertinimo, negu pamoksl?. Su paskutiniu nevisai - kalb? pagal mane kaiptik daug, bet ir darbeliai matosi.

Mano Dostik? didži?j? laiko dal? kalb?jo apie savo santykius. Arba apie žmoni? savybes. Aš žinojau apie jos santykius su visais: jos buvusiu vyru - kuris yra didel? kiaul?, jos kaimynu - kuris yra jos didžiausias priešas (da?jo iki teismo), jos psichologu - kur? ji dievina, treneriu, tvarkytoja darboviet?je - kurios ji irgi neken?ia, nes ji menkavert? asmenyb?, taksistu, kurio elgesys yra keistas - jis tai pasirodo, tai v?l nekelio ragelio ir dingsta, vyro mama, vokie?iu, pas kur? dirbo... Aš žinojau jos poži?r? ? visus: ? jos draug?, kuri yra labai buka, bet užtat turi humor? jausm? ir su ja linksma, ? vyrus, su kuriais susitikin?jo... Aš žinojau apie santykius jos žirgyne: trenerio žmona jo baisiai bijo, trener? atleido iš darbo, nes dvi merginos jos nekent? ir pasiskudavo direktoriui, draug? nemyli savo šuns...

Kai supratau, kad ji Dostik?, visk? prisiminiau. Kaip ji kalb?jo, kalb?jo ir kalb?jo :wethics: temomis, o aš klausiausi "???????? ???". 

Turiu pripažinti, kad mano Dostik? ?vaizdis labai stipriai pakito nuo idealyb?s iki realyb?s:smile:.





MAn kazko panasu i hamlete. O nadia nera ne vienos dostikes maciusi gyvos, dostikai pozityvistai, jie negali blogai atsiliepti apie kitus zmones.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2006, 23:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
svyt raš?:
dostikai pozityvistai, jie negali blogai atsiliepti apie kitus zmones.
Gali. Ir labai neproblematiškai.

Gerumas/blogumas NEPRIKLAUSO nuo tipo.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2006, 23:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
Vartotojas 2: Gal. Keli mano pazystami megejai negatyviai sneketi apie zmones, bet vel, gal tai ne tipiska, atsitiktinai man tokie dostikai, robikai ir hamletai pasitaiko.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2006, 23:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Vartotojas 2:
Gerumas/blogumas NEPRIKLAUSO nuo tipo.




manau, svyt ir nekalb?jo, kad dostikai yra geri/blogi žmon?s. visoki? yra, be to, tai jau pernelyg normatyvin?, ne objektyvi šneka.



bet tai, kad dostikai n?ra link? aštriai apie kitus pasisakyti, sutik?iau. retai tokius pasisakymus galima b?t? iš j? išgirsti. tai jiems netipiška.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgp 2006, 23:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
liutauras: Pasakyti - viena, m?styti - kita. Kitaip sakant - ? akis Distojevskis grei?iau nesakys nieko, už aki? - gali pasakyti labai daug k?.



Apskritai tokie pasakymai kaip "šitie negali pasakyti gerai, šitie blogai", "šiti visuomet yra labai geri ir nuošird?s", etc - yra ne kas kita, kaip subjektyvi? etike?i? klijavimas. Psichologinis tipas - tai ne kažkoks ger?/blog? savybi? kraitis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 00:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Vartotojas 2 raš?:
Psichologinis tipas - tai ne kažkoks ger?/blog? savybi? kraitis.




hm. gal ir taip, bet...



imkime tok? pavyzd? iš netolimos šio forumo lentyn?l?s:



Gorkis - tai dalykiškas ir praktiškas žmogus, kuris m?sto logiškai, visk? klasifikuoja, "sud?liodamas ? lentyn?les". ? gyvenim? ži?ri realiai, filosofiškai, m?gsta daryti išvadas, nem?gsta nepagr?st? fantazij?.




?ia, kaip ir kituose aprašymuose (o be j? mes neišsiversim siekdami apib?dinti vien? ar kit? tip?) apstu nuorod? ? geras (kitur - blogas) savybes. klausimas: kiek mes galime išvengti toki? apib?dinim?, kurie tipui suteikt? tam tikr? teigiam? ar neigiam? savyb?? taip, gal tai ir yra pageidautina, ta?iau vargu ar ?gyvendinama. iš kitos pus?s, stipriosios funkcijos tarsi ir sufleruot? tam tikras teigiamas vieno ar kito tipo savybes vienur ir silpn?sias vietas kitur.



gr?žtant prie dostiko, šis tipas pasižymi geb?jimu išlaikyti gerus santykius su j? supan?iais žmon?mis, taip pat puikiai ?žvelgti j? dvasin? pusiausvyr?, elgesio motyvus etc. tai ramus ir atlaidus žmogus. aštri ir gausiai vartojama kritika aplinkini? atžvilgiu - ne jo b?dui. kita vertus, lazda visada turi du galus. dostikas nelabai organizuotas, j? galima paspausti, išnaudoti ir t.t. visa tai k? sakiau, yra kalba apie dostojevskio tipo privalumus ir tr?kumus. ar to galima išvengti? nemanau...



kita vertus, dar kart? pabr?žiu, ?ia kalba neina apie tai, kad vienas tipas - geras, o kitas - blogas. socionikos mokslas b?tent ir sureliatyvina tok? supratim? ir parodo, kad stipriosios tipo savyb?s atsveria silpn?sias, ir atvirkš?iai.



tai tiek.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 01:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
liutauras: Tai k? pateikei (apie Gork?, Dostojevsk?) - t?ra išvestin?s savyb?s, kurios vienaip ar kitaip pasireiškia. Ta?iau kad ir šis sakinys - "m?sto logiškai, visk? klaisfikuoja" neanusako ar tai gerai ar blogai. D?lioti ? lentyn?les, vien? manymu gali b?ti gerai, kit? - blogai.

Toki? "nuorod?" išskyrimas m?s? aprašymuose, turi t? pat? siek? kaip ir Myers-Briggs tip? aprašymai - išaiškinti tipo pritaikomum?. Gerumo/blogumo rodiklis, šiuo atveju, tampa išvestini? savybi? pritaikymas vienokiose ar kitokiose sferose. Taigi "m?sto logiškai" yra "gerai", pavyzdžiui techninio darbo atžvilgiu. Bet objektyvi?j? prasme - tai nei gerai, nei blogai.



Šiaip ar taip, pati psichologini? tip? prigimtis tur?jo visiškai kit? prasm? ir kitok? suvokim? analitin?je psichologijoje.



socionikos mokslas b?tent ir sureliatyvina tok? supratim? ir parodo, kad stipriosios tipo savyb?s atsveria silpn?sias, ir atvirkš?iai.
Kaip ir bet koks mokslas - socionika vis? pirma siekia ištirti  ir paaiškinti procesus. D?l stipri?j? savybi? atsv?rimo silpn?j? atžvilgiu (ir atvirkš?iai) - na, tai jau link humanistin?s psichologijos ir ideal?. Realyb?je - nei taip, nei atvirkš?iai teigti neb?t? galima, nebent kalb?tume apie konkre?ius dalykus. Kaip pats min?jai - tai realiatyvu :smile:



P.S. Sorry, kad kabinuos (nepriimk to asmeniškai, liutaurai), bet si?ly?iau sutarti nevadinti socionikos mokslu. Tai psichologin? asmenyb?s teorija - viena iš šiektiek daugiau nei šimto kit? asmenyb?s teorij?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 01:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Vartotojas 2 raš?:
P.S. Sorry, kad kabinuos (nepriimk to asmeniškai, liutaurai), bet si?ly?iau sutarti nevadinti socionikos mokslu. Tai psichologin? asmenyb?s teorija - viena iš šiektiek daugiau nei šimto kit? asmenyb?s teorij?.




aš irgi atsiprašau, kad priekabiauju, bet tu pats tame pa?iame pasisakyme socionik? esi ?vardin?s mokslu, t.y.
Kaip ir bet koks mokslas - socionika vis? pirma siekia ištirti  ir paaiškinti procesus.




iš tikr?j?, naudotinos terminologijos klausimas yra ?domus, ta?iau vargu ar vienareikšmiškai išsprendžiamas. taip, socionik? galima vadinti tam tikra teorija, bet jei tai yra mokslin? teorija (ar turi pretenzij? save taip vadinti), tada tam tikrame kontekste socionik? galima ?vardinti kaip moksl? (kaip tu pavyzdžiui k? tik ?vardinai kaip siek? [objektyviai] ištirti ir paaiškinti [tam tikrus] procesus).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgp 2006, 02:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
liutauras raš?:
aš irgi atsiprašau, kad priekabiauju, bet tu pats tame pa?iame pasisakyme socionik? esi ?vardin?s mokslu, t.y.
Nevisai. Socionika yra mokslin? teorija, nors pagal esam? jos stov? (turiu omenyje s?sajas su pseudo ir pop kult?rom) - tik kandidatuojanti ? moksl?. Bet ne atskira mokslin? šak? ar mokslas.

Lygiai taip pat, kaip ir pavyzdžiui analitin? psichologija ar psichoanaliz? yra ne atskiras mokslas, o psichologijos mokykla/kryptis (o ne šaka, beje).



ta?iau vargu ar vienareikšmiškai išsprendžiama
Kod?l? Kai pjau ir min?ta, tai psichologin? asmenyb?s teorija, kandidatuojanti ? moksl?.



Šiuo atveju yra sud?tingesni? klausim?, kuriuos išspr?sti vienareikšmiškai tikrai sud?tinga. Vienas iš j?, šiuo metu mane šiektiek kamuojan?i?, tai socionika analtin?s ir kognityvin?s psichologijos kryžkel?je. Ir ne tik kryžkel?je, bet ir pusiaukel?je.



Na, bet neterškime šios temos, offtopiniais reikalais :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 117 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 54 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007