Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 15:55

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 117 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Etinis intuityvus intravertas - Dostojevskis
StandartinėParašytas: 27 Geg 2004, 09:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Dostojevskis


"Humanistas"

Racionalus etinis intuityvus intravertas

Deklatimas, pozityvistas, konstruktyvus, aristokratas


Apibendrinančios savybės


Didelis psichologizmas, savianalizė. Gilus sąžinės jutimas. Kreipia didelį dėmesį į garbingumą, padorumą, inteligentiškumą. Žino, kaip užmegzti šiltus draugiškus santykius su aplinkiniais, kaip įprasminti savo gyvenimą remiantis bendražmogiškais principais. Humanizmas ir užuojauta žmonėms. Mėgsta ramų gyvenimo ritmą. Nemėgsta minios, garsių komplimentų. Vengia žalingų įpročių. Siekia savęs tobulinimo, domisi moralinėmis, filosofinėmis problemomis.

Stengiasi nieko nesiskolinti, jei pasiskolina - visada atiduoda. Pats nemėgsta skolinti, apie tai nepamiršta ir išgyvena, jei neatiduoda, nes pats negali paprašyti grąžinti. Turi jautrią sąžinę, lengvai įžeidžiamas. Labai nerimauja dėl konfliktų. Patiklus ir nuoširdus ir jam tenka dėl to gailėtis, nes jo gerumu piktnaudžiaujama. Šio tipo žmonės galėtų būti geri psichoterapeutai. Nemėgsta skubotumo, nelabai pasitiki savimi, dažnai prieš ką nors nuspręsdamas abejoja, svarsto, kankinasi. Nemoka organizuoti veiklos, pasirūpinti savo piniginiais reikalais. Jis turi jausti, kad yra reikalingas ir nepakeičiamas. Nesidomi tuo, kas neliečia jo interesų.

Santykiai su žmonėmis

Jaučia žmones, jų emocijas, turi ypatingą savybę- moka prisitaikyti prie kitų žmonių jausmų. Įsijaučia į kitų išgyvenimus. Jam svarbu ne žodžiai, kurie sakomi, o intonacija. Kai žodžiai neatitinka intonacijos, jis girdi tik intonaciją ir pagal tai sprendžia apie žmogaus būklę. Išklauso žmones, nuima jų emocinę įtampą. Su visais palaiko gerus santykius. Moka sutaikyti priešus, pats likdamas objektyvus. Reikalingas žmogus, kuriuo jis galėtų rūpintis. Gyventi be užuojautos žmogui negali - jaučiasi nereikalingas. Sugeba daug dirbti artimo labui. Bet reikia, kad tai pastebėtų ir įvertintų, jei ne - įsižeidžia. Užsigavęs ant žmogaus demonstruoja pasitraukimą nuo jo, pasišalinimą į tolį. Pirmas į jį nesikreips, bet tereikia parodyti gerą nuotaiką ir jis atleidžia. Jei jaučia, kad žmogui reikalingas, niekada jo nepalieka, net jei jau yra tam žmogui abejingas ir nebemyli. Labai pastovus savo simpatijose. Puikiai suvokia žmonių tarpusavio santykius. Neigiamai vertina prievartą, jai priešpastato ramų atkaklumą. Labai nerimauja dėl konfliktų. Taktiškai atskleidžia žmonių ydas, priima žmones tokius, kokie jie yra.

Stengiasi objektyviai įvertinti žmones ir jų sugebėjimus. Jis švelnus ir nepriekabus. Nors ir demonstruoja objektyvumą, tačiau jo nuomonė labai priklauso nuo simpatijų, antipatijų. Skaudžiai išgyvena vienatvę, jam reikalingas artimųjų dėmesys. Nepakenčia prievartos, tolerantiškas, taktiškas. Negali aktyviai primesti savo valios kitiems. Jis mano, kad daro viską, ką pajėgia.

Visada įvykdo tai, ką pažada, labai patikimas. Moka išvengti neigiamų nuotaikų bendraudamas. Pats didžiausias reikalavimas partneriui - ištikimybė. Neištikimybės neatleidžia. Jei nori sužinoti, kaip į jį žiūri žmogus, Dostojevskiui užtenka tik į jį pažiūrėti. Negali pakęsti įsakmaus tono. Jo galima tik prašyti - tada jis padarys, ką tik nori. Bet jei paliepsi - užpyks, įsižeis ir nieko nedarys.

Mėgsta nedideles kompanijas. Geriausiai jaučiasi nedideliame artimų žmonių rate, kuriuos sieja ne tik oficialūs, bet ir draugiški santykiai. Svetimoje kompanijoje tyli. Viską išgyvena savyje ir tik labai artimiems žmonėms atskleidžia savo jausmus. Nelabai pasitiki savimi. Prieš priimdamas sprendimą ilgai abejoja, svarsto.

Darbas

Išvystytas pareigos jausmas, supratimas "reikia". Pats yra tam pavyzdys, to reikalauja iš kitų. Dirba kruopščiai, bet lėtai. Reikia daug instrukcijų. Paskęsta reikalo detalėse, nemoka įvertinti savo darbo kokybės ir jam išleisto laiko. Nepasitiki savimi, nerodo iniciatyvos. Objektyviame pasaulyje domina viskas. Mėgsta pateikti idėjas ir mintis, atskleidžiančias problemų esmę. Gerai pastebi trūkumus ir alternatyvas naujuose sumanymuose. Nori kad viskas aplink būtų protinga. Komfortiškoje aplinkoje dirba efektyviau. Demonstruoja darbštumą, punktualumą, discipliną. Rekomenduojamas auklėjamasis darbas, psichoterapija, religinė veikla, rašytojas, bibliotekininkas, filosofinės-humanitarinės sferos.

Apranga, tvarka

Kritiškai vertina savo išvaizdą, sielojasi, jei kas nors apie ją atsiliepia neigiamai. Drabužiai turi būti gražūs ir kokybiški, bet nekristi į akis. Negali leisti sau būti netvarkingu, nepakenčia netvarkos namuose. Nereikalingi daiktai turi būti tuoj pat išmesti. Tvarkos palaikymas iš jo reikalauja daug jėgų. "Gerai būtų, jei tuo užsiimtų kas kitas", bet jei kito nėra, tvarkosi pats.

Laikas

Nesiorientuoja laike. Susitikimo laiką reikia nurodyti. Pasimeta, jei pačiam reikia planuoti laiką. Jei yra planas, jam paklūsta. Jei reikia, punktualus.

Negalima reikalauti

Iniciatyvos, sumanumo, ryžtingumo, greito ir kokybiško neįdomaus darbo atlikimo, organizacinių sugebėjimų.

is http://www2.omnitel.net/sauliusb/tipai.htm


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Lap 2004, 19:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
POTIPIAI pagal Gulenko, www.socionics.org

Dostojevskis (INFJ)

Humanistas inicijuojantysis (intuityvus)

(Sutaikantis- angl.conciliator)

Gerai jaučia žmones, iš karto mato, kuris jam artimas savo pažiūromis, o kuris ne. Mėgsta būti siaurame draugų ir bendraminčių ratelyje, aptarinėti su jais literatūros, meno, humanitarinių mokslų naujoves. Dažnai yra nepasitikintis savimi, būna ir išsiblaškęs. Jį traukia humanitarinė veikla, tačiau gali dirbti ir paslaugų sferoje. Gerai realizuoja save medicinoje ir pedagogikoje. Moka taikyti konfliktuojančius, užglaistyti aštrius kampus. Moka sukurti malonią aplinką, komfortą namuose. Rengiasi skoningai, neretai ir madingai.

Humanistas užbaigiantysis (etinis)

Dvasininkas (angl. confessor)

Dvasininkas yra nuoširdžiai religingas arba laikosi tam tikros etinės sistemos. Yra neįkyrus ir santūrus, būna asketiškas, griežtas sau ir kitiems, kurie nesilaiko moralės normų. Yra neiniciatyvus. Mažai domisi tuo, kas nėra susijč su jo įsitikinimais. Dirbdamas yra lėtas ir skrupulingas. Su juo galima pasikalbėti, išsipasakoti, gauti paprastų, tačiau tinkamų patarimų. Išorė- įsigilinimas į save, asketizmas; viduje vykstantis įtemptas gyvenimas matosi ir iš jo išorės.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Geg 2005, 14:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 20 Geg 2005, 16:10
Pranešimai: 241
Pelene kur tuuuuuuu pasakyk ar as ne Dostike kartais?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Geg 2005, 14:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
lyrike, nenoriu nuvilti, bet manau ne.

Nors tu save apibudini, kaip intraverte, bet itariu, kad tu visgi ekstraverte ir siaip tavo aprasymai etiniai, intuityvus, bet labai jau ne Dostojeskiski.

Zinok, jau senokai itariau, kad tu kogero busi Hamletuke. Pazistu ne viena Hamleta, nuo romaus iki labai aikstingo. Bet jie visi turi kazka bendra, kas man ir is taves dvelkia. Teoriskai nustatineti ne mano prioritetas, bet va tokie mano pastebejimai.

Mane pacia kartais ir Hamletu, ir Heksliu "isvadina" :smile:, bet visgi esu Dostike.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Bir 2006, 10:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Nutariau kad reikia perkopijuot mintis iš mano temos ? ši? tem?, apie dostojevskius. Gal kam nors nor?sis ?ia padiskutuot?



Vartotojas 2 raš?:
Dažna Dostojevskiška tendencija - kuomet tiesiogiai ir atvirai pradedamos trypti j? vertyb?s ar jie patys - šie tipai verkšlingai pradeda trauktis.




svyt raš?:


Jokiu budu, turbut dostiko nesi mates, jei ir atsitraukia tai tikrai neverkslingai o isdidziai. Mano stomatologas pvz, turi jau nuosava kabineta, nusava nama silo gatveje, gan rimta automobili, nors is paziuros labai ramus ir svelnus zmogus, jei akiu nedrasko, tai nereiskia, kad jis neturi vidines energijos islaikyti ir stiprinti savo pozicija, tokie tipai kaip eseninas, dostikas kurkas geriau prisitaiko gyvenime nei zukovas ar stirlis, bent jau susibalansavimo, ramybes, stabilumo prasme, jie moka tenkintis tuo ka turi ir is leto eiti i prieki, o nedualizuoti stirliai, zukovai blaskosi, nori visko is karto (intuicijos stoka) Dirba uz 5 bankrutuoja, vel keliasi, o be artimo intuityvaus draugo ar verslo partnerio jiem sunku. 




Vartotojas 2 raš?:
Bet turiu pasteb?ti, kad dažniausiai po tam tikro termino gr?žta, kaip tie katinai pridar? ? miltus - lyg nieko nebuvo ?vyk?.




svyt raš?:
Verkslingai traukiasi, o paskui gryzta- tai hamletai is mano patirties. Pas juos teatraliski isejimai ir sugryzimai.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Bir 2006, 10:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
svyt raš?:
Kritikuoti ir izeidineti yra skirtingos savokos. Kategoriskas neigimas neisiklausant nera diskusija. Cia tik mano poziuris.




Vartotojas 2 raš?:
Uhu, tik kažkod?l Nadiai ne visuomet sekasi susišnek?ti ir su kitais (šiuo atveju Solanža). Jos visi argumentai, tamstos žodžiais tariant - "kategoriškas neigimas nesiklausant". Kaip ji pati sako, ji m?gsta gin?ytis, o ne diskutuoti. Ir tiek kit?, tiek mano išd?styti argumentai (o j? buvo daug) pro vien? aus? ?eina, pro kit? išeina...




svyt raš?:
Jokiu budu, turbut dostiko nesi mates, jei ir atsitraukia tai tikrai neverkslingai o isdidziai.




Vartotojas 2 raš?:
?skaitant Nadia, ji jau tre?ias moteriškosios lyties, Dostojevskio tipo individas, kuris elgiasi su tokia pa?ia tendencija. Tik skirk žodžius tendencija ir d?snis, ok? :wink:




svyt raš?:
Mano stomatologas pvz, turi jau nuosava kabineta, nusava nama silo gatveje, gan rimta automobili, nors is paziuros labai ramus ir svelnus zmogus, ....




Vartotojas 2 raš?:
Graži istorija, bet labai jau subjektyvi.. apie kažkok? stomatolog? :smile:




svyt raš?:
Verkslingai traukiasi, o paskui gryzta- tai hamletai is mano patirties. Pas juos teatraliski isejimai ir sugryzimai.




Vartotojas 2 raš?:
S?moningas š?vis ? Hamlet? darž?? Optimistas..

Neteko susidurti, ta?iau esu link?s abejoti. Kuo tai pagr?stum? Dostojevski? modelis tam gana palankus (tik prašau to netraktuoti kaip taisykle!). Apie Hamlet? teatriškum? dažnai perdedama - :bethics: j? modeylyje yra akceptyvinis elementas.



Žodžiu subjektyvu, na bet kaip ir min?jai - tai tavo nuomon?.



_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Bir 2006, 10:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Solanža raš?:
Vartotojas 2: aš irgi ma?iau kaip hamletai moka teatrališkai išeit ir sugr?žt. Kaip kartais g?sdina kad nusižudys, ir panašius niekus daro. Ta?iau visgi neteig?iau, kad visi hamletai tokie. Na link? jie truput? padramatizuot, tai k? dabar...:smile: Jie taip geriau jau?ia, kad gyvena. O ir nekalti, kad tokie emocingi:). Bet šiaip, mano galva, hamletas- pats nenuobodžiausias tipas :smile: ir labai gera atsvara rimtuoliui gorkiui :smile:




svyt raš?:


AS ne socionikas, per mazai turiu ziniu, ir per mazai pazystu zmones. Mano mintis tik ismokti atpazinti dostikes. Kvailiausia kad pradejau ieskoti stereotipiskai uzguitos gerietes. Dabar jau pradedu atpazinti dostikus- vienas mano kaimynas dabar pensininkas buves sveikatos apsaugos ministro padejejas, kitas mano buves klasiokas dabar turi nediduke stomatologine klinika... Dostikai yra labai gudrus, ramus ir ismintingi zmones, jie nesivelia i konfliktus, o ramiai ir sekmingai dirba savo darba, sugeba itikti visiem zmonem, nepamirsta pasveikinti su visomis sventemis ir gimtadieniais, zodziu malonus zmones, ir jei jie dirba sau tinkama darba (psichologija, medicina, pedagogika) jie tikrai gali pasiekti labai daug, ir islaikydami pagarba tarp kolegu ir pacientu- studentu, mokiniu.




svyt cituoja:



Vartotojas 2 raš?:
Kaip ji pati sako, ji m?gsta gin?ytis, o ne diskutuoti. Ir tiek kit?, tiek mano išd?styti argumentai (o j? buvo daug) pro vien? aus? ?eina, pro kit? išeina...




svyt raš?:
Jei balzake, tuomet tiketis, kad kazkuris is jusu nusileis butu nerealu

Nezinau, mane tevas mokino nusileist merginom, sakydavo tiek tos, tegu mano taip, vistiek ju neitikinsi...




Vartotojas 2 raš?:
Graži istorija, bet labai jau subjektyvi.. apie kažkok? stomatolog? :smile:




svyt raš?:
Bet as kitokiu dostiku nesu sutikes, visi kazka pasieke, uztikrinti savim, pragyvenimu daugiau ar maziau.




Vartotojas 2 raš?:
S?moningas š?vis ? Hamlet? darž?? Optimistas..




svyt raš?:
turejau omeny konkretu zmogu, savo gera pazystama ir miela mergina, tik ji zino sita tinklapi, ir nenoriu labiau issiplesti, pasijausciau ir as ir ji kvailai, jei atejus cia atpazintu apie ka kalba; ir beje savo seseri, atsivalgiau nuo pat vaikystes sesers baiku.




Vartotojas 2 raš?:
Neteko susidurti, ta?iau esu link?s abejoti. Kuo tai pagr?stum? Dostojevski? modelis tam gana palankus (tik prašau to netraktuoti kaip taisykle!). Apie Hamlet? teatriškum? dažnai perdedama - :bethics: j? modeylyje yra akceptyvinis elementas.




svyt raš?:
Nezinau koks, bet ji pries kiekviena diena su mano mama diuma repetuoja kaip ir kokiom intonacijom kazka pasakys vadovui ar kolegei ar serviso meistrui, ziurint kas jai tadien aktualu. Dostojevskiai labai isdidus ar izeidus, jei juos izeidi, daugiau ju nebematysi, nebent pats atsiprasysi ar pan.



_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Bir 2006, 10:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
svyt raš?:
Jei balzake, tuomet tiketis, kad kazkuris is jusu nusileis butu nerealu


Vartotojas 2 raš?:
Mda, paž?stu ne vien? Balzak? ir santykis, turiu pasakyti, labai neblogas. Gana geras abipusis supratimas, galima ?domiai padiskutuoti labai ?vairiomis temomis. Šiame santykyje, beje, n?ra diskomforto.




Nezinau, mane tevas mokino nusileist merginom, sakydavo tiek tos, tegu mano taip, vistiek ju neitikinsi...


Vartotojas 2 raš?:
Bendruoju atveju - tikrai taip, sutinku. Ta?iau konkre?iai šiuo atveju, kuomet žmogus bando užimti pranašo vaidmen? forume, visus bes?lygiškai pertipuoti, skleisti savo "tik?jim?" ir vos ne vadovauti visiems iš eil?s - many?iau iki to nusileisti tikrai nereikia. Kitaip sakant - nereikia leisti užlipti ant galvos.




Bet as kitokiu dostiku nesu sutikes, visi kazka pasieke, uztikrinti savim, pragyvenimu daugiau ar maziau.


Vartotojas 2 raš?:
Dostojevski? vyr?, deja, nežinau. Ta?iau nemažai teko bendrauti su šio tipo moterimis. Tad moteriškosios lyties individams, šios tendencijos, kogero, objektyvios.




turejau omeny konkretu zmogu, savo gera pazystama ir miela mergina, tik ji zino sita tinklapi


Vartotojas 2 raš?:
Na, juk gali pakviesti - ?sitikinsim (1. kad ji tikrai Hamlet? 2. kad ji labai "dramatiška").

ir beje savo seseri, atsivalgiau nuo pat vaikystes sesers baiku.
Vaikyst?je, tai many?iau gana nat?ralu. Tai nagrin?ja amžiaus tarpsni? psichologija :wink:




Dostojevskiai labai isdidus ar izeidus, jei juos izeidi, daugiau ju nebematysi, nebent pats atsiprasysi ar pan.


Vartotojas 2 raš?:
D?l šito sutinku, bet kaip min?jau, jie gali ir patys gr?žti, jeigu juos ignoravo (t.y. niekas neatsipraš?) ir jiems buvo ?domu (kaip min?jau - žinau toki? atvej? ir egzempliori?, kurie taip elg?si).

Ta?iau der?t? tur?ti omenyje, kad vien? tip? akimis tai pliusas, kit? - minusas.



_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Bir 2006, 10:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Vartotojas 2 raš?:
Mda, paž?stu ne vien? Balzak? ir santykis, turiu pasakyti, labai neblogas. Gana geras abipusis supratimas, galima ?domiai padiskutuoti labai ?vairiomis temomis. Šiame santykyje, beje, n?ra diskomforto.




svyt raš?:
Ka zinau, pazystu viena zmogu, idomus tipas, specialiai pakisau testa gavosi balzakas, jokiu stebuklu, bet visai normalus santykiai, tiesa tas zmogus... nu sudetingas siek tiek, bet ne tipiskai, siaip nerimtas tvarinys ir tiek nors asmeniskai manes nebuvo pavedes. diskonforto beje irgi nejauciu kazkokio tais.




svyt raš?:
Nezinau, mane tevas mokino nusileist merginom, sakydavo tiek tos, tegu mano taip, vistiek ju neitikinsi...


Vartotojas 2 raš?:
Bendruoju atveju - tikrai taip, sutinku. Ta?iau konkre?iai šiuo atveju, kuomet žmogus bando užimti pranašo vaidmen? forume, visus bes?lygiškai pertipuoti, skleisti savo "tik?jim?" ir vos ne vadovauti visiems iš eil?s - many?iau iki to nusileisti tikrai nereikia. Kitaip sakant - nereikia leisti užlipti ant galvos.




svyt raš?:
Jei tu nebusi zasinas tai kas tu per tipas nebutum niekas tau ant galvos neuzlips, o jei tu pradedi depresuoti, gaileti save- uzlips bent kas, cia jau nuo tipu nepriklauso, kvailiausia, kad daznai depresuoti napoleonai zukovai, stirliai nusitipina kaip dostikai ir poto kyla legenda, kad jei dostikas tai skuduras. Sis stereotipas tai tipiska tipinimo klaida, nera dostikai be nuomones, jei juos uzknisa, jie pazaidzia kazkuria funkcija (jiem tas ner malonu, bet jei reikia gali) ir moka manipuliuoti zmonemis neblogiau uz napoleonus ar hekslius, ir pasiekia savo. Jei tai tikras dostikas pasikartoju. tik tiek kad jiem tai nesuteikia dziaugsmo, ir jie dazniausiai stengiasi dirbti ta darba kur atsiskleidzia stipriosios funkcijos. As atvirksciai, buvau priverstas dirbti etiko darba ilgoka laika, visai sauniai susitvarkiau, bet prievartaudamas save. Aisku, tokia gyvenimo patirtis nepakenks, bet kiek ji man kainavo energijos, pinigu psichologiniams kursams ir pan. Kiek reikejo save perverst ir elgtis nenaturaliai... Kai is loginio stirlio potipio tapau panasus net ne i etiska stirli o i diuma... Esi uneksai protingas zmogus, suprask viena karta ir visam laikui, depresuotas, nugesintas, gyvenimo nuskriaustas zmogus tai daznai nusitipins dostiku, bet butent dostikas niekad nebus toks, tai labai atsparus tipas, as kai man liudna nusitipinu dostiku, o jiem niekad nebus liudna nes dostikai labai stiprus zmones, jie intuityvus, is anksto jaucia visas gresmes ir jas isvengia, jie moka zaisti etika, ir visad susikurs sau gera ir idomu darba, jie nesiblasko, nelekia i nerealias situacijas, jiem nereik nerealiu planu, ir jie nedaro klaidu. Jie ramiai, tendencingai siekia savo ir pasiekia- gal ne milijonus bet pakankamai, gerokai daugiau nei koks vidutinis napas pasiekia (pvz alkoholiku, ko gero puse napai, 20 proc zukovai, ir kiti)




svyt raš?:
Bet as kitokiu dostiku nesu sutikes, visi kazka pasieke, uztikrinti savim, pragyvenimu daugiau ar maziau.


Vartotojas 2 raš?:
[quote]Dostojevski? vyr?, deja, nežinau. Ta?iau nemažai teko bendrauti su šio tipo moterimis. Tad moteriškosios lyties individams, šios tendencijos, kogero, objektyvios.



svyt raš?:
kad ant stigiuju taip nutipinai dar ne viskas, jei ka supazindink su kokia :-))) padarysi du zmones laimingus... Jai netruks desros, yra kur gyventi, nu ir mano demesio...




Vartotojas 2 raš?:
Vaikyst?je, tai many?iau gana nat?ralu. Tai nagrin?ja amžiaus tarpsni? psichologija :wink:




svyt raš?:
dabar gal baisiau, snekames tik tiek kiek butina, dazniausiai per tarpininke mano mama - reik remontuoti masina, sesuo papraso mamos, kad ji paprasytu manes... Nezinau kur ir kodel, teoriskai jei rimtesnis reikalas kaip ir sutariam, bet velgi, su niuansais.




svyt raš?:




Pirma, jei gryzta arba tai ne dostikas, arba buvo jam paaiskinta suprantamai kodel kilo konfliktas arba tam dostikui tikrai labai sunku, kuo suabejociau, nu gal nebent tik tavo akim taip atrodo. Jei dostikai butu tokie vargsai, tai kuo jie butu idomus stirliam??? mMan merginos i kurias galiu valytis kojas atsibosta po 3 minuciu bendravimo, tos kurios kariasi ant kaklo ir panasiai (oi kaip ralistus, vilniecius, bomzus, pankus, sachmatininkus myliu)



_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Bir 2006, 10:34 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa raš?:
svyt, man irgi atrodo, kad Dostikai gr?žta.  Bet gali b?ti tik skirtingas supratimas - aš pvz. supratau, kad jis "buvo iš?j?s ir sugr?žo", kitam gal atrodys, kad "teb?ra ?ia"...  Racionalai visd?lto kitaip reaguoja ? situacij?




Vartotojas 2 raš?:
Liepa: "Iš?jimas" ir "gr?žimas" vyksta emoconiame lygmenyje.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Bir 2006, 10:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
svyt raš?:
Jei tu nebusi zasinas tai kas tu per tipas nebutum niekas tau ant galvos neuzlips, o jei tu pradedi depresuoti, gaileti save- uzlips bent kas




Vartotojas 2 raš?:
Prie ko ?ia ž?sinai ir kiti snapuo?iai padarai? :confused: Nesupratai mano minties. ?ia ne apie verkšlenimus kalba eina. B?siu žiaurus, bet teisingas - kaip patarl? sako: ?leisk kiaul? ? bažny?ia, b?tinai ant altoriaus užlips. Tai panašiai ir ?ia - reikia gi kažkaip reaguoti, kad "neišvartyt?" visko :wink:




Sis stereotipas tai tipiska tipinimo klaida, nera dostikai be nuomones, jei juos uzknisa




Vartotojas 2 raš?:
Uhu, ir kas gi juos ?ia taip tipuoja?




Esi uneksai protingas zmogus, suprask viena karta ir visam laikui, depresuotas, nugesintas, gyvenimo nuskriaustas zmogus tai daznai nusitipins dostiku




Vartotojas 2 raš?:
Na man to aiškinti nereikia. Aš tik matau tamstos klaiding? vertinim? - k? reiškia "nusitipins"? Nusitpint ir arkliu galima. ?ia kalba turi suktis apie tipuotoj? kompetencij? arba test? kokbyb?, jeigu mes apie pastaruosius kalbame.

Li?dnumas/stipryb? nuo tipo nepriklauso, tad kod?l tu apeliuoji ? šiuos faktorius...




bet butent dostikas niekad nebus toks, tai labai atsparus tipas


Vartotojas 2 raš?:
O ?ia jau subjektyvus vertinimas. Galb?t tu nori matyti ar matai Dostojevskius, kaip labai atsparius stiprius ir taip toliau. Ta?iau tai JOKIAIS B?DAIS nereiškia taisykl?s. Bet koks tipas gali b?ti tiek mazgot?, tiek atvirkš?iai. Šiuo atveju galime kalb?ti nebent apie tam tikras tendencijas, kurias formuoja psichinio modelio ypatyb?s. Jei tai nagrin?ti iš šios pus?s - tuomet Dostojevskis neretai ?vairi? socionik? yra priskiriamas prie s?lyginai melancholini? tip?.




Jie ramiai, tendencingai siekia savo ir pasiekia- gal ne milijonus bet pakankamai, gerokai daugiau nei koks vidutinis napas pasiekia (pvz alkoholiku, ko gero puse napai, 20 proc zukovai, ir kiti)


Vartotojas 2 raš?:
Vertini dalykus, kurie IŠ ESM?S nepriklauso nuo psichologinio tipo.




kad ant stigiuju taip nutipinai dar ne viskas


Vartotojas 2 raš?:
O iš kur sugalvojai, kad "ant staigi?j?? :wink:




Pirma, jei gryzta arba tai ne dostikas, arba buvo jam paaiskinta suprantamai kodel kilo konfliktas arba tam dostikui tikrai labai sunku, kuo suabejociau, nu gal nebent tik tavo akim taip atrodo.


Vartotojas 2 raš?:
V?l gi - subjektyvu. Kuo tai pagr?stum? Statistika rodo kitaip :smile:




Jei dostikai butu tokie vargsai, tai kuo jie butu idomus stirliam??? mMan merginos i kurias galiu valytis kojas atsibosta po 3 minuciu bendravimo, tos kurios kariasi ant kaklo ir panasiai




Vartotojas 2 raš?:
O kas sak?, kad jie "tokie vargšai"? Beje, svyt, socionikoje nagrin?jami informaciniai procesai, o ne meil?s/nemeil?s tarp mergai?i? ir berniuk? :wink:



_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Bir 2006, 00:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
Solanža:

Nadia ne dostike, O mergaiciu berniuku santykiai tai suastrintas bet kuris santykis, butent seimoje tai akivaizdziausiai pasireiskia, todel ir pateikiau toki pavizdi.

Kokia statistika rodo kitaip? faktais prasom, o ne bendrom frazem. Kas dare tuos tyrimus, ar tai "autoritetingas maskvos ar leningrado socionikas" taip nutare is savo patirties?

Beje viskas ka rasau tai is mano pastebejimu, tai nebutinai yra teisinga, tai mano mintys ir pastebejimai kurie nebutinai yra teisingi, nepriklausomai nuo mano diktatorisko tono, as gal priprates sneketi argumentais o ne etiniais orais, ar staciokisku isankstiniu nusistatymu ir negirdejimu- neisiklausimu i kitus, as saukiu diskusijai, ir argumentuota priesinga nuomone as priimsiu ir ja vadovausiuos, paprasciausiai as visad maniau ir manau kad nera silpnu tipu, yra neatsiskleide (neturintys salia dualo) tipai, kurie blaskosi. Niuansu daug, bet man, puikiai, ryztingai, veikliai, protingai merginai (tarkim psichologei ar instituto destytojai) kuri nusitipino kaip dostike, negaliu pakisti aprasymo, nes ten vietomis vos neizeidimai. Paimtas zmogus, kuriam nepasiseke gyvenime, ji visi skriaudzia ir jis aprasytas, netinkamas pavizdys aprasymuose paimtas. Beje ir stirlis nelabai tipiskas, nors panasumu daug.

Jei pazysti daug dostikiu, supazindink mane su kokia, ka? As kaip tik nevedes, neturiu drauges... Greit jai depresijos pasibaigs, ir po metu jos neatpazinsi, tipinsi ja kaip heksle, jei as busiu salia jos ;-)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Bir 2006, 15:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
svyt: kur visi tavo mineti zmones tipinosi? Rašai: "merginai, kuri nusitipino kaip dostike, negaliu pakisti aprasymo, nes ten vietomis vos neizeidimai. Po metu salia stirlio dostik? tipinsi kaip heksl?" ???

Ir išvis labai nerimtai tas tipinimas skamba, grei?iau kaip "tipinimas"... :strange:

O Dostikas šalia savo dualo kaip tik ir yra pats dostikiškiausias, kaip bet kuris kitas tipas... :shocked:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 11:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Dostojevskis - kaip man teko susidurti - daugiau vertina nei moko. Be to, jo :wethics: geriau už?iuopti elgesyje nei tiesiogin?se kalbose apie tai. gal ?ia ir yra bazin?s funkcijos esm? sankirtoje su su skaudži?ja - "daugiau darb?, mažiau kalb?".


Su pirmuoju sakiniu sutinku, daugiau vertinimo, negu pamoksl?. Su paskutiniu nevisai - kalb? pagal mane kaiptik daug, bet ir darbeliai matosi.

Mano Dostik? didži?j? laiko dal? kalb?jo apie savo santykius. Arba apie žmoni? savybes. Aš žinojau apie jos santykius su visais: jos buvusiu vyru - kuris yra didel? kiaul?, jos kaimynu - kuris yra jos didžiausias priešas (da?jo iki teismo), jos psichologu - kur? ji dievina, treneriu, tvarkytoja darboviet?je - kurios ji irgi neken?ia, nes ji menkavert? asmenyb?, taksistu, kurio elgesys yra keistas - jis tai pasirodo, tai v?l nekelio ragelio ir dingsta, vyro mama, vokie?iu, pas kur? dirbo... Aš žinojau jos poži?r? ? visus: ? jos draug?, kuri yra labai buka, bet užtat turi humor? jausm? ir su ja linksma, ? vyrus, su kuriais susitikin?jo... Aš žinojau apie santykius jos žirgyne: trenerio žmona jo baisiai bijo, trener? atleido iš darbo, nes dvi merginos jos nekent? ir pasiskudavo direktoriui, draug? nemyli savo šuns...

Kai supratau, kad ji Dostik?, visk? prisiminiau. Kaip ji kalb?jo, kalb?jo ir kalb?jo :wethics: temomis, o aš klausiausi "???????? ???". 

Turiu pripažinti, kad mano Dostik? ?vaizdis labai stipriai pakito nuo idealyb?s iki realyb?s:smile:.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 11:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Jei žmogus užsiima paskalomis, tai toli gražu nereiškia, kad jis yra Dostojevskis. Grei?iau tai reiškia, kad jis tur?jo problem? su aukl?jimu ir saviugda.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 117 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 90 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007